Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mia véleményetek ezekrőla...

Mia véleményetek ezekrőla nevekről?

Figyelt kérdés
Álmos,Árpád,Ajtony,Bulcsú,Előd,Botond
2009. júl. 8. 23:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%

Azért válasszon az ember nemzetközi nevet a fiának hátha 30 évesen külföldre megy???????????? Ezt nem hiszem el!

Akkor adjunk a fiainknak lány nevet is hátha 30 évesen kiderül róla, hogy ő lélekben valójában lány!!!!!!

2009. júl. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődve kérdezném, hogy mik a 2009-es trendi nevek? Egy születendő magyar gyermek miért ne kaphatna magyar nevet? Ez az állandó megfelelési kényszer hozza ki egyesekből, hogy legyünk trendik, nemzetköziek stb. Ha megnéznek egy naptárat, hány magyar van köztük? Na ez az elszomorító!!!
2009. júl. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
49%

Szépek a magyar nevek, de nekem ezek pont nem tetszenek.

Inkább ezek: Ákos, Attila (Atilla), Csaba, Csanád, Csongor, Endre, Kálmán, Károly, Levente, Nándor, Örs, Solt, Szabolcs, Zala, Zalán, Zsolt.

Ezek "népszerűbbek", mégis magyar nevek. És ezzel be is fognám a rokonság száját. ;)

Amúgy az Álmos tényleg "beszél", az Árpád nálam "elmegy" kategória, Bulcsú helyett a Buda jön be, az Elődről az énekes jut eszembe (Juhász?), a Botond becézése nem tetszik (Boti), az Ajtony meg fura név. Mindenesetre engem nem érdekelne, hogy kinek mi tetszik, azt adnám, ami nekem a legszebb. Hajrá! :)

Sajnos nincs fiam, még készülőben sem. (Pedig egy Csabára, vagy Szabolcsra beneveznék! :D )

Ja, egyik rokonom Vazul. A nagybátyám meg Jenő, és elég karakán!

2009. júl. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
75%

Juhász Előd, énekes?! :-)))))))))))))))


Ez nagyon aranyos volt, jót mosolyogtam.


Szerintem bármelyik nagyon jó lehet, ha megy a vezetéknévhez.

Én Zsombort szerettem volna évek óta, de mára már annyi Zsombor fekszik-kúszik-mászik-tipeg-rohangál Magyarországon, hogy nagyon fájdalmasan lemondtam róla...

Aztán lányom lett.. :-))))))


Mivel a régi magyar nevekben nem tudtunk megegyezni az apjával, maradt a Bianka, mivel az olasz nászutunk alatt fogant nagy eséllyel... :-))))))


Ja, és nem tudhatod, hogy melyikből lesz tucatnév egy-két éven belül...

Hiába vagy Te az elsők között, aki a gyerkőcnek adod, jön egy "Bence-korszakot" követő "Álmos, vagy Bulcsú, vagy Botond-korszak" egy pár év múlva, aztán cseszheted...


Ne ez legyen a szempont.

Inkább, hogy melyik cseng szépen össze, harmóniában a vezetéknévvel.

2009. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
mármost én 1 határozott ember vagyok és sztem nem névfüggő , nemhinném h a ygerekeimet abszogatni fogják... általában én szoktam suliba kivagyok gyúrva mintahogy a kölykeim is eddzeni fognak szal ettől nemkell félni és semmilyen média nem magyarázta el nekem milyen envet adjak ...nekem ezek tetszenek és kész én is egyedi vagyok mitnahogy a gyerekeim is oylanoklesznek, engem senki nem befolyásol még akkorse ha tudom h rossz mivel olyan ember vagyok h szeretem magamon tapasztalnia doglokat
2009. júl. 9. 11:48
 26/29 anonim ***** válasza:
Ehhez csak annyit, hogy pl az István szerintem eléggé magyar név, mint ahogy a Gyula (tisztség volt), a Jenő (lásd a 7 magyar törzs) és érdekes módon ezeket nem iagzán szeretik a magukat nagy magyarnak valló szülők. Vajon miért?
2009. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Hú, kedves kérdező, nem állítom, hogy értem a kommentedet...

Kicsit kuszán írtad...


Ha nem érdekel mások véleménye, akkor minek tetted fel a kérdést? :-))))

2009. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
75%

09:34

A fene se tudja már kicsoda, nekem az arca ugrik be, nem a munkássága, és az nem szimpatikus, ez a lényeg! Kár, hogy tele van a média "celebbel", miért nem Petőfit sztároljuk? Vagy Fekete Istvánt, Örkényt, Kaffka Margitot, Endresz Györgyöt, Körösi Csoma Sándort, Puskás Tivadart, Gábor Dénest, Irinyi Jánost, de akár Bodrogi Gyulát, Koltait, Pogány Juditot, Gobbi Hildát is említhettem volna. Ők legalább tettek le vmit az asztalra.

Elég szomorú, nem? A nagy "sztárjaink": Győzike, Mónika, Voksán Virág, BB Évi, Anettka, ...:(

Egy héten kétszer kapcsolom be a tévét, ezért nem is igazodok ki! Mindegy, most megkeresem az Elődöt, hogy művelődjek (a netnek hála). :))

Szép napot mkinek!

2009. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

No, megvan a "bűnös"! Császár Elődnek hívják. (Látszik, hogy inkább olvasni szoktam!) :DD

Kérdezőtől meg bocs az off-ért! :)

2009. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!