Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinel agyon alszik a baba...

Akinel agyon alszik a baba nem kisagyban, mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Nem esik le a pici? Hogy lehet megelozni? Nem maszkal ki kesobb az agybol? Erdekel minden elonye es hatranya.
2009. júl. 10. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy alszok még most is sokszor vele,hogy van egy egy személyes fenyő ágyunk ami az övé lesz és magam mellé vettem már egész pici korától-így tudtam csak pihenni mellette,sajnálom,hogy nem szokattam a helyére első perctől kezdve,Bár imádom,de most már kitúr meg sokszor azt veszem észre,hogy fájnak a bordáim az izületeim,mert fél oldalasan alszok.egyedül nem merném hagyni rajta egy pillanatra sem,mert még alvás közben is sokszor felkel és mászik...de szinte alszik és egy pillanat alatt megtörténhetne a baj.Én már máshogy csinálnám,de sztem ő már ilyen marad.nem tudom már hónapok óta leszokatni erről,mert ha nem veszem magam mellé-akkor addig kel fel és borzalmas az éjszakánk..1éves baba mamája
2009. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem 3 hónapos babám van és mi együtt alszunk vele,pontosabban az én egyik oldalamon a gyerek a másikon a férjem.Előny:nem kell felkellni ciciztetni,csak a szájába igazítod és kész,még a sírás előtt tudsz reagálni-nem ébred fel a párod és te is hamar vissza tudsz aludni.Mi egy kispárnát teszünk az ágy szélére hogy ne essen le,ami ideiglenesen pár hónapig jó,ha már le tudja lökni a ficánkolással találni kell mást .hátránya hogy én pl nem mindíg merek forgolódni vagy csak az egyik oldalamon alszok,fáj a hátam.
2009. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene egy kisbabának ágyon aludnia?Nem biztonságos az neki.Nekem mindhárom gyerekemnek tökéletesen jó volt a kiságy.A kicsi még most is abban alszik.Mindenki a saját szobájában a saját ágyában az első naptól fogva.De nyugodtak is az éjszakáink szerencsére.Legkésőbb 3 hósan mindhárom átaludta az éjszakát.Este 9 körül fekszenek le,reggel 8-9 között ébrednek.És ha hiszed ha nem,ez így tökéletesen jó mindannyiunknak,mi is tudunk a férjemmel nyugodtan pihenni kettesben lenni.
2009. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Én soha nem altatnám kiságyban a gyerekeimet. Alapvető szükségletük, hogy az anyukájuk közelében legyenek. Nem kellene ilyen korán kitaszítani őket.

Nekem csupa jó tapasztalatom van, soha nem estek le, nem feküdtem rájuk. Ha meg le akar mászni, úgyis felébredsz.

2009. júl. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Igaza van a 3dik válaszolónak-első vagyok.Én is magamhoz vettem,császáros voltam még hónapokig bajom volt miatta és kényelmesebb volt,meg hát rossz alvó a baba is.Most is.Én azt mondom ne szokasd be magadhoz mert később rossz lesz.Aki 3hónaposan a családi ágyba teszi annak azért lesz rossz,mert alapból azt szokja majd meg és cuccolni fog a gyerek hozzájuk vagy ott akar aludni,nem lesz egyáltalán magán élete,dehogy sem-alvásilag sem..nem beszélve arról,hogy mi lesz később ha mászni fog..?Nekem akkor kezdődtek azok amikor mászott,hogy álmában is felkelt és bizony volt olyan anyukámnál ahol nagy ágyban aludtam vele és nem volt apa a másik oldalról,hogy úgy keltem,hogy a gyerek fejjel lefelé fekszik nekem és nem keltem fel rá amikor megfordult 180fokot..megijedtem,mert véletlenül én is úgy fordulok vagy megrúgom vagy leesik stb ..rossz belegondolni is...szval én nem javasolom hiába olyan kis édik és imádni valók és nagyon jó velük aludni stb,de ezek sokkal fontosabbak,hogy mindketten pihenjetek és biztonságba legyen .sztam legalább is..
2009. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mar odaszokott. 7 honapos es velunk alszik. Nem volt hely a kisagynak, olyan pici a lakasunk. Most cserelunk lakast, ahol kulon szobaja lenne. Tud aludni kulon, nem igenyel az alvashoz, csak az altatasnal. Illetve ha felebred, akkor nyugszik meg, ha oda fekszem melle. Ezert gondoltam, h inkabb rendes agyat veszunk neki, mert ugy oda tudok hozza bujni, ha szuksege lenne ram. Nem tudom, h a kisagyban, h tudnam ezt megoldani. Lattam olyan agyat, aminek korlatja van, de nem tudom, h nem-e pici meg hozza. Ezert nem tudok donteni, h kisagy, vagy normal agy legyen.
2009. júl. 10. 22:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem 7 hónaposan kiságyat vegyél neki, sokáig jó lesz neki, és biztonságosabb, mert abban nyugodtan mászkálhat, a másikról meg leesik ha felkel. Egyébként lehet olyan kiságyat vásárolni, amit átlehet alakítani heverővé.
2009. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
szia, 7 hónaposnak még nagyon korai a rendes ágy szerintem. az én fiam 2 éves múlt, mikor a rácsos ágyból átkerült rendes ágyba, matracot raktunk az ágy elé, párszor le is esett álmában... aztán hamar megszokta, azóta nem esett le. egyik ismerősöm úgy csinálta, hogy a kiságy mellé tett egy matracot, és ő arra feküdt (mikor a baba igényelte), a baba pedig a kiságyban biztonságban aludhatott és anya is mellette volt.
2009. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Használt kiságyat tudsz akár már 5 ezerért is venni.Ha nem akartok több gyereket akkor már nem muszáj újat.

