Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer készítés ásványvízből?

Tápszer készítés ásványvízből?

Figyelt kérdés

4hónapos a kicsi, anyatej elfogyott. :( (amit nem is csodálok, 6hetes kora óta nem hajlandó szopizni, azóta fejtem, s kapta üvegből)

Ihatatlan nálunk a csapvíz, konkrétan időnként barna. Múltkor próbaképp este töltöttem egy pohárba, reggelre szó szerint ült az alján a retek. Én ezt még forralva SEM adom a kicsinek.

A babavizet drágállom, mentes Szentkirályit gondoltam. (az is bababarát) Igazából csak azon aggódom, hogy ha hosszútávon ezt kapja lesz e a későbbiekben valami baj? Vélemények, tapasztalatok?



2012. júl. 1. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 hós és Szentkirályiból készül a tápszere. Inkább, mint a csapvíz.
2012. júl. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja, nyugodtan adhatod hosszú távon is a sima mentes szentkirályit!! Én is ebből csináltam a tápszert a most már 3 éves kisfiamnak baba kora óta, és a most 9 hónaposomnak is ebből csinálom a teát, tápszert, sőt simán is ezt issza. Rá is van írva a flakonra, hoyg babáknak is adható, csak ha tovább áll felbontva mint 24 óra, akkor fel kell forralni. Nálunk nem bír ki egy flakon 24 órát, mi is ezt isszuk:-)

Szóval egész nyugodtan adjad:-))

2012. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!! :):):):)
2012. júl. 1. 10:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is Janát vagy Szentkirályit használok tápszerhez. Meg inni is.
2012. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatod neki a szentkirályit.

Én Jana vizet szoktam használni.

2012. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet ásványvízből is készíteni, de 2 dologra oda kell figyelni:

- felbontás után max 1 napig lehet adni forralás nélkül

- havonta váltogatni kell az ásványvíz fajtáját mert mindegyikben más-más arányban vannak az ásványi anyagok s hosszú távon nem jó az ugyanolyan, mert felhalmozódik a szervezetben.

2012. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 gabszem ***** válasza:
100%
mi forralt vizet használunk, néha Jana babavizet. Nyugodtan használhatsz ásványvizet.
2012. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, mind születésétől tápis volt.

Mindnek Jana vagy Szentkirályi szénsavmentesből csináltam a tápit. Ma már a szentkirályinak is van direkt babavize, csak sokkal drágább- a sima szentkirályi is teljesen jó!

Nálunk nagyon jó a csapvíz, de egy ilyen pici babának én is inkáb a szentkirályit adnám.

2012. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azért kíváncsi lennék, mi történik a vízben a hűtőben, hogy 24 óra után forralni kell.
2012. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

:) 3 gyerekes vagyok.

Én sosem forraltam 24óra után a vizet, és nem is tartottam hűtőben. Sose volt beteg egyik gyerek sem.

2012. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!