Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne féljen...

Mit tegyek, hogy ne féljen majd a nagyiéktól? Légyszi, fontos!

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy amikor szültem, még anyóséknál laktunk, mert nem volt kész a házunk. 4 hónapos volt a kicsi, amikor elköltöztünk (290 kilométerre), azóta kétszer voltunk anyóséknál. Most 8 hónapos a cseppem, és nagyon úgy fest, hogy beindult a szepa, egyre több embernél kezd el sírni (pl. a két bátyámnál, eddig semmi gond nem volt, hetente látja őket, az utolsó két alkalommal sírva mászott vissza hozzám).

És attól félek, hogy anyóséktól is megijed majd. 3 napra megyünk, másfél hónapja voltunk utoljára. Főleg azért tartok a dologtól, mert egyrészt tutira szarul esne nekik, mert imádják a picúrt, másrészt viszont anyósom elég rosszmájú, megint jönne azzal, hogy ellenük nevelem a gyereket.

Szeretném ezt elkerülni, de nem tudom, mit tehetnék. Hogyan "érhetem el", hogy ne féljen tőlük a csöppcsaj, vagy legalább hamar feloldódjon, és megfoghassák anélkül, hogy lila fejjel üvöltene? Hogyan segítsek neki?


2012. júl. 2. 20:41
 1/6 gabszem ***** válasza:
nálunk 5 hónapos a baba és pár hete már elkezdte a sírdogálást, ha valaki hozzászól. pl. nagyi, szomszéd néni... Szerintem ezzel nem lehet semmit se csinálni, a védőnő is azt mondta nekem, hogy kinövi elvileg pár hét alatt. Nálunk pár perc alatt feloldódik az én vagy apu kezében és utána már bárki megfoghatja.
2012. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben először csak óvatosan közelítenék..végig mutatnám a szobákat neki.Kicsit "bolondítani",hogy felszabaduljon a kislány,és csak utána megpróbálni a kezükbe adni a picurt.Ha kapkodsz tuti sírás lesz a vége.Lehet hogy tök jó napja lesz a kicsinek és mosolyogni,de lehet hogy nem.Majd lesz valahogy.Jó látogatást nektek!
2012. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi is 2-3 havonta megyünk anyósékhoz. Amikor odaérünk, anyós meg após azonnal mászik be az autóba, bele a gyerek arcába. Én kerek perec megkérem őket, hogy adjanak egy kis időt a kicsinek, mert még fel kell dolgoznia az új dolgokat. Ilyenkor mindig körbe vittük a házban, az udvaron, megmutattuk neki mamát és papát, és később, amikor már feloldódott, akkor meg is foghatták. Szerencsére anyós megértő, nem akad ki ezen.

Kb 1 éves kora óta meg már nincs is erre szükség, hiába megyünk ritkán, emlékszik rájuk.

2012. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

Az én anyósomék is ilyen "kocsiba belemászós" típusok, lehet, hogy megkérem a férjem, hogy hívja fel őket, és kérje meg, hogy ha odaérünk, adjanak időt a kicsinek. Elhiszem, hogy nagyon várják, hogy láthassák, de annak nincs értelme, hogy megijedjen tőlük. Alapvetően eléggé barátkozós, de ha éppen fáradt, vagy rossz napja van, akkor nehezebb vele. Függ attól is, hogy mennyit alszik majd a 3 órás autóút alatt.

2012. júl. 2. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyósomék szintén 300 km-re laknak és a z én lányom is az első perctől kezdve ordított a jelenlétükben. 4 hetes kora óta havonta legalább egyszer elvittük, vagy ők jöttek hozzánk, de szegénykém folyton kiborult tőlük. A mai napig nem tudjuk az okát. Tök idegen emberekkel elvan mindig, velük valamiért nem.

Kb 9 hónapos volt, mikor már nem csak az ordításáról szólt a családi összejövetel.

Ők is folyton bedugják a fejüket a kocsiba. Egyszer anyósom télvíz idején felrántotta a kocsi ajtaját és szedte volna ki a gyereket, de nem bírt el a csattal. Nagyon mérges voltam, és közöltem vele, hogy felelőtlen dolog a meleg autóból egy szál semmiben kivenni a gyereket a mínuszba.

Na jól megsértődött, de legalább megvárja mostmár, hogy én vegyem ki a kislányt.

Adjatok időt a gyereknek, had "térképezzen" fel mmindent. Mondjátok meg a nagyszülőknek, hogy most abban a korban van a pici, mikor nem szereti, ha nyúzzák össze-vissza, szeret mindent apránként megismerni.

2012. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben muszáj lesz a nagyszülőknek rugalmasnak lenni. Az én szüleim olyan 2-3 hetente jönnek hozzánk, a lányom most 14 hónapos és kb. egy bő napja fél mindenkitől, akit nem lát napi szinten. Tehát anyuméktól is, amikor jönnek. Úgy sajnálom a dolgot, de hát nem tudok mit csinálni sajnos, időt kell adni neki, és általában idővel fokozatosan jobban viseli mások jelenlétét, de az első fél1- órában csak én, vagy apa nyakában a jó. Utána is tart egy 1-2 méteres távolságot és felvenni nem nagyon tudja más.
2012. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!