Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos babám kihányta a...

20 hónapos babám kihányta a lázcsillapítót, és most 38fokos lázban alszik?

Figyelt kérdés
ez nem baj? mit csináljak ha feljebb szökik a láza?
2012. júl. 3. 21:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Oda van írva, hogy van patika a közelben. Lehet, hogy ügyeletet tart!!!!!!!!
2012. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy a legközelebbi adag lázcsillapitot is kifogja hányni..Ne keverd semmivel..de ha felébred és lázas mindenképp adj neki..hütőfürdő meg borogathatod is akár most is!
2012. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
köszönöm! azért hányta ki mert sírt, félálomban beadtam neki most az ujabb adagot, remélem leviszi neki!
2012. júl. 3. 22:08
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha nem megy le, 39 foknál mindenképp hűtőfürdőzd. Ha nagyon ki van ütve, borogathatod is. Kezdésnek ugyanolyan hőmérsékletű vizet csinálsz, mint amilyen hője a kicsinek van. Lepedőt raksz bele, kicsavarod és beletekered a gyerkőcöt. Szeretik, mert nem hideg. Utána 10 percenként cseréled egészen 37,5-ig. Akár meddig lehet csinálni. Nekem volt, hogy csak ez vitte le a gyerekek lázát. Ők meséztek vagy aludtak közben. Nejlont raktam alájuk és az ágyon ülve vagy fekve kényelmesen borogattam őket.
2012. júl. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Holnap szerezz be kúpot és tarts otthon különféle hatóanyagú lázcsillapítókat. Nekünk magas láznál a Panadol (ráadásul a nagyfiamat az mindig meghánytatta)semmit nem ért. Olyankor jobban hatott a Nurofen.
2012. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Disznózsír van otthon? Tekerd be a kis testét disznózsíros pelenkába vagy lepedőbe aztán tekerj rá egy szárazat és add rá a pizsijét vagy egy bodyt. Le fog menni a láza, nekem ez mindig bejön. Az én fiam ugyanúgy kihányja a gyógyszert, mert sír a láztól. A mùlt héten volt 3 napos láza. Ez a tekerés segített! Nyugodtan kérdezd meg a faluban a z öreg néniket erről.
2012. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Bizony, a hűtőfürdő csodákra képes. A legközelebbi alkalommal írass fel a dokival kúpot, az mindig legyen otthon, és vegyél a patikában Nurofen szuszpenziót (ez a legjobb az összes szájon át alkalmazandó lázcsillapító közül).

Ha

2012. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

18 hónapos a fiam, nálunk mindig van itthon Germicid kúp, az az egy biztosan hat, amikor nagyon magas a láza. Tegnap óta beteg, 38,9-nél csak a Germicid segített, plusz a fürdő.

A kúpon kívül tartok itthon Nurofen szirupot, és Ben-U-ron szirupot is. Ezt a hármat lehet kombinálni, azaz 2-2 óránként is lehet adni, ha nagyon nagy a baj.

Ha már csak 2 kúp van itthon, azonnal íratok másik dobozzal, ez az egy dolog mindig van itthon: lázcsillapító. Anno a nagylányomnál előfordult, hogy már lejárt a kúp, és kidobtam, mert nem kellett használni, hála Istennek nem volt beteg sokáig. De ezt jegyezd meg, hogy a gyerek 99%-ban éjjel, hétvégén, és ünnepnap betegszik meg, amikor sem orvos, sem gyógyszertár nem elérhető... Szóval inkább tarts otthon lázcsillapítót!

Egyébként általában ha kihányják, valamennyi akkor is felszívódik, marad a gyomrukban, én ilyen esetben 2 óra múlva próbálkoztam újabb fél adaggal. Gyors gyógyulást a picinek, és nyugodt éjszakát neked!

2012. júl. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha fél órán belül kijön belőle a lázcsillapító(szájon át adható hányással,kúp kakival) akkor újra be lehet adni.Priznic és hűtőfürdő,ami még segíthet,nálunk csak a priznic válik be.
2012. júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
kedves anyukák köszönöm szépen, megfogadom a tanácsokat! végig aludta az éjszakát, ma meg csak picit folyik az orra, láz nincs :)
2012. júl. 4. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!