Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák tudnátok segíteni...

Anyukák tudnátok segíteni hiszti ügyben? Nem tudom mit tudnák még kitalálni!?

Figyelt kérdés

Kisfiam 14 hónapos.Nagyon okos,ügye,jól fejlődik,kiegyensúlyozott,imádja a társaságot,főleg a gyerekeket, az állatokat is,mindent megért eljátszik magában 1-1,5 órát is,nagyon sokszor hallgat ránk.

De ha rájön a hiszti egyszerűen kezelhetetlen.Igen erőteljes akarata van már 8 hónaposan is sokszor érvényesíteni akarta,makacs,és öntörvényű.

ha valami nem úgy ahogy azt elképzeli pl becsukom az ajtót,mikor bementünk az udvarról,mert már fáradt mennék kezet mosni,elkezd üvölteni,veri az ajtó,hátravágja magát,vagy pelenkacserénél úgy ordít,mintha kínoznák,de ezt sokszor eljátssza öltözésnél is,pedig nagyon ügyesen segít fel-le vetkőzni.Vagy felkel reggel az esetek 90%ban addig ordít amíg nem kapja meg a kakaóját,halljuk,hogy fent van párom megcsinálja közben beszól neki,hogy "mindjárt megyek Zalán csak megmelegítem".Mindent elmagyarázunk mit csinálunk,miért csináljuk,mit fogunk csinálja,kialakított napirendje van, jó persze nem szigorú,de tudja pl,hogy 9-10 fele alszik egyet majd 2 körül is,akkor peluscsere után mehet újra játszani,vagy fürdés után öltözés és utána rögtön kapja a kakaót.De mégis szinte mindig eljátssza a hisztizik,ordít ha nem azonnal történik az amit elképzel,vagy ugye nem az történik.Nagyon értelmes,tényleg megérti amit mondunk,de sokszor mégsem foglalkozik vele.

ha nem foglalkozunk a hisztivel, és nem "figyelünk rá2 akkor belelovalja magát,nem tudjuk elterelni a figyelmét,nem érdekli olyankor ha beszélek hozzá.Ügyesen megérteti magát ha akarja ordítás nélkül is ha szomjas hozza az üvegét közbe magyaráz,ha éhes mondja mammamm és megy a konyha felé,ha ki szeretne menni hozza cipőjét meg a miénket és beáll az ajtóba,ha álmos beveszi a cumit és lefekszik valami puha felületre és bújik stb.nem tudom mit tehetnénk de már a párommal teljesen tanácstalanok vagyunk reggel 5kor az ordítások,hisztik kikészítenek.Voltatok ilyen helyzetben? Mit javasoltok?

A válaszokat előre is köszönöm!


2012. jún. 28. 14:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat "tudnék".
2012. jún. 28. 14:18
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem azért nem kaptál választ mert tömören: ilyen egy 1 éves :)

ennyi :) tudom, nem vigasztaltalak meg, de ez egy ilyen korszak, majd ha már tud beszélni akkor ez a fajta hiszti jobb lesz, viszont jön a dackorszak, egy másfajta hiszti ami ezerszer rosszabb lesz.

nincs más, más oldalról kell megközelíteni, mert ha ettől kivagy akkor meg fog bolondulni mikor 2,5-3 éves lesz :D és az még hagyján, egész nap majd fogja mondani a hülyeségét :D

én 2,5 évesem ma kb. 3-7ig azt játszotta, hogy hangosan kiabálta, hogy basszus, majd szájon vágta magát (nálunk ez a bünti a káromkodásért, hogy szájon csapja magát) kérés nélkül :)

ha meg rászóltam, ordítva bőgött :D

2012. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Van egy öcsém már 5 éves,tudom milyen a dackorszak és azt kell mondjam könnyebb,mert nagyobb,mert használnak a "praktikák",mert ha hisztizik és nem foglalkozom vele abbahagyja,mert már tud beszélni nem csak szavakat.

Oké,hogy ilyen egy 1 éves,de azért írhattak volna valamit, arra,hogy kinek hogy hívják a gyerekét,meg szapulós kérdésekre mindig jön 50-60 válasz....:/

2012. jún. 28. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Te csak hiszed hogy késôbb könnyebb lesz. Amúgy kissé görcsösen feszülten álltok hozzá a kicsihez és ezt érzi talán.
2012. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Abszolút nem vagyunk görcsösek,sőt elég lazák vagyunk.
2012. jún. 28. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Add hidegen a kakót. Komolyan! Azért is megy majd a hiszti de eltudod neki magyarázni, hogy ha nem vár 3 percet, akkor hideg lesz a kakaó, és az bizony rosszabb. Még egy alternatíva: vegyetek egy kisebb termoszt, este megmelegítitek a kakcsit, termoszba be, reggel már kaphatja is azonnal.

Peluscsere, hát igen, az enyém most hét hónapos de már most is csak röptében tudom bepelenkázni, annyira ellenkezik, meg menne már felfedezni. Ezt át kell vészelni, fülek becsuk, kezek extrasebesség. Vagy add ki feladatnak h fogja az új pelust, tartsa a popsikrémet neked, vagy vegye ki ő a törlőkendőt.

A többire nem tudok mit mondani. Remélem tudtam segíteni egy kicsit!

2013. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszod,még akkor is ha ez tavalyi probléma :) Persze azóta ezek megoldódtak már a dackorszakot tapossuk lassan 1 éve :)
2013. júl. 21. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Bocsi, nem néztem a dátumot. :) Dackorszakkal kapcsolatban ha van kérdésed nyugodtan írd meg, problémás gyerekekre specializálódott bébiszitter voltam Angliában tíz évig. Ha bármiben tudok segíteni nyugodtan írd meg! Remélem hamar átvészelitek a dackorszakot!

Minden jót! :)

2013. júl. 23. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!