Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezd felmerülni a kérdés...

Kezd felmerülni a kérdés bennem, hogy valami nincs rendben a lányommal? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Sokat olvasgatok itt,és vannak kérdések(,amire jó sok válasz szokott jönni)"mekkora ilyen és ilyen korú babád,és hány foga van?"Biztos mindenki ismeri az ilyen jellegű kérdéseket...Az én lányom 15 hónapos 5 foga van(míg itt mindenki babájának ennyi idősen 12-16),az én lányom 9500g és 76cm,míg itt ilyen korú babák 10-12 kilósak és bőven 80 centi fölött vannak...Nem hasonlítgatni akarom a lányom!!!!Csak félek,hogy nehogy ne vegyek észre valamit,ami bajt jelenthet...Véleményetek?Van másnak is ilyen korú kis törpe babája,fogak nélkül????
2011. szept. 17. 09:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömnél is ennyi foga van a babának.

és az enyém is ekkora volt nagyságra,most 3 évesen 90cm és 12kg.

mi se vagyunk nagyok,igy ő se lehet az.

2011. szept. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj! Nem ez az etalon! Gondolom orvos és védő néni is látja a babádat és ha ők nem látnak semmi problémát, akkor ne aggódj. Én például soha nem válaszolok az ilyen kérdésekre.

Van ismerősöm, akinek szintén 15 hós a babája és még nincs 9 kiló! Viszont vidám, egészséges, kiegyensúlyozott, boldog baba, csinál mindent, ami a korának megfelelő. Nem törpe, csak kicsi súllyal született és nem lett óriás.

Én is sokszor elgondolkodom, mikor írják, hogy 10 hósan a babájuk már kerek mondatokban beszél, egyedül jár, a pacal a kedvence és egyéb extremitások (persze a példák sarkítottak), hogy az én Picim el van maradva, de aztán mindig megnyugszom, hogy a doki és a védőnő szerint gyönyörű, egészséges, okos baba.

A fogzással sincs gond, nekünk 3 van 10 és fél hósan. És a többinek még híre sincs. Gondolj arra, minnél később jönnek, annál egészségesebbek lesznek!

Fel a fejjel! Majd megnő a Kicsi és a fogai sem maradnak bent!

2011. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne hasonlítgasd!Szinte biztos,h apuka nem magas,nagydarab,hanem 170 cm alatti,inkább átlagos testalkatú.Ne aggódj,olyan sokfélék a babák!!:)

A "kis"lányom 11 kg,73 cm,9 hónapos.Genetika.Apukája 190 cm,masszív.Nekem a gyermekorvos is azt mondta,h akkora,mint egy másfél éves....hát ekkora,és imádom-én 172 cm vagyok-és gyönyörű fürtös hercegnő...

2011. szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom már pontosan, csak az 1 éves adatokat.

1 éves státuszon 4 foga volt a fiamnak, kereken 8kg volt és 77 cm.

Most lesz 2 éves, 15 foga van, kicsivel 10 kg fölött van, és 85 cm körül, de 1,5 hét múlva megyünk státuszra, akkor jobban fogom tudni.

2011. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,4 foga van,és azt mondom,bárcsak ne lenne még,mert 6x szopizik naponta,és harap is :))
2011. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
9:34+9:36 voltam egy válaszadó,csak h érthető legyek
2011. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én 160 vagyok,apuka 190.Mindent később csinált egyébként,mint a többiek.Járni még nem tud,csak 10 lépést tesz meg egyedül.Viszont szinte mindent mond(persze nem mondatokban,csak szinte mindennek tudja nevét)3060grammal éa 47 cm-rel született a 37.héten.A doki bácsink eléggé nem törődöm típus,a védőnéni annyit mondott,hogy picit kisebb az átlagnál és lassan növeszthetne fogakat,meg "bezárhatná "a kutacsát is(még mindig 2 ujjnyi(bár az elmúlt 1 hónapban sokat húzódott össze).
2011. szept. 17. 09:40
 8/18 A kérdező kommentje:
bocsi 3630 grammal!!!!!Tehát nagy volt...
2011. szept. 17. 09:41
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Párom másik lánya (előző házasságából) 3 évesen volt 12 kg. A mi lányunk (pedig itt apuka ugyanaz) 15 hónaposan 12.5 kg. A másik kislány másfél évesen beszélt, a mi lányunk még nem mond egy szót sem. Nagy különbségek vannak a ygerekek között, ne aggódj, még egy családon belül is :)
2011. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, tényleg ne hasonlítgasd, nekem a fiam szintén 15 hónapos, 1 éves koráig 4 foga volt, majd 2,5 hónap alatt kijött 12, gondolhatod mennyit aludtunk.Nákatok is egyszercsak beindul.mi a felsorolt paraméterekkel rendelkezünk amiket írtál, de a barátnőm kisfia(3 nap van a gyerekeink között), szintén 79 cm, és nincs 10 kiló, teljesen egészséges, és most indult el 2 hete. nagyon beleszól a genetika is. Mi elég magasak vagyunk, de nem csak mi számítunk, hanem a nagyszülők génjei is. azért azt se felejtsük el, hogy lányod van, ők kisebbek törékenyebbek. ezeken a dolgokon nem lehet változtatni. ja, és ma voltunk dokinál, mert elhúzodott a ksifiam betegsége, és adagolást írt a doki, és kérdezi, hány kiló is lehetsz? 8 körül. és 11 a fiam, szóval ő az én erős csontozatomat örökölte, kinézetre inkább vékony. csak azért írtam le, hogy a csontok összetétele is számít. :-)
2011. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!