Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma már teljesen kiborultam!...

Ma már teljesen kiborultam! Mi ez a viselkedészavatos hisztéria 8 hós kisfiamnál? Mit rontok el? Komolyan kezdem feladni, kérlek Titeket, adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
Szembefordul velem és az arcomba visit egy hatalmasat, csak pislogni tudok, olyan ilyesztő. Próbálom kajaidőben a székébe tenni, megfesziti a lábait, pedig állni nem tud, de ebben igen!:( ugy hajtogatom bele. Öltözés-vetkőzés-pelenkázás délelőtt még ugyahogy elmegy ha énekelek, dumálok, hülyülök, de este-gondolom a fáradtság- hídba fesziti magát és ordít. Majd hirtelen abbahagyja, vagy nem és alig tudom megnyugtatni. De ahogy az arcomba visit, ez mindent felülmúl!!! Mi a franc ez?? Eddig mindenki azzal szivatott, hogy biztos tömöm valamivel ezt a gyereket, mert sosem sír. Még ujszülöttként sem, szinte egyáltalán. Most meg egyfolytában. Valamit el kellett hogy rontsak nála. Volt hogy rászóltam, kiáltottam hogy hagyja abba a felesleges orditást, de nem hiszem hogy ez célravezető egy 8 hósnál. Mi a jófenét csináljak ilyen helyzetben??? Nagyon sírtam már itthon vele délután, teljesen kikészitett. ...
2009. júl. 10. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

óóó ezek nálunk mindennaposak:)


nincs semmi baja, kezd saját akarata lenni, amit érvényesíteni próbál...

2009. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szia en is pont igy vagyok vele az en lanyom is egesz nap csak sir vergodik,rugdos,visit csapkod sott olyan mintha mar meg is akarna folytani mert ugy megszoritana a nyakam ha elerne,sott ma meg meg is harapott csak szerencsere meg nincs foga es nem sikerult neki.egyszoval mar en is teljesen kivagyok idegileg nem tudok mit kezdeni vele.semmit nem enged meg nekem pelus csere,oltozkodes mar furodni sem akar,csak aldogalni es negykezlabb bejarni a azat es mindent szettorni.nem tudtam segiteni bocsika ezert csak olyan jol esik kiirni magambol,na meg azert tudod hogy nem vagy egyedul.minden jot es sok-sok turelmet kivanok!!!
2009. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
próbálj nem tudomást venni a visításokról. A lényeg, hogy ne húzd fel magad rajta. nagyon próbálgatja, hogy meddig mehet el, mit bírsz,illetve azt is, hogy neki milyen határai vannak. akaratos, hisztis kezd lenni. ha látszólag nem tudatosítod, hogy ez most téged idegesít, akkor abba fogja hagyni. Az én fiam 10 hós, de ugyanezt csinálta egy hétig. bőgtem, elegem volt. egész nap ez volt, majd apa hazaért, ölbe kapta, és szemközt röhögött a gyerek. mondtam, akkor majd apád itthon marad veled, aztán megtudja, dolgozok én szívesen 8 órában, aztán hazajövök hozzá örömest fél órára:-)))) aztán hagytam. becsuktam az ajtót előtte , pl fürdőben. ütötte az ajtót, ordított mint a sakáll, duzzogott utána fél órát. egyszerűen nem vettem róla tudomást, mosolyogtam rá, kimentem, és játszottam vele, hívtam labdázni. és egyszercsak azt láttam, hogy csillapodnak a hisztik. egy hét kellet, míg újra hagyja magát pelenkázni, és elviseli, ha becsukok előtte egy ajtót! szóval kitartás, ne hagyd, hogy ő legyen a vezető! most nagyon fontos, hogy állj parancsolj neki, utána nem lesz gond !!! Kitartás!
2009. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De ezt nem kéne engednünk, heytelen az ilyenfajta őrült hiszti! Mindent hagyjunk rá? Ez a megoldás? Nézzem levegőnek? De akkor szinte egész nap át kéne nézzek rajta, hisz egèsz nap ez megy....
2009. júl. 10. 22:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor ugye mégse hagyjam....de mit kell tenni ilyenkor konkrétan? Az ha én is orditok, nem jó taktika , belátom. De akkor mit tesztek pontosan ilyenkor? 8 hós szintre forditsátok.
2009. júl. 10. 22:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Figyelj oda a viselkedesedre, mert a gyerekek minket masolnak, tolunk tanulnak el mindent. Az elso par ev nagyon fontos, ilyenkor sajatitjak el az alapveto magatartasi formakat,reakciokat. Ha te kiabalsz vele, o ezt latja, es lemasol. Ugy viselkedj te is vele, ahogy tole is elvarnad. Sajnos ez nem egy par napos, hanem hosszabb folyamat. Jo hir, h nem csak a rosszat, de a jo dolgokat is lekoppintjak rolunk. En peldaul rengetegszer puszilgattam a kisfiam, es o nagyon puszilkodos tipus lett. Azt osztja mindenkinek frutti helyett:-)
2009. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem két fiam van, a nagyobbik mint az angyal(3ésfél)a kisebbik mint egy angyalbőrbe bújt kisördög. Nagyobbik ffiammal soha semmilyen gondom nem volt, fogzás idelyén sem. A húsz oga úgy kijött neki, hogy észer se vette. Na a kisebbik meg épp az ellenkezője. Nagyon jó gyerek születése óta. Már a kórházban átaludta az éjszakát, és mint a nagykönyvben itthon is evett aludt,(angyal).Igen án de elkezdtek jönni a fogai, az elsők elég könnyen kijöttek, de mikor a szemfogai kezdtek jönni, tipikusan azok a tünetek lettek nála mint amit te írtál.(hiszti, düröham, megfeszítem magam stb......) volt hogy már sírtam, vagy éppen nyugtató teát ittam, hogy kibírja estig a két gyerekkel. De én is ember vagyok a türelmem véges, és nem a gyereken akartam hogy csattanjon az ostor. Hiába második gyerek egy pillanatig nem gondoltam a fogára, mikor egyszer véletlenül megláttam hogy jön neki a szemfoga. na gondolta ettől hisztis az én gyerekem.(kisördög) Vettem neki homeopátiás chamomilla bogyócskákat, az fájdalomcsillapító, és nyugtalanságra is jó.Tipikusam fogzásra való. Hát az maga volt a megváltás, mondtam is miért nem kapott előbb belőle. Azóta kijött neki a foga és ismét visszakaptam az én kis angyalkámat. Remélem tudtam egy kicsit segíteni, és nálatok is ez lesz a probléma kulcsa, ha nem akkor kitartás és sok sikert.
2009. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

