Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesen hányszor alszik/aludt...

1 évesen hányszor alszik/aludt napközben a babátok? És milyen időtartamokat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 10:40
 1/8 Sókristály ***** válasza:

Nálunk éppen két hete alakult ki az új rend.

Előtte reggel 6-kor kellett keltenem, mert a nagyokat vittük a suliba, így a faluból hazafelé visszaaludt az autóban. Kb 20 percet aludt. Aztán délben jött egy 2,5 órás alvás. abból is többször keltenem kellett, mert mentünk a nagyokért. Este 6-kor újabb 20 perces szundi, 1/2 9-kor esti alvás.

Most már szünet van, így reggel 8-kor kel. Így kibírja délig, alszik 2,5- 3 órát, mert nem kell keltenem, és onnantól estig bírja.

Kíváncsi vagyok mi lesz, ha vége a szünetnek, és újra indul a verkli.

2012. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy évesen már csak egyszer aludt, ebéd után olyan 2-2,5 órát. Előtte 8 hónaposan állt be az egy alvás, de akkor még ebéd előtt aludt. Egy évesen alakult úgy, hogy kibirta ebéd utánig.
2012. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi is kb. 1 éves kora után álltunk át a napi egy alvásra, addig kétszer aludt, 10-11-ig és 15-16 óra között.


Aztán 1 éves kora után amikor már nagyon nyügi volt akkor próbáltuk "szóval tartani", lekötni, hogy kibírja délig. Ebéd mindig délben van, utána alvás. Van amikor csak 1 órát alszik, de van, hogy 2-3 órát. Még nem jöttem rá, hogy mitől függ. Most 16,5 hónapos már megszokta ezt a napirendet.

2012. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kétszer, reggel 7-8 között kelt, 11-kor legkésőbb elaludt, másodszorra 4 körül. Mindkétszer 1 órát kb.

Most 16 hónapos lesz, most már csak egyszer alszik délben, hosszabbat.

2012. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én lányom 1évesen csak egyszer aludt ebéd után kb. 2-3órát.
2012. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Enyém 14 hós lesz, 4 hónapos kora óta egyszer alszik max napközben vagy egyszer sem.
2012. júl. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szerencsés lehetek, még 2x alszik 2órát kb. Persze van, hogy egyik alvás rövidebb és a délutáni hosszabb vagy fordítva, de ennyi az átlag.

2012. júl. 1. 09:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Én örülök, hoyg a fiam max 1szer alszik napközben de anélkül is el van, mert így jobban tudunk jönni menni.
2012. júl. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!