Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik mosható pelenkát használn...

Akik mosható pelenkát használnak, válaszolnának néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Nézegettem a pelenkázási lehetőségeket, szeretnék környezettudatos lenni, de néhány dolog aggaszt a mosható pelenkákkal kapcsolatban, akinek van tapasztalata, kérlek, válaszoljatok!


- Irtózok a gondolattól, hogy ugyanabban a mosógépben mossam a ruhákat, amibe előtte salakanyag volt. Volt belőle baleset, hogy a mosógépben maradt belőle?


- Mennyire van büdös a fürdőben, amíg a vödörben áznak a pelenkák?


- Mennyire sikerül egy mosással kimosni a végeredményt?


- Átázás kapcsán, jobban átázik, mint egy eldobható pelenka? Éjszaka hogy bírja a strapát?


- Mennyire kényelmes a babának? Nem nedvesebb a belseje, mint egy hagyományosnak?


- Akik több babán használtátok ugyanazt a szettet, nem jelentett gondot, hogy az új baba ugyanabban van, amit a tesó már jó ideig szennyezett?


Köszönöm a válaszokat! :)



2012. ápr. 30. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem marad a mosógépben kaki ..én tettem a pelusba eldobható papírvékony pelenkabetétet, így csak kiemeltem és húztam le a wc-n,

a vödör fedeles volt és benne ecetes víz