A camomillát hogyan adagolod és milyen higitású?

Köszi

2009. júl. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem hogy a fogzás, 5,5 hósan kijött az első kettő, de azóta semmi. Csunya az inye felül, főleg a szemfognál, már nagyon ki kéne jönnie. Használtam a chamomilla vulgaris 15 ch-t, csak az igazság az, hogy teljesen letompitja nappal. Egész nap bágyadt, néz maga elé, éjjel meg nehezen alszik a nappali sok alvás miatt. Tegnap ujra adtam neki délelőtt 5 golyót, mert már akkor teljesen ki volt kelve önmagából, de most nagyon felerősitette a tüneteket. Azt hittem csak az elején van ez, de ezek szerint akkor is, mikor több hó kihagyás után ujra adni akarom. Vagy nem igy van?

Adagolása: napi 3 szor is lehet, kisvizbe 5 bogyót oldani, előtte/utána fél óráig enni/inni tilos, mert hatástalan.

Mindenkinek köszönöm! Több türelem kell , ennyi itt a gond!

2009. júl. 11. 09:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8:30-nak mondom,, nekem van homeopátiás kis könyvem, ami egyébként a gyógyszertárban kapható, és az szerint a 15CH-s akár negyed óránként is adható 5 golyó, a 30 Ch-ból napi 2-4x5 golyó. Szerintem nem altató, ezért nem ettől aludhat, lehet fáradt a kérdező kisfia. Ugyanis csak fájdalom csillapító, és mivel megszűnik a fájdalma a kicsinek a közérzete is sokkal jobb. Egyébként én tényleg csak szükség esetén adok neki, és nem tartom be az időket. Nekünk felnőtteknek is ha netalán fáj a fejünk, nem biztos hogy szükség van a napi adagra(pl:3x2), lehet hogy csak egy gyógyszer is elég. Szerintem ez így van a gyerekek fogfájásával is. Kinek jobban kinek kevésbé fáj. Én nem nyomnám teli semmilyen gyógyszerrel, még homeopátiával sem, ha nem szűkséges.Tényleg a gyerektől függ. Sok sikert mindegyikőtöknek
2009. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!