Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy készítitek a tápszert?

Gigigsxr kérdése:

Hogy készítitek a tápszert?

Figyelt kérdés
3 hetes kislányomnak pótlásként tápszert kell adnom. Babavízből készítem, szobahőmérsékletűből előre 120 milit, mert nem tudom, mennyit fog megenni. Csak simán keverjem össze a babavizet a porral a leírás szerint, vagy melegíteni kell? Beteszem a hűtőbe a kész tápit és etetés előtt veszem ki. Cumisüveg melegítőben vagy mikróban melegítsem? Mikróban mennyi ideig?
2012. júl. 4. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Napközben közvetlen az etetés előtt csinálom meg.Mikróban megmelegítem az előre forralt vizet(csak annyit amennyi kell),kb, annyira hogy langyos legyen,vagy épphogy meleg,de mindig ellenőrzöm.Bele a por, összerázom és kész.

A hajnali(mostmár reggeli :) ) etetésre ugyanígy megcsinálom,majd ha kihűlt beteszem a hűtőbe,és amikor kell,megmelegítem.

2012. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig egy picit melegitettem csak a babavizen, mert melegen már nem ette meg, így épp csak langyos volt. Kimértem a vizet, bele a tápszert, és összeráztam a cumisüvegben, és kész. Ha esetleg nem volt babavíz, akkor forratl vizet hűtöttem le, és ahhoz a tápszer.

Mindig frissen csináltam, nem tettem előre hűtőbe. Ha mentünk valahova akkor is külön vittem a vizet, az üres cumisba bekészítettem a port, és utána csak összekevertem.

2012. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én mindig etetés előtt csináltam :-)

Babavízből kimértem én is 120-at, bele a mikróba egy 10-12 mp-re utána 4 adagolókanál tápszer, összerázni és KÉSZ! :-)

36.N

2012. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is mindig frissen csináltam a tápot. Meg soha nem használtam babavizet. Mindig forralt vizet kap.
2012. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A vízforralás olyan nagy tortúra, ráadásul a férjem orvos, szerinte sok szempontból jobb a babavíz. Más szempontból viszont a forralt, szóval olyan mindegy, valami miatt mindegyik rossz. :)))))


Mi az elejétől tápszerezünk, napközben evés előtt csináljuk, cumiba babavízből x ml, be a mikróba, de csak annyira, hogy épp testhőm. legyen, belemérem az előírt mennyiségű port, összerázom, és mehet. Éjszaka egyszer kel, ezt az adagot előre elkészítem, és hűtőbe teszem felhasználásig, így éjszaka nem ébred fel annyira az evés alatt.

2012. júl. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahol élek, nincs babavíz.Mégis felnőnek a gyerekek.
2012. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös. Nem kötözködni akarok, de az orvos férjed nem talál kivetnivalót abban, hogy előre elkészíted a tápot, mikor a dobozra is rá van írva, hogy max. 2 órát lehet tárolni a kész tápot?
2012. júl. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A koraszülött osztályon, ahol a babám feküdt, 1 napra előre megcsinálták a tápszert a babáknak (nem is lett volna idejük másképp megoldani a nővéreknek), és nem volt semmi gond. Én azért nappal mindig frissen készítem, de a hajnali etetéshez valót megcsinálom előző este, és a hűtőből kivéve tápszer-melegítőben melegítem fel. Ez elég lassú folyamat, mert kell egy fél óra, mire biztosan átmelegszik.
2012. júl. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem csinálod azt, hogy éjjel fél percre beteszed a vizet a mikróba és bele a por? Sokkal gyorsabb, egyszerűbb és egészségesebb.
2012. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is mindig frissen csinálom. Előre felforralom a vizet. Ha evés következik vizet mikróba be, bele a por és kész. Nem értem, hogy éjszaka ezt miért nem lehet megcsinálni? Kimegyek a konyhába vízforralóból víz az üvegbe, mikró 13mp, por bele, mire a szobába érek összerázom és kész. Ugyanolyan mintha a készt mikróznám a hűtőből és így biztos, hogy friss.
2012. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!