Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is szenved, mert az egy...

Más is szenved, mert az egy éves gyereke nem akarja megenni a darabos főzeléket?

Figyelt kérdés
Sajnos a kislányom már 14 hónapos és még mindig turmixolom, nem lehet benne egy darab sem, mert öklendezik tőle. Félek, sosem jutunk el addig, hogy darabos főzeléket egyen. Mást mindent eszik darabosan, már szendvicseket eszik, babapiskótát harap, gyümölcsöt rágcsál, de a főzelékre az istennek nem tudom rávenni!
2009. júl. 10. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is 14 hónapos, és lusta rágni. Pedig már tud. Kb 3 kanállal eszik meg a darabos kajákból, aztán már nem kell neki. Ha leturmixolom, megeszi az egész adagot. Kekszet, kenyeret, gyümölcsöt rágicsál, ha a kezébe adom. Úgyhogy én nem aggódom ezen, majd belejön, végülis tud rágni.
2009. júl. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdekes,amit írsz,hiszen mást meg megeszik.Az én fiam 8-9 hónapos kora óta eszik darabosat,és soha nem öklendezett tőle.Mondjuk mi hamar is kezdtünk,mert még nem volt egészen 3 hónapos ,amikor gyümit adtam,és alig volt 4,mikor már krumplit,zöldségeket is adtam neki.5 hónaptól meg már húst is.Csak villával törtem össze,a húst meg deszkán vágtam késsel nagyon apróra.
2009. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is próbálkoztam már korábban is, olyan 7-8 hónapos korától, de nem fogadja el a darabosat. Annyira korán, mint Te, nem adtam darabosan, sőt, igazából 4 hósan kezdtük el a tápszeren kívüli kaját, 4 hósan még foga sem volt, nem adtam volna Neki darabos kaját. De amikor már 4 foga volt, azóta próbálkozunk, kevés sikerrel. Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 10. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!