Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar enni, de miért?

Nem akar enni, de miért?

Figyelt kérdés
13 hónapos a fiam. 2 hete még nagyon szép adagokat megevett, de az óta folyamatosan csökken a megevett mennyiség, ma már úgy kell beleimádkoznom a kaját. Nem egyik napról a másikra lett, hogy nem eszik, hanem folyamatosan csökkent. Mit csináljak vele? Inni iszik sokat, na de enni is kéne...
2012. júl. 8. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom ez a meleg az ő étvágyának sem tesz jót. És ha ez a helyzet nem igazán lehet rajta segíteni. Ne félj, mert nem hal éhen, annyit eszik amennyi épp kell...

Hátha jön a hűvösebb idő - főleg a gyerekek és idősek miatt remélem.

2012. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Barátnőméknél is hasonló volt a helyzet, nem akart enni a fia, és vett neki valami étvágyjavítót (narancsos, doki írta fel) gondolkozom rajta, hogy én ne irassak az én fiamnak?
2012. júl. 8. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező? Te ugyanannyit eszel most, mint a nagy melegek előtt? Nem hiszem.:)

Ez teljesen természetes. Annyit egyen, amennyit meg bír enni, amennyit kíván.

Mivel melege van, izzad, természetes, hogy a folyadékot igényli jobban.

Felesleges ezért étvágyjavítót adni neki. Az csak azoknak kell, akiknek akkor is probléma van az evészettel, ha nincs nagy meleg és nem úgy híznak, ahogy kell.

Ha ez megnyugtat, az én fiam is egyébként így van és a családon belül az összes kisgyerek.

2012. júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát magamon sajnos nem tudom mérni, mert fogyózok, amúgy is kevesebbet eszek, de pl a férjem ugyan annyit. :) Na mind1, akkor nem aggódok ezen.
2012. júl. 8. 18:37
 5/5 alaszka ***** válasza:
Esetleg nem jön a foga? Az enyém is 13 hónapos, ugyanez van nálunk is, de neki látványosan jön 3 foga egyszerre, a kanál láttán már el is fordul.
2012. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!