Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig kell sterili...

Mennyi idős korig kell sterilizálni, és meddig kell forralva adni a vizet a babának?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Átlag 1 évig, de nem szentírás, azaz semmi baj nem lesz ha te 11 vagy 13 hónapos koráig csinálod.
2012. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Én azt se igazán értem, hogy minek forralni a vizet - Magyarországon a csapvíz az egyik legjobb a világon, nem a múlt század elején élünk, hogy a kútból húzták a vizet az anyukák és abban bármi lehetett. Szóval minek forralni? :/

Na mindegy, hogy a kérdésre válaszoljak, egy éves korig ajánlott.

2012. jún. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Kedves utolsó.Mi vettünk vízszűrőt,hogy ne ezt a koszos vizet igyuk.!!!! Három hét után cserélni kellett a szűrőt mert tele volt pici fekete valamikkel!!Ugyhogy csak ezért is ,de én a babámnak amugy is babavizet veszek ,meg fel is forralom!!!
2012. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok - amúgy én is forralva adom a csapvizet, mert így szoktam meg. Szerintem nem kell túlfélteni sem a piciket, mert hozzá kell szokniuk az őket körülvevő baktériumokhoz, kórokozókhoz is - nem árt egy kis kosz. Én ezt vallom, de természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy ő jónak látja.
2012. jún. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az edényeket nem sterilizáltam (mosogatógép van), de a vizet forraltam és a cumit is kifőztem egy éves korig. Ez az ajánlott kor.
2012. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
cumisüvegegeket 6 hóig sterilizáltam, akkor kezdtem hozzátáplálni. Onnantól kezdve semmit sem fertőtlenítettem. Vizet 1 éves koráig forraltam. De 10 hótol kapott néha-néha forralatlanul, ha nagyon gyorsan kellett a víz.
2012. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kb 8 hónapos korig főztem ki rendszeresen a csőrös üveget, meg a cumit. Aztán már csak mosogattam, a cumit meg csak akkor, ha az új volt. Csapvizet forralva egy éves koráig adtam, azóta anélkül issza, erre éppen a gyerekorvosom biztatott.
2012. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. jún. 30. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!