Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta elkezdtük a kóstolgatás...

Mióta elkezdtük a kóstolgatás szörnyűek az éjszakáink. Miért van ez és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos múlt a kisfiam amikor elkezdtem kóstoltatni vele almát, barackot, krumplit, répát, sütőtököt. Szépen fokozatosan, ahogy kell. Egész nap nincs semmi baja, de éjszaka 1,5 óránként ébred. Feszíti magát, látni hogy a hasa fáj. Eddig átaludta az éjszakákat, nem volt különösebben hasfájós sem. Csak anyatejet kapott addig. Mivel segítsek neki hogy aludni tudjon és ne fájjon a pocija?


Ja és napi 1x kakil csak azóta, pedig addig napi 3-4 kakis pelus volt.


2012. jún. 28. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az en kisfiamnak csak akkor nem fajt a pocakja ha a gyumolcsot kicsit megparoltam. Az almat, kortet, barackot, szilvat paroltam neki az elejen. Bevallom, hogy az almahoz tettem ici-pici cukrot mert az savanyu volt nagyon parolva de a tobbivel nem volt gond. Felkockaztam, onottem egy pici vizet ra es fedo alatt 3-4 percig paroltam majd turmixoltam a fozolevel. Igy olyan lesz az ize meg az allaga mint az uveges gyumolcsnek. Mi kulfoldon elunk es itt a vedono szerint parolni kell a gyumiket mert akkor veszit a savassagabol es igy nem bantja a pocakjat. Nallunk nagyon bevallt. Probald ki ha gondolod es igy fagyasztani is lehet igy megcsinalsz egy jo nagy adaggal aztan nincs egy idieg gond vele. :)) Nem minden baba birja a gyumolcs savassagat. Kisfiamnak 8 honaposan mar nem paroltam de addig sajnos muszlaj volt mert fajt a pockaja tolle es erdekes modon rajta es inkabb este/ejjel jott ki.
2012. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl sokat afsz neki abból ami széklet fogós?

Mert az alma krumpliaz széklet fogós sőt nálunk a répa is megfogta a pocakját. A szilva is okozhat hasfájást.

Én mindig délelőtt adtam neki és megfőztem a kajáját előtte.

2012. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kerria ***** válasza:

Mikor adod neki a kaját? Próbáld 10-12 óra között.


Mi tápszeresek vagyunk sajnos,és szorulásos volt, így előbb kezdtük a hozzátáplálást. Szilva és barackot váltogattam neki, ez szépen rendbe tette a székletét.


Krumpli, répa, sütőtök, alma, banán nálunk mind szorulást idézett elő, így azt csak 2-3 hónap elteltével kóstoltattam vele (az első kóstoltatástól számítva)

2012. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gabszem ***** válasza:
Mi délben adjuk neki a főzelékeket (5 hónapos), mert általában puffad és még így is van hogy nehezebben alszik el mert nyomja a pocakját, és van hogy hajnalban is feszeng. A napi 1 kaki amúgy teljesen jó, nekünk még ki is marad néha egy-egy nap.
2012. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Általában 10-11 óra között szokott kapni bébiételt. Gyanakodtam én is a répára meg a krumplira, de már 3 napja egyiket sem kapja és még mindig nem ok. valami. Lehet hogy a foga jön és az viseli meg ennyire? Vagy ez a nagy meleg? Nem tudom mi lehet. Holnap kipróbálom hogy nem kap bébiételt és akkor is lesz-e probléma. Ha igen, akkor marad a fogzás vagy a meleg.

2012. júl. 1. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!