Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vigyek és mennyit?

Mit vigyek és mennyit?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves és 8 hónapos kislányom és egy 7 hónapos kishugi is. A jövő héten Egyiptomba(Hurghada) utazunk 2 hétre. Ismerőseink voltak már itt kisgyerekkel és teljesen rendben volt az étel,így a nagyobbiknál nem lesz gond a kajával,de kicsinek nem szeretném csak az ottanit adni. Szopizik még,de már adok neki mellé,főzelékeket,levest,gyümölcspüréket is. Szerintetek tudok neki vinni Hipp bébiételt,1 hétre valót? Mert van ott is egy nagy bevásárlóközpont európai szupermarkettel,de azért a biztonság kedvéért én is vinnék. A pelust azt meg tudjuk venni kint is. Ruhából mennyi kellhet nekik? 15 elég lehet mindenből vagy vigyek váltót is? A pindurkának egy 5 db rugdalózó elég,mert úgy is body lesz rajta főleg. Homokozó készletet,kis csónakot,karuszót,játékokat,ágynemüt azt viszünk. Cumisüveget meg cumit is. Kiságyat azt kapunk. Szerintetek milyen lesz? Biztosabb,ha viszünk utazóágyat? Egy 5 csillagos szálloda,nagyon szép,nagyon modern,de akkor is Egyiptom. Mi kellhet még? :) Előre is köszönöm a válaszokat.

[link]



2012. júl. 7. 12:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos mindent itthonról vinnék. A nagynak is próbálnék csak EU-ból szállított konzervszerű dolgokat adni amit ott vesztek meg ha nem tudtok annyi mindent kivinni. Ezt azért írom mert nekem sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak. Én a helyedben nagyon vigyáznék. Mi voltunk Egyiptomban 3 éve és olyan betegek lettünk (én és a párom is) hogy jajjajj rossz visszagondolni rá. Egypitomban van egy baci amihez az ott élők hozzászoktak de az európai gyomornak nagyon be tud tenni. Nekünk akkor még nem volt gyerekünk, de én 100% hogy ilyen pici babával nem mennék oda. Ez a baci a vízben van amúgy (a vezetékes vízben), de ott azzal mossák a zöldségeket meg mindent, tehát mindenen rajta van! Főleg a zöldségekkel vigyázz és a vezetékes vízzel lehetőleg egyáltalán ne érintkezzetek. Amúgy lehet kapni valami gyógyszert itthon erre a bacira, nézz utána, lehet hogy érdemes lenne beszerezni belőle. Nekem több ismerősöm is nagyon megbetegedett Egyiptomban! Nekem olyan bélgörcsöm volt utolsó éjjel hogy azt hittem meghalok. A fájások amikor szültem kb hasonlóak voltak. Nem vicc! Utána még 2 hét hasmenés itthon mire kijöttem belőle.
2012. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá a gyerekorvosnál,h nekik való probiotikum milyen van. Tesóm kislánya a medence vizétől lett beteg,meg az egész család,pedig nagyon jó szállodában voltak. A szüleim tavaly szedtek probiotikumot és nekik semmi bajuk nem lett. Ártani nem árt az biztos. Bocsi,h belekotyogtam. A többiben még nem vagyok jártas, a babám csak 2 hónapos.:) Nagyon jó nyaralást!:)
2012. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én is voltam már párommal többször is Egyiptomban,nekünk nem lett semmi bajunk. Már vettünk probiotikumot és szedjük is,valamint utipatika is bekészítve. Voltunk már a nagyobikkal nyaralni Jordániában amikor 9 hónapos volt. Nem lett semmi baja. Én is próbálok nekik mindent itthonról vinni,de kb elkerülhetetlen,hogy ne kelljen kint bármit is venni. Fogat mosni,gyümölcsöt mosni meg mindent ásványvízzel fogunk csinálni. Köszönjük. :D
2012. júl. 7. 12:23
 4/18 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok! Itt a link a gyógyszerről. Antinal a neve. Most nem tudom hogy vírus e vagy baktérium mert itt vírusos hasmenést ír, de igazából az eredményt tekintve olymindegy.

[link]

2012. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen többen is ezt ajánlották. Nagyon nagyon szépen köszönöm. :)
2012. júl. 7. 12:33
 6/18 anonim ***** válasza:
Majd írd meg a tapasztalataidat, én szívesen olvasnám! Nagyon sok akciós utat láttam én is oda all inclusive ellátással és elgondolkodtam rajta. 1 éves a lánykám.
2012. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó,ha hazértünk megírom privátban. :D
2012. júl. 7. 13:16
 8/18 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2012. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Bator vagy,h. a gyerkocokkel elindulsz...A virus benne van a levegoben,az imunrendszeredtol fugg,h. mikor kapod el.Ha ugy erzed,mintha kö lenne a hasadban,azonnal kezd el szedni az Antinelt.Nalunk nem kaphato,ott veheted meg a patikaban.Ha idoben elkezded szedni,meg enyhebb hasmenessel meguszhatjatok.Nem erdemes varni,mert kesobb laz es sulyosabb tunetek.

5 csillagos hotelba voltunk mi is GOLDEN5.Allandoan takaritottak, az ennivalo nagyon finom volt.Erdekes ez a foso virus,ettunk,fostunk..szedtuk a tablettat..de azert elvoltunk.

Amit tanacsolnek: nem kell sok ruha,ott is ki tudod mosni.HIPPet vinnek,de hozza itthonrol kiskanat..tobbet,h. ne kelljen a gyermeknek az ott elmosott kanalat hasznalni.A nagy melegben nem fog annyit enni,nem is baj.Meg vigyel itthonrol innivalot,sokat,mert inni azt fog.

2012. júl. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én vinnék innen kaját, ahogy írod, napi 1 üveg még elég, nem? Vigyél olyan 20db-ot, az a biztos, ruhából tudsz mosni kézzel is, ha véletlen nem elég, vízforralót vinnék akár cumit fertőtleníteni, stb, nem árt.

Gyógyszereket vigyél, ami kellhet, lázmérőt, orrszívót, esetleg orrsprayt (Nasivin sanft baby), popsitörlő, fürdetőkrém, esetleg egy lepedő a pici alá, mégis a saját a tuti.

2012. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!