Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom úgy viselkedik a 7...

Anyósom úgy viselkedik a 7 hónapos kisfiammal, mintha Ő lenne az anyja! Mi a jó fenét tegyek?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy veszi ölbe,mintha szoptatni akarná!Amikor meg rászólok,akkor végig van sértve,mert megkérem figyeljen rá míg főzök,vagy teszek-veszek,és kb 2 percig figyel rá utána meg otthagyja,én akkor tiszta ideg vagyok,akkor meg nem jó ha vigyázni kell rá,tudom érdekes,de gondolhatjátok hogy nekem mennyire az!!!!Ötletek?Nem akarom bántani,mert sokat segít de ez már sok amikor tényleg anyaként kezeli a gyermekemet!
2009. júl. 9. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Mondd meg neki, mi az, amiben segiteni tud, a többit pedig köszönöd, de nem kéred. Persze udvariasan, de határozottan. Én megtettem az első nap a kórházban, mert valahogy úgy jött össze a téma, azóta jól megvagyunk.
2009. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Hát Én a mai napig küzdök ezzel, ugyanez a problémám, az anyósom úgy viselkedik, mintha Ő lenne az anya, olyan dolgokat akar állandóan, erőszakoskodva csinálni, amit egy anya csinál a gyerekével, pl.: etetés, fürdetés, altatás stb. Kissé beteges. Plusz, állandóan azon akciózik, hogy kettesben lehessen a kislányommal, folyton azzal idegel, hogy menjek ide-oda, pihenjek stb., addig majd Ő ellesz Vele. A baj csak az, hogy fontosabb Neki a saját öröme, mint az, hogy a kislányomnak mi a jó. Például, ha felveszi, és a picurom ordítani kezd (5 hónapos most, és havonta egyszer látja anyósomat, messze laknak), nem adja oda, hogy megnyugtassam, hanem "jaj, még egy kört megyünk az udvaron" dumával elsétál. Nem számít, hogy a manóm üvölt, lényeg, hogy Ő fogdozhassa. Egyszer pl., mikor Náluk voltunk, amíg zuhanyoztam, szó nélkül fogta a babakocsit, és elvitte a kislányom sétálni, vagyis inkább mutogatni/dicsekedni Vele a környéken. Szívroham közeli állapotban voltam, mikor kimentem az udvarra, és a kislányom nem volt sehol. Egyikünknek sem szólt. Nem normális. Én egyszer elég keményen megmondtam Neki a magamét (szép szóból nem ért), ez annyit használt, hogy azóta nem csinál ilyen dolgokat, abszolút a háttérbe vonult, max. csak beszólogat, vagy célozgat, mint pl. "ha anya meg apa elmennek csavarogni, Te itt maradsz a Mamival, jó?". Persze, Nekünk szánva a megjegyzést, de a kislányomnak mondja, aki amúgy 5 hónapos. Szóval, ha máshogy nem megy, oda kell mondogatni, ha megsértődik, hát sértődjön, kit érdekel? Inkább, mint hogy a kislányom kétségbeesve üvöltsön.
2009. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Anyukám is úgy fogja meg a 7 hónapos lányomat ,mintha szoptatná, és úgy adja neki (üvegből) a teát, kaját.. Engem egyáltalán nem zavar, mert a lányom nagyon jól érzi magát a karjaiban, és nekem csak ez a fontos.
2009. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudjál rá,Ő is édesanya.A nagymamik szemefénye az unoka.Minél jobban összeszoknak a picivel,annál könnyebben és nyugodtabban hagyhatod rá,ha gondod van.engedd meg neki ezt az örömöt,mert hidd el,hogy a kapcsolatotok javára válik és ez nekik a világon a legnagyobb öröm.
2009. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ne fogja úgy,mintha szoptatni akarná az azért már túlzás!Akkor miért vagyok én,mint Anya?Na mindegy,nem fogom hagyni az biztos,mert neki elég fura a természete,túlzásba viszi az aggodalmat,meg szinte mindent.Kicsit lazábban kéne fognia magát,akkor talán még beszélgetni is tudnék vele,mert jelen esetben sajnos nem lehet,mindent tudni akarok típus.Ha meg a gyerek elvan az ágyában,"elbeszélget" és játszik akkor nem kéne odamennie,és kivenni az ágyából!Na ez ugye nem helyes.Meg állandóan abban a hülye babakocsiban akarja tologatni,abban játszani vele,amit tudja,hogy utálok.Neki szüksége van a mozgásra,nem pedig "bezárva" korlátozva.De nem fogom ezt hagyni,viszont amikor meg főznöm kell,takarítanom kell,stb...akkor muszáj vagyok odaadni addig,mert a nyakamba nem köthetem a gyerekem.Oké,persze megköszönöm,ha segít,de semmit nem kéne neki túlzásba vinni.Istenem,ezért is szeretek Anyuméknál lenni,mert Ő teljesen az ellentettje,csak sajnos messze lakunk egymástól :( Bárcsak fordítva lenne.... :(((
2009. júl. 10. 09:46
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja még annyit,hogy múltkor este meg ilyen kijelentést tett,amikor szépen mondtam,hogy elaludt Prüntyim,hogy legyünk halkan: "Ne is haragudjál,de én már felneveltem 2 gyereket nekem elég volt akkor halkan lennem,meg nehogy már ne nézzek tévét hangosan,hogy halljam"!Hát kiakadtam.Meg fél8-kor nehogy már esetleg le is feküdjek.Igen,mert kisfiam akkor már alszik reggelig,és nem szeretném ha miatta ez megváltozna.Tudom elege van sokszor neki is mindenből,hát semmi nem kötelező..Szóval vannak beszólásai is.Na meg kezd szépen iszogatni...Folytassam???Férjem is sokszor haragszik rá.De sajnos nem tudunk mit tenni ez van.
2009. júl. 10. 09:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Megértem h ne vegye ki az ágybol ha elvan,de az h ne fogja igy vagy ugy ez érthetetlen.

Nem lehet h neki ugy kényelmes???gondolod h szoptatni akarná??:)))

nekem mindegy hogy fogják a babámat ha neki kényelmes.

amugy mit kéne tennie szerinted???

nem értelek igazából,szerintem kicsit kisajátitod magadnak a babádat.ne tedd hagyd h ellegyen mással,különben késöbb el se tudsz mozdulni mellöle.

2009. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Na döntsd el hogy rá akarod bízni vagy sem???

Miért nem engeded neki hogy elvigye sétálni???Hadd tologassa kedvére!!Addig főzhetsz!

Amugy meg kötheted a "nyakadra",hordozókendőt ajánlani tudom csak.Ha ennyire magadhoz akarod láncolni.

2009. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem nem akarom magamhoz láncolni persze,de azért vannak határok!Amikor pl megkérem,hogy vigyázzon rá,akkor 2 perc múlva otthagyja és mehetek ki hozzá...Amikor meg vele van ha éppen főzök,és ha el van a gyerek akkor ne kapkodja ki az ágyából!Na meg amikor etetem akkor ott csüng beszél hozzá,simogatja,na akkor vörösödök...Hát akkor ne piszkálja már amikor éppen eszik!!!! Persze elviheti sétálni,de akkor meg nincs kedve...Igazából én sem értem.
2009. júl. 10. 18:10
 10/11 anonim ***** válasza:
tehát mindent rossz időben csinál...ezt vele kell megbeszélned.
2009. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!