Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mia véleményetek ezekrőla...

Mia véleményetek ezekrőla nevekről?

Figyelt kérdés
Álmos,Árpád,Ajtony,Bulcsú,Előd,Botond
2009. júl. 8. 23:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
44%

régi magyar nevek,


az Árpád és Ajtonyt biztosan nem adnám a gyerekemnek,

a többi jöhet

2009. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%
Nekem az Álomos nagyon tettszik,én is ezt akartam a fiamnak-bár már rájöttem,hogy jobb ,hogy ne ez lett.a férjem nem engedte,mert beszélő név-tehát jelentése van.Árpádot nem,mert apósom az és nem bírom...-ettől függetlenül nem rossz név csak én kötöm valakihez és az nem jó akkor..Elődöt ismerek,nem rossz bár tény,hogy ősi neveket sorolsz fel..Botond az szép,de a becézése nem tettszik-Botika...
2009. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
45%
Nekem csak a Bulcsú tetszik ezek közül.
2009. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Nekem az Ajtony és az Előd nem tetszik. A többi igen. Ha ezek közül választanom kellene, akkor a Botond nevet választanám, szép névnek találom.
2009. júl. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Mindegyik különleges a maga nemében szerintem mindegyik jó, ami még fontos rímeljen valamennyire a vezeték névhez. Szerintem.
2009. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
én mindenképp ősi magyar nevet akarok adni gyermekeimnek ezáltal is hódoljaka nemzetemnek, meg amúgyis különlegesek és ritkák:) most legyen tucatnevük? jani béla joco laci dani tomi isti stb?
2009. júl. 8. 23:29
 7/29 anonim ***** válasza:
12%
Én írtam a másodikat,igazad van ha meg tudtok egyezni.Én is magyar nevet szerettem volna,de sajna a párommal nem egyezett az ízlésünk,mert én az Álmost szerettem volna ő meg a Hubát-felmerült még a Levente is,de az túl hosszú lett volna már a vezeték névvel együtt...így lett tucatnév ahogy te mondod,mert Dániel lett,de nem bántam meg.Különleges vezeték neve van és sztem csak egy ilyen Dani van az országban -így máris nem tucatnév és a másik,ha most ránézek tök Danis feje van és nem tudom az Álmost elképzelni neki-anyum mindig azt mondja,hogy a gyerekek nevet választanak maguknak-és már én is kezdem elhinni,mert valahogy nekünk is így volt.
2009. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
12%

szia,

ezek szép magyar nevek, de szerintem a mai világban, az jó ha annak a gyereknek, van egy nemzetközi neve is,

nem tudhatod, hogy a születendő babácska amikor 30 éves megtermett fiatalember lesz hol fog élni, és te nem állíthatod meg! Az se lenne jó, ha a világ másik részén nem tudnák egyáltalán kiejteni a nevét, ezért ezek mellé második névnek egy mindennyelven kimondható nevet is adnék. pl: András, Tamás, Péter, Dániel, Dávid, stb.

2009. júl. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
18%

Álmos- teljesen okés

Árpád- öreges

Ajtony- borzalmas

Bulcsú- nem tudom emberi névnek elképzelni

Előd- király!!

Botond- király!!

2009. júl. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
10%

Rettenetes, én biztos nem örültem volna ha anyám ilyen nevet ad nekem. Öreges és unalmas nevek. Ahogy a Béla, Gyula meg hasonló borzalmak is.


17/F

2009. júl. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!