Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik mosható állítható méretű...

Akik mosható állítható méretű pelenkát használnak, hány darabra van szükségük?

Figyelt kérdés
Tudom számtalan ilyen kérdés van már, de én ezekre lennék kíváncsi. : A hétköznapokat tekintve, hány darab megy el egy nap, mosást, hogy oldjátok meg. Szóval mennyi kell, ahhoz, hogy mindig legyen elég?

2012. júl. 8. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon attól függ mennyi idős a pici. Én volt hogy db-t elhasználtam egy nap az újszülöttemre - volt hogy 5x kakilt egy nap. Később ez a szám kevesebb lesz. Mostanában 4-5 pelenka megy el egy nap. Én éjszakára eldobhatót használtam, hogy ne ébredjen fel a pelus miatt.

Én azt javaslom ne patentosat vegyél, hanem inkább tépőzárasat. De nekünk volt a hagyományos tetra pelenka is. Az elején azt használtam.

Szóval nagyon attól függ mennyire lesz kakis a baba és hogy éjszaka ébred-e. Az enyém nem ébredt, így nem is kellett neki éjszaka cserélni, csak reggel. Ha felébredt volna, akkor cseréltem volna.

Szerintem kb 15 db pelenka kell. De akkor mosnod kell minden nap. Nem nagy teher, főleg ha van hova teregetni, úgy értem nincs útban hogy állandóan pelusok száradnak a szárítón. Ha be van áztatva mosószódába, akkor nem is kell 90 fokon mosni. Én azt javaslom hogy mosószódát, mosódiót és ecetet használj.

2012. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért ne patentosat? miért jobb a tépőzáras?csak azért kérdezem, mert most lenne lehetőségem viszonylag olcsón venni. Sokat hallottam már erről a mosódióról pro és kontra, de nem merek beruházni, hátha nekem sem válna be. mondjuk elég jó mosógépem is van!
2012. júl. 8. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a patentos nem jött be, mert akárhogy patentozok, szorítja a babát, vagy kijön a pisi - egyik sem szerencsés. A tépőzárasnál jobban lehet állítani a méretet.

Mosódióból lehet próba csomagot is kapni. Egyébként pedig a nem koszos ruháknál így is úgy is el tudnád használni. Mert azoknak aztán tényleg elég egy pici mosódiós vízben való mosás.

Én többek közt azért akartam mosható pelust használni, hogy ettől a sok mesterséges anyagtól megszabadítsam a babámat, emiatt is mostam mosódióval és nem mosóporral vagy géllel. Nekem bejött.

2012. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nálunk újszülöttre a tetra vált be, abból 30-40 is kell+2 külső.

9 hótól bambusz pleusbelsőt használ, abból 20 van, PUL külsőből 3-4. így hetente 2x mosok (illetve tatrás időszakban csak heti 1x).

akkor mosom, amikor már csak 5 pelus van tisztán.


nekünk épp a patentos zárók tetszenek jobban, mert mosásnál nem akad össze mindennel, illetve tartósabb, nem öregszik úgy el, mint a tépőzár.

2012. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy helyen azt olvastam, hogy nem ajánlják ezekhez a mosódiót, mert tönkreteszi a nedvszívóképességét. Én elsősorban megtakarítani szeretnék így, plusz nem akarok több tonna pelenkát elhasználni.
2012. júl. 8. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Én inkább arra válaszolnék neked, hogy hányszor cserélünk pelust mire beindítok egy adag mosást: kb. 30-szor és 6 db-ot hagyok tartalékba, tehát összesen 36 pelusunk van. Én még berakok mellé pár egyéb ruhát is. Lehet, hogy nektek teljesen mások lesznek a szokásaitok. Azt javaslom, hogy először csak keveset, mondjuk 10 db-ot vegyél, tapasztald ki, hogy tetszik-e, stb.
2012. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én meg pont a tépőzárast utálom :) Na látod, ebben is ízlések és pofonok
2012. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2012. júl. 9. 10:10
 9/10 anonim ***** válasza:

megoszlanak a vélemények arról, hogy a bambuszos pelusokat szabad-e mosódióval mosn, én nem mertem. helyette Drefttel mosom.


érdemes először 1-1 különböző fajta pelust kipróbálni, hogy adott gyerekre, adott korban megfelel-e.

nekem pl. a pop-in tetszett a legjobban, 1et kipróbált a lényom és kicsi volt rá. örülök, hogy nem vettem belőle sokat. végül a little comfort bambee vált be, abból van készletünk.

2012. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre veszek tíz darabot, és reménykedem hogy beválik, ha mégsem akkor továbbadom másnak! Egyszerre nagy költség lenne!
2012. júl. 9. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!