Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak az anyámmal,...

Mit csináljak az anyámmal, forr bennem a méreg?

Figyelt kérdés
2 gyereket nevelt fel,mégis olyan mint egy kis idióta néha.koszos konyharuhával törli meg a gyerek száját,de elötte feltörli vele a szőnyeget ahová bukott,utána a gyerek száját,ha picit sikit valamiért mert tetszik neki az már hiszti és veszekszik vele,hogy ne hisztizzen,folyamatosan produkáltatja ha más van ott,és ha épp nem nevet,akkor összedől a világ.múltkor késsel a kezébe akarta ringatni,állandóan kikapja a kezemből,és visit neki mint egy kismalac.én ilyenkor mindig szólók neki szépen,hogy ne csinálja,de félek egyszer elszakad a húr.nem fújom fel a dolgokat,mert ez már a 2.babám,igy annyira más nem féltem a széltől,de macskaszőrős törölközővel tán mégse kéne törölni a babát.Ma meg rá szolt,hogy 6 hónaposan már ülnie kéne,ugy hogy ne dülöngéljen,hanem üljön egyenesen.sajna nem bírom már tovább.szeretem az anyám,de ugy viselkedik mint aki eszét vesztette.Tanácsok?ötletek.kivagyok,segítsetek.bántani nem akarom,mert ilyenkor képes hónapokig nem szólni hozzánk,és a rossz persze mindig mi vagyunk.
2009. júl. 8. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
együtt laktok? :(
2009. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
aha,de mégis külön,ők lent,mi fent.De minden külön.de tök mindeggy mert folymatosan itt van.
2009. júl. 8. 19:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

anyád "elmebeteg".

ha nem laksz vele együtt, akkor ne vidd hozzá a gyereket, csak ő menjen hozzád látogatni, ott meg kösd ki neki, hogy csak úgy viselkedhet, ahogy te mondod.

ha együtt laktok, akkor passz.

2009. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ejjjjj, csak drasztikusan lehet sajnos!
2009. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

részvétem.

legjobb lenne külön költözni, eladni a házat, és venni inkább két kislakást.

2009. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
amikor csinálja a kis hülyeségeit akkor mindig mondom neki,hogy nem oké amit csinál,volt,hogy mérges is voltam,de nem használ.a koszos konyharuha helyett a zsebkendőjével törölte meg a száját,de elötte az ő izzadságát.sikítani tudnék.
2009. júl. 8. 19:14
 7/11 A kérdező kommentje:
nem mennek bele,hogy eladjuk a házat.marad a külön lakás,ami az én nevemen van.valahogy kezelnem kéne anyám,eddig ment,de kezd elmenni a türelmem.
2009. júl. 8. 19:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Megértelek, nekem anyu ragaszkodik hozzá, hogy segit, de minden olyan rosszul sül el. Ha kézbeveszi a babát, üvölt, össze-vissza dől a kezében, mintha sosem tartott volna még gyereket kézben (amúgy ketten vagyunk testvérek). Ha épp altatom a babát, nekiáll valamit csörömpölni, mert épp muszáj elmosogatnia, ha mondom neki, hogy ne tegye, ja tényleg, és 2 perc múlva újrakezdi! Ha albúcsúzik az épp elalvó babától úgy megsimogatja a karját, hogy az üvöltve felébred :( És felajánlotta, hogy bölcsi helyett majd ő vigyáz rá, előre rettegek, hogyan utasitsam vissza, mert nem vették fel bölcsibe :( Én szerencsére nem lakom együtt vele, de minden ilyen megmozdulása nagyon rosszul esik. Ha teheted, szerintem kerüld el, mondd meg, hogy a ti lakrészetek a tiétek, ne legyen ott folyton, vagy esetleg költözzetek el, ha megtehetitek. De előbb-utóbb sajnos kénytelen leszel szerintem vállalni a konfliktust, és őszintén beszélni vele, csak próbáld meg ne a legutolsó pillanatban, amikor már csak üvölteni lesz kedved...
2009. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Húúúú szegény!

Szerintem ha már szép szó nem használt, akkor elkerülhetetlen, h. drasztikusabban értésére add a szándékaidat. Sajnos valamejikőtök meg fog sértődni. Próbáld ki azt, h. mond neki a következőt: "Neked h. esett volna, ha annó az anyád beleszolt volna ebbe meg abba, vagy így meg úgy csinálta volna!" Általában be szokott jönni, ha elgondolkoztatjuk a másikat az ő irányábol is. Sok sikert!

2009. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Sajnos csak úgy megy, ha beszélsz vele, vagy ha már tisztában van azzal, hogy melyik megmozdulásai zavarnak téged, valamilyen drasztikus módszerhez kell folyamodni, hogy rájöjjön, komolyan gondolod, amit mondasz.

Sajnos nálunk is ez a helyzet, igaz nem anyukám, hanem anyósom a hunyó, s nem "csak" egy macskaszőrös törölközőről van szó, hanem az alkoholról. Odáig jutottam, hogy a következő alkalommal, ha az unokája jelenlétében iszik, fogom magam, s összepakolok, s elhozom a fiam. Igaz, csak egy-két pohárka az, ami lecsúszik, tényleg minimális mennyiség, de olyankor minden könnyebben megy, s féltem a fiam, nehogy elejtse vagy valami egyéb hülyeséget csináljon. Mert azt persze nem ismeri fel, hogy ha már ittam, békén hagyom az unokámat, hagy foglalkozzon vele más, míg elmúlik az alkohol hatása.

Szóval szerintem beszélj vele nyugodt körülmények között, ne fenyegetőzz, ne helyezz kilátásba semmit, csak egyszerűen mondd el neki, hogy téged mi zavar. Ha ezek után is folytatja, egyszerűen vedd ki a kezéből az unokáját, s vonuljatok félre, csukd be magatokra az ajtót. Ebből reméljük csak érteni fog.

2009. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!