Szerintem butaság a szülői ágyba szoktatni a babákat.Ez az anyukák szükséglete akik összekeverik a magukét a babáéval.Nem más mint kényelem kérdése,de ezt is meg lehet oldani máshogyan is.Én egy lelki beteg gyereket sem láttam még akinek ebből származott volna a baja,hogy volt biztonságos szobája ágya,és azt használta alvásra,ott töltötte az éjszakáit.Az én gyerekeim mindhárom boldog kiegyensúlyozott életvidám gyerekek,és sosem aludtak mellettünk.Pedig a 3-ból nekem is 2 császárom volt.Én úgy találom normálisnak,ha egy családban rendszer van,mindenkinek megvan a maga helye.A gyerekeknek ez különösen fontos.Nálunk a kicsik egy szobában vannak,így amikor a legkisebb született,utazóágyat tettünk az ágyunk mellé,éjjel ott aludt amíg szopott éjszaka,nappal a szobájukba.De Ő már 2 hónaposan átaludta az éjszakát.Én a 3 gyerekkel alig éjszakáztam szerencsémre.A 2 nagyobbikkal is csak az volt a gond,hogy hasfájósak voltak az elején.Ahogy az megszűnt nem volt semmi bajunk.

Sírni nem hagynám a helyedbe,de türelemmel szépen átszoktatnám kiságyba.Neki még az biztonságos.Azok a gyerekek jó alvók,aki úgy vannak szoktatva,hogy maguk alszanak el az ágyukba nem altatva ringatva ölbe.

Nem kell aggódni,a megfelelő anya-gyerek kapcsolatnak ehhez semmi köze,az nem ezen múlik.Viszont sok házasság ment tönkre már emiatt,mert az anya évekig nem volt kettesben a férjével a saját ágyukban.Mindenkinek az a legjobb ha van magánszférája már egészen kicsi korban is.Kérdezz meg bármilyen szakembert,mind ezt javasolja.Ha nem tudsz a gyereknek saját szobát biztosítani,akkor legalább egy kis sarok legyen neki leválasztva ami csak az övé,ahol az ágya és csak az Ő dolgai vannak.Ez biztonságérzetet ad a gyereknek,biztonságban érzi magát a kis kuckójában.Bármikor ott tud anya teremni egy pillanat alatt ha szükség van rá,és ezt a gyerekek megtanulják gyorsan.

2009. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ja, és a mászkálásról annyit, hogy a fiam már 4 éves lesz, de elejétől fogva úgy szoktattuk, hogy ha lefeküdt már nincs az ágyból kimászkálás. ha bármi gondja van kiabál nekünk, de nem jön ki. nekem ez így jó, ha nagyobb lesz úgyis változik ez a rendszer.
2009. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!