Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 és 1/2 hós babámnak ebéd ötlet?

8 és 1/2 hós babámnak ebéd ötlet?

Figyelt kérdés
Én főzök neki, de már nincs ötletem mit készítsek. Még mindig szopizik (igény szerint), délelőtt gyümölcsöt, estére tejpépet kap (egyébként elég ez így egy ennyi idős babának?).Az ebédet szeretném változatossá tenni. Erre szeretnék viszonylag egyszerű recepteket kérni. Köszönöm.

2012. jún. 28. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is 8 és 1/2 hós.

Ebédre egy lábasba kockázok fél-egy almát, fél-egy burgonyát, egy kocka csirkemellet és minden nap más zöldséget. Van hogy fagyasztott, van hogy friss zöldséget teszek bele egy ici-pici sót mindig teszek hozzá. Ezeket puhára főzöm, be a turmixba, felöntöm kb. fél deci tápszerrel (te önthetsz hozzá lefejt anyatejet) és összeturmixolom, kész a főzelék. Krumpli helyett lehet már főtt rizst is hozzá rakni. Ami zöldségeket használok: zöldborsó, sárga és fehér répa, zellergumó (ebből a sárgarépához szoktam csak 2-3 kockát tenni), cékla (előre meg kell sütni vagy főzni, mert sokáig puhul!), zöldbab, sóska. Van, hogy néha egy fél üveg sütőtököt teszek hozzá (bébiételeset). Paradicsomos burgonyát még itthon nem készítettem, csak üvegeset adtam, de már azt is lehet.

Nálunk amúgy így eszik egy nap:

-ébredés után fél-1 órával tápszer

-tízóraira gyümi kekszel, natur joghurttal vagy kefirrel (utóbbi kettőt nem mindig adok hozzá, nem rég vezettük be)

-ebédre a leírt főzelék

-uzsonnára gyümölcs vagy tejpép gyümölcscsel (néha a maradék főzelék)

-vacsira tápszer

2012. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1 burgonya, 1 kis csirkemell, 1 darab tök vagy cukkini össze főzve, pici vegeta. Ha puha, turmixba teszem, adok hozzá egy ki magozott, lehéjazott paradicsomot.


Egy almát, 1 burgonyát, 1 kis csirkemell, egy marák cseresznyét vagy meggyet össze főzök, turmixolom.


Húslevesből husi + répa, fehér répa turmixolva.


Borsó levesből a borsó, zöldség répa burgonya turmixolva.

2012. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindent kijegyzeteltem:)

Kedves első! Lehet egy napon szültük a babánkat:)? Én még nem adtam Neki joghurtot, de szeretnék. Te milyen fajtát adsz Neki?

2012. jún. 28. 17:57
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, min2töknek ment a zöld:)
2012. jún. 28. 17:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok.

Én okt.11-én szültem.

Valami magyar gyártmányú natúr joghurtot vettem, csak az összetevőit néztem meg (+ a lejáratot), nem tartalmazott semmi adalékanyagot, tartósítószert, csak a joghurt natúron. Ezt adom neki. Majd ha megint lesz a kis boltba megnézem neked milyen a márkája. Azóta adtam neki kefírrel is, az is magyar gyártmány volt. Majd írok neked, ha megyek a boltba! Üdv!

2012. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Én okt. 15-én szültem!

Köszi az infókat:). A joghurtba teszel vmit, vagy csak úgy natúr adod? Nekem most nem eszik meg 2 napja semmit:(, csak cici. Egyszerre jött 3 foga!

Várom a többi infót:)

2012. jún. 29. 19:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 8,5 hós és a következőket szoktam neki főzeléknek:


Krumplifőzelék csirkével:

2 közepes krumplit enyhén sós vízben és pici rámával megfőzök és összeturmixolom a 1 kocka korábban előre már elkészített és lefagyasztott, pürésített csirkehusival. Ha visszahűlt a főzelék, belekeverek 2-3 kanálka tápszert, ettől finomabb, "tejesebb", lágyabb lesz és sokkal jobban szereti a gyerek is.


"Salátafőzelék":

Az előző krumplifőzelék az alap, csak a vízbe teszek 2-3 levél jégsalátát is. A turmixolt cucc igy picit zöldecskés lesz és az ize is "zöldebb", nem teljesen krumplifőzi.

Ezt csináltam már simán és csirkekockával is.


Paradicsomos krumpli:

Az 1-esben leírt krumplifőzirecept, tehát 2-3 krumpli, kockára vágva, sós-rámás vízbe felteszem főzni,és ezesetben 1 lehéjazott, kimagozott paradicsomhúst is dobok mellé. Turmixolás után szép barackszinű lesz a főzelék, s a gyerek szintén imádja! (itt is teszek bele tápszert egyébként a "krémesítés" miatt)

Ma egyébként jött hozzánk a védőnő, s ő azt mondta, hogy most már lehet neki simán is adni a paradicsomot, tehát héjjal és belsővel együtt is, úgyhogy legközelebb igy fogom kipróbálni.


