Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdjem el a hozzátáplál...

Mikor kezdjem el a hozzátáplálást, illetve a kóstoltatást? A babám 3és fél hós, tápszeres és anyatejes vegyesen, de a mérleg a tápszer felé billen, azaz abból kap többet, mert kevés a tejcsim. Akkor 4 hósan vagy 6 hósan kezdjünk neki?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi 4 hósan kezdtük el(szintén félig tápszeres félig anyatejes baba volt), de ezt neked kell látnod a babádon, hogy érett e már rá. Én onnan tudtam, hogy érdemes lenne megpróbálni, mivel már majd kiesett a szeme, ha enni látott minket az apjával és folyt a nyála közben. :-) Mindenesetre amit már most megtehetsz, az a fagyasztás, ha te magad akarsz majd később hamit készíteni neki. Nyilván ha a bébiételeket választod, akkor ez felesleges, mert azokból mindig van mindenféle.
2009. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kivárnám a 6 hónapot, akár tápis akár anyatejes a baba.


Ez nagy vitatéma ám, hogy 4 vagy 6!

Szerintem csináld úgy, ahogy te érzed, amit mondanak az ösztöneid! Ebben ne hallgass másra.

2009. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mi csak tápszeresek voltunk és 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást!
2009. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
SZia! Mi 3 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, nem hiszem hogy 6 hónapos koráig várnod kellene vele.
2009. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Mindenkinek!Igen-igen,nagy vitatéma hogy mikor kezdje el az ember,és még időnk is van eldönteni,csak én is ismerek olyat,aki 3 hósan kezdte,én még nem mertem.Egyébként azt szokták mondani,hogy látszik rajta hogy készen áll rá a baba,hát Pöttömöm még a cumisüveget is meg tudja tartani és fogni magának,de nem láttam rajta hogy csorrgatná a nyálát a túrós csusza után :D.A 4 hót kivárjuk mindenképp,lehet még 5 is lesz belőle.
2009. júl. 9. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónapos korunk óta eszünk gyümit, és 5 hónapos korunk óta főzeléket is. Ha amúgy is kevés a tejed, akkor nyugodtan kezdd el pár héten belül, Nekünk sokat segített a dolog, jó nagyokat alszik a kismanóm, mióta ilyen tápláló dolgokat eszik. Nekem is kevés lett a tejem, pont mire 4 hónapos lett, ezért kezdtem el. Bár tépszert Ő is kap.
2009. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megvártam a fiamnál a 6 hót most ott tartunk, hogy 11 hós és nem hajlandó semmi kanalasat enni, csak anyatejet. Szóval én a következő babámnál ha ő is anyatejes lesz akkor is el fogom kezdeni 3 hósan a kostoltatást az biztos, hogy megszokja a kanalat, hogy azzal enni kell és nem játszani. És akkor remélhetőleg nem lesz ilyen gondunk és szépen fog enni mindent.
2009. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!