Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » BPA-mentesség mennyire és...

BPA-mentesség mennyire és meddig volt fontos szempont játékvásárláskor nálatok?

Figyelt kérdés

Tehát nem cumisüveg és tartozékai, evőeszközök, rágókák, stb. esetén, hanem játékok esetében.


Vettünk ugyanis egy vízi-/homokmalmot másfél éves kisfiunknak, és egy ismerős anyuka nem engedte vele játszani a hasonló korú kislányát, mert nem tudtam neki megmondani, hogy van-e benne BPA. Őszintén szólva meg sem néztem, a csomagolást a vásárlás után kb. 10 perccel már ki is dobtam, mert már használatba is vettük a vízparton. Fel sem merült bennem, hogy egy ilyen jellegű játéknál ezt megnézzem.


Valaki hasonló helyzetben? Ilyen jellegű játékoknál is fontos ez a szempont? Miért?



#játék #gyerekjáték #BPA-mentesség
2012. jún. 25. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlreagálta. A biszfenol-A mentesség alapvetően nincs korhoz kötve, ösztrogénhez hasonló hatása van, és feltételezések szerint igen sok módon torzítja az endokrin rendszer működését, ez 1 és 30 éves korban is megállja a helyét, de nyilván egy felnőtt kevés dolgot rágcsál már meg.


DE!


Kizárólag akkor veszélyes, ha a gyermek tartósan, folyamatosan rágja az adott BPA-val készült tárgyat, lássuk be, ez lényegében egy vízi malomnál kizárt. Cumikból, cumisüvegekből, rágókákból stb. igen, figyelni kell rá, de Uniós szabvány szerint nem kerülhet forgalomba BPA-t tartalmazó játék, cumi.


Szóval nyugalom, hidegvér, és nem érdemes a pánikmamik közelében sok időt eltölteni.

2012. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szinte csak műanyag játékaink vannak, de soha meg sem néztem hogy van-e benne. Eztán sem fogom:)


Szerintem sok játékra nincs is ráírva a műanyag összetétele.

2012. jún. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na eddig azt hittem,hogy a barátnőm félti agyon a lányát,de a te anyuka ismerősöd nagyon lekörözte..A fiam a játékok nagy részét kapta,én megmondom őszíntén soha nem néztem meg hogy BPA mentesek e!!Azokat sem amit én vettem neki!
2012. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam, hogy nem követtem el semmi főbenjáró bűnt, hogy nem aggódom túl ennyire ezt a műanyagjáték-dolgot. :)


Kedves 1! Köszönöm a részletes választ, meg is mosolyogtam azt a részt, ahol írod, hogy "tartósan, folyamatosan rágja" a műanyag játékot, mert lelki szemeim előtt megjelent a vízimalmot gőzerővel, csámcsogva rágó kisfiam képe (ami a valóságban abszolút nem fordul elő)... :'D


Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kezecske! :)

2012. jún. 26. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!