Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A HIPP ízesített teát szeretik...

A HIPP ízesített teát szeretik-e a babák?

Figyelt kérdés
3,5 hós babának lehet-e adni?
2012. júl. 2. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Én adtam a lányomnak 3 hónapos korában, kb. 3 hétbe telt mire rájöttem, hogy a tea miatt pörög.

Itt is utána érdeklődtem anno, hogy jó-e ez a tea, de írták, hogy tele van cukorral.

Én gyermekteát vettem a lányomnak (picnik). Nagyon szereti. Oké, nem egyből van kész, mert meg kell várni, hogy lehűljön, stb .. de ezerszer jobb, mint a HIPPes granulátumos.


Ettől függetlenül azt csinálsz, amit szeretnél. De én cseppet sem ajánlom!

2012. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mit adhatnék ebben nagy melegben, ha a vizet és a teát sem fogadja el? És ha vízbe kevernék egy kis almalevet csak, hogy legyen íze?
2012. júl. 2. 09:44
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
A lányom is kb 3,5 hónapos kora óta issza. Én annyit teszek a vízbe, hogy legyen színe. Próbáltam már minden mást, csak ezt issza. Most 16 hónapos, napi 1-1,5 litert iszik. Vízből meg max egy decit. Nem mindegy...
2012. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben azt csinálnám, ha tényleg annyira nem issza a vízet, hogy folyamatosan csökkented az instant tea mennyiségét a vízben, így szépen lassan átszokik majd. Hosszú távon semmiképp nem adnám neki. - hozzáteszem: nem vagyok cukor ellenes, de nem szimpatizálok az instant teával, mert köze nincs a természetes dolgokhoz.

Vagy: Alnatura babatea egy csipet cukorral, folyamatosan csökkentve a cukrot.


Én most egy csöpp citromlevet teszek a vízébe, de az én babám már 10 hónapos.

2012. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Énis adtam neki három és fél hósan, de megfosatta és nem is nagyon itta, eleinte a vizet is elutasította, de egy hét kínálgatás után úgy issza ,hogy öröm nézni.
2012. júl. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Szuperanyuk megint itt jártak.

Az én babáim szeretik az instant teákat, de csak fél éves koruk után. Addig édesköményt kaptak. Cukorral. Mert csak úgy fogadták el.

Tudjátok szupermamák, lehet a végtelenségig lepontozgatni, de a bébik nem olvassák a "szakirodalmat", hogy zéró cukor meg "csakavízajó". Egyébként, ha tényleg szakirodalmat olvasnátok, akkor tudnátok, hogy ha kicsi korban semmi cukorral nem találkoznak a babák, akkor könnyebben alakul ki cukorbetegség.

Linkelem a cikke(ke)t, ha kíváncsi rá vki.


A kérdezőnek pedig azt tudom mondani, hogy lehet kapni 1 hetes kortól adható édeskömény instant teát (Müller drogériában), de magad is főzheted gyógyszertári édeskömény termésből vagy filteres változata is van. Ez már magában is édes, a kisfiam viszont ezt is csak leheletnyi cukorral fogadja el. Ő sem olvasta, hogy nem szabadna cukorral innia :).

2012. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Utolsó, de már az édesköményt is próbáltuk.
2012. júl. 2. 10:20
 8/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Nem vagyok szuperanyu, nem azért írtam, hogy folyamatosan csökkentse a cukrot, mert cukor ellenes vagyok. De ezt le is írtam. Csak a lehető legjobb folyadék mind a babáknak, gyerekeknek és felnőtteknek a víz, és ez egyben a legjobb szomjoltó is. Az én kisfiam is kap cukrot napi szinten, csak nem cukros tea formájában, hanem kekszben, túrórudival, süteményben, stb.


Kedves kérdező! Kínáld sűrűn vízzel, 1-2 korty is sokat számít. Hidd el, rá fog kapni, de idő kell neki, ne várd, hogy első nap megigyon 1 litert. Fokozatosan növelni fogja saját magának az adagját.

2012. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A lányomnak aztán hiába mondanád,hogy így a víz,meg úgy a víz...

Régebben még csak-csak ivott kb5 korty vizet,de most egy nyelet se megy le,így limonádét kapott és láss csodát megivott 3x150ml-t! ami már nála nagy szó,ráadásul a lakásban már most 35fok van,tehát muszáj,hogy igyon,és ha ehhez cukros limonádé,kell akkor azt kap,nyilván nem cukrozom agyon neki!Mondjuk ő már 11hónapos.

Most vettem neki Hipp granulátumos teát,majd meglátjuk beválik-e.Ezek 4hós kortól vannak.

Annyi idősen mint a te babád én kamilla teát adtam neki,de csak épp hogy megszínezte a vizet,védőnő javaslatára egyébként.

2012. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Szépen le lettem pontozva, pedig elhihetitek, én is próbáltam elhagyni a teát. Fokozatosan egyre kevesebbet tettem, ő meg fokozatosan egyre kevesebbet ivott belőle. Próbáltuk azt, hogy nem kap csak vizet, majd ha szomjas lesz, megissza. Aztán amikor 2. nap nem nagyon volt pisis pelus, akkor úgy gondoltam, egy kis cukortól nem lesz baja, ellenben ha nem iszik, az enyhén szólva is káros.
2012. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!