Aztán, amit imád még a fiam, az egy egyveleg főzelék, de nevezhetjük karalábéfőzeléknek is. Ennél a sós-rámás vízbe teszek felkockázva 1 db közepes krumplit, kb 3 újjnyi tököt és fél karalábét. Izesítésnek: szárított petrezselyem, 1 rózsa fagyasztott brokkoli. Turmixolás után szintén teszek bele tápszert és ha éppen kedvem van, akkor 1 csirkekockát is. Imádja a fiam!! (és tényleg finom)


Tökfőzelék:

1 nagy krumpli és kb uennyi tök kockázva. Megfőzöm enyhén sós, rámás vízben. Teszek bele szárított kaprot is. Végén turmix és némi tápszer. Lehet ebbe is beletenni pluszban csirkekockát is.


"Tejbegríz":

kb 2 deci vízbe 2 ek. búzadarát szórok és folyamatos kevergetés mellett megfőzöm. Bele pici ráma, pici reszelt citromhéj (előtte jól megmosom a citromot), 2 kanálka vaníliás rizspép és pici cukor.

Igen, tudom, hogy a nem javasolt a sem a só, sem a cukor, de ennyitől semmi baja nem lesz a gyereknek! Úgyhogy én ennél rakok bele picit, mert se ize, se bűze lenne a griznek. Miután visszahűlt, teszek bele 4-5 kanálnyi tápszert (te persze tehetsz lefejt anyatejet is) és már kész is a "tejbegriz".

Egymagában is szereti a gyerek, de ha teszek bele némi háztartási kekszet is, mégjobban eszi.


Zöldborsófőzelék:

Én eddig mirelitet használtam, abból egy maroknyit felteszek sós-rámás-petrezselymes vízbe főzni 1 krumplival. Ha kész, turmixolás, majd bele 2-3 kanálnyi tápszer.


Brokkolifőzelék.

Minden ugyanúgy, mint a zöldborsófőzinél, csak brokkolival. Itt szoktam kb 5cm újhagymát is beledobni a vízbe, az picit feldobja, izgalmasabbá teszi... :)


uuh... hirtelen most ezek jutottak eszembe, remélem segítettem :))


Joghurtot egyébként tényleg adhatnál már neki, ez is egy újabb kaput nyit a változatosságban. Én natúr, CBA saját márkás joghurtot szoktam venni, de tulajdonképpen csak az a lényeg, hogy mindenféle sz@r adalékot ne tartalmazzon. (mint pl a danone termékek...) :(

Szóval, akár tízóraira, akár uzsira szoktam adni 1 joghurtot, de nemcsak magában, hanem ízesítve. Nekünk pl még mindig van itthon a Milupa Milumilos vaníliás rizspép, ebből teszek 1-2 kanálkányit a joghurtba és darált kekszet vagy török bele babapiskótát.

Ha változatot szeretnék, akkor a joghurtba túrót teszek, a vaníliás rizspépet szintén, kekszet és házi, tartósítószer nélküli sárgabaracklekvárt. Ezt a "trutyit" hívhatjuk barackos-kekszes-vaníliás krémtúrónak is... :)


További varáció joghurthoz:

1 pohár joghurt és 1-2 ek. valamilyen tejpép, rizspép. Ma pl a Nestlé banános tejpépjéből kevertem bele, de máskor volt, hogy erdeigyümissel dobtam fel a natúr joghurtot.

Ezeket mind szereti a gyerek.


Rendes gyümölcsöt kb 2x kevertem (turmixoltam) hozzá, de az valahogy nem teszett nekem. Mintha összeugrott volna a cucc. Próbáltam almát és meggyet is... de mivel féltem, hogy esetleg meghajta Babót, igy inkább kidobtam az egészet és csináltam új, már bevált receptet.

Az almát egyébként is megkapja külön...


Remélem segíthettem :))

2012. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szia! Hű micsoda receptek:-)! Nagyon köszönöm! Csak az elején amit írtál, azt annyira nem tudom értelmezni: 1 csirkekocka előre elkészített, lefagyasztott.. Szóval hogy is:-) bocs, de itt ennél a résznél kicsit érthetetlen vagyok :-D

De a többi stim, és nagyon köszi:-)!!

2012. jún. 30. 18:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Veszel egy csirkemellett, felkockázod, s megfőzöd ízesítve úgy, ahogy szeretnéd. Én pici sót, petrezselymet, újhagymát szoktam tenni a főzővízbe. Ha megpuhult a husi, pici főzőlével leturmixolod, majd jégkockatartóba teszed az egészet. Be a fagyasztóba, majd minden egyes főzeléknél, amelynél szeretnél csirkehusit is adni a babádnak, kipattintasz a jégkockatartóból 1 kocka csirkehusit. Ez nagyon praktikus, az ötletet részben másoktól csentem, részben pedig a védőnő is javasolta.

Nekem ez baromira bejön, hisz nem kell vacakolni minden egyes főzeléknél a csirkével is. Tehát igy értettem, hogy 1 kocka csirkehusi :)


Örülök, hogy segíthettem. :)

2012. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok...

Még annyit, hogy turmixolásnál ne csak a húst, a hagymát is nyugodtan turmixold le.

Továbbá eszembe jutott, hogy rakhatsz a főzővízbe pici rámát is, az még finomabbá tesz a husit.


Bármi kérdésed lenne, nyugodtan kérdezz!

És remélem most már érthetően magyaráztam.. :)

2012. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!