Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valakinek a gyermeke...

Született valakinek a gyermeke hypospadiazissal. És ha igen kellett e műteni mikor és mennyire viselte meg?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 15:58
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Igen, 8 éves most, éves kontrollra kell járni, nem nyúltak még hozzá. Ha a húgycső kijárata nagyon lent van, akkor szokták műteni, de eddig még mindenki gyerekének jól sikerült, akivel beszéltem. 5-12 éves korig általában, úgy tudom. Ha nem vészes, akkor nagykorában is lehet, ha a gyerek akarja.
2009. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nálunk minden rendesen működik és doktornő azt mondta hogy lehet hogy nem is kell műteni csak aggódom hogy nem fogják e emiatt csufolni?
2009. júl. 9. 16:06
 3/24 anonim ***** válasza:

Szia!Igen,a mi kisfiunk is hypospadiasissal született,de ő még nem esett át a műtéten.(6 hónapos)

Mi úgy döntöttünk,hogy mindenképpen műtét lesz!Véleményem szerint a későbbiekben ez gátlásossá teheti és talán olyannyira szégyelli majd a rendellenességet,hogy komolyabb lelki sérülései is lehetnek.

Már most félek az operációtól,de mégis elszántuk magunkat,nem szeretném,hogy később a mi hibánkból negatív élményei legyenek az életben(például a csajokkal)

Szerintem ti is gondoljátok át még egyszer,mit tennétek!Nem természetes az az állapot,ami most nekik van....én mindig ezt mondogatom.

Egy ismerős anyuka kisfiát is nemrég operálták,ő mesélte,hogy 4-5 nap alatt teljesen meggyógyult!Az első napon voltak kisebb fájdalmai a fiúcskának,de aztán hamar felépült,az anyukája szerint pedig nem is látszik,hogy valaha "baj" volt a kukacával.

2009. júl. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Ne haragudjatok,és tudom tapintatlan vagyok de egyben kiváncsifáncsi!Megkérdezhtem h mi ez a rendellenesség?

Mégegyszer bocsánat,tényleg!:)

2009. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2009. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk ugyan más jellegű problémánk volt( vesemedencetágulat), és szerencsére műteni sem kell, mert kinővi, de nekünk amióta megszületett a műtétet mondtak az orvosok és én rettegtem hogy istenem olyan picike még... de később rájöttem hogy ha műtétről van szó, sokkal jobban viselik amég picikék és tehetetlenek, mintha már járna pl., vagy forgolódna stb.

Szóval ha műteni kell, akkor minél előbb. Tényleg gyorsan gyógyul, és hamar elfelejtik még ebben a korban.

Kitartás! szorítok nektek!

2009. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szia!Második vagyok ismét.

Na,nem volt még műtét,esetleg újabb vizsgálat nálatok?

Még mi is várakozó stádiumban vagyunk...:(

2009. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Még nem volt műtét mert ahol voltunk orvosnál azt mondta hogy mivel csak "esztétikai hiba"ráérünk.Csak bennem is az motoszkál hogy mi lesz ha csúfolják emiatt.Lehet hogy elviszem egy másik orvoshoz és meglátjuk hogy Ő mit mond. Ha esetleg tudnál ajánlani valakit akkor azt megköszönném.
2009. aug. 27. 10:36
 9/24 anonim ***** válasza:
Hypossal született az én fiam is, a törzs közepén van a lyuk. Több orvosnál is jártunk már. Az első másfél évesen meg akarta műteni, viszont a kérdéseimre nem tudott válaszolni, meg beteg lett a fiam, így a műtét elmaradt. Aztán voltunk egy másik kórházban, ott azt mondták, amit az első válaszadó, hogy 5 éves kora után, mert addig sok korrekciós műtétre lenne szükség. Voltunk Pécsen is, ott meg azt mondták, hogy döntsük el mi, hogy megműtetjük-e,nem muszály,mert ugyanúgy visszanyílhat:(. Egyenlőre nem műtetjük, tavasszal elmegyünk még Győrbe is.
2009. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18.21-es vagyok. Az előbb azt nem írtam, hogy a fiam most 4 éves és szerintem a mai világban nem ciki ha valakinek "más", pécsen nekünk azt mondták, hogy műtét nélkül is tökéletesen fog működni minden funkciója.
2009. nov. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!