Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom megszoptatni babámat...

Nem tudom megszoptatni babámat, mert a nagyobbik tesó nem hagyja, evés közben elvonja a figyelmét, hangoskodik és folyamatosan szórakoztatja?

Figyelt kérdés
A nagyobbiknál javában tart a dackorszak, tehát akármit kérek tőle, hiába próbálom megbeszélni vele, hogy addig halkan játszon mellettünk, míg a tesó eszik, semmit nem ér.A pici meg abba a korszakba lépett, hogy minden érdekli,minden elvonja a figyelmét, egyszerűen lehetetlenség megetetni.Az evést abbahagyjuk, de pár perc után rájön, hogy éhes, kezdődik a sírás, majd etetés megint sírás, és így tovább..Hétvégén ha nem dolgozik apa és addig le tudja kötni a nagyobbik gyerköcöt akkor minden oké, de hétköznap nincsen ki addig lefoglalja.Már akkor abbahagyja a pici az evést, ha megszólalok,tehát már nem tudom a nagyot lekötni egy mesekönyvvel míg tart az evés.Mi lehet a megoldás?
2012. júl. 4. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
cicire teszed a babát a nagyobbnak meg mesélsz és le van kötve csak ez vált be
2012. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb, de kapcsolj be neki egy mesét.
2012. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Írja, hogy az olvasás nem jön be:)

Amúgy meg a picinek is alkalmazkodni kell.

Idő, és megszokja, hogy más is van. Addig meg türelem.:)

2012. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg mesefilm? Nem vagyok tévépárti, de hamarosan nálunk is megszületik a kistesó, és én is félek, hogy nem lesz könnyű a 2 éves kisfiamat lekötni szoptatás alatt. Még nem néz rajzfilmeket, tévét, de ha úgy alakul, én inkább beteszek egy dvd-s mesét a lejátszóba.
2012. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Mesélni nem tudok, mert amint megszólalok abbahagyja az evést, a tv-ben addig megy a mese, de nem köti le sajnos, illetve dacból se hagyja enni a picit.
2012. júl. 4. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Átmennék egy másik szobába, nagynak ott kéne maradnia ahol van. Dackorszakos, akkor már megértheti, hogy most ott kell maradnia, nem zavarhat. Ebben a korban az ilyen nevelés már bőven mehetne.
2012. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ebben az esetben én kiültetném jó messzire egy székre. Vagy szobába küldés és megmondod neki, hogy nem fogsz vele játszani, ha így viselkedik. Viszont ha jó lesz és engedi enni a picit, utána játszol vele, amit akar.


Sajnos nálunk is harc volt, a kicsi nem is szopott annyit :(

2012. júl. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ültesd le a nagyot színezni, gyurmázni vagy egyen ő is.

Nálunk ezeket csinálta a nagy míg evett a kicsi , nálunk is gond volt az elején ez de utána a kicsi hozzászokott, hogy a nagy ott van és már nem rá hanem az evésre koncentrált.


21 hónap van közöttük

2012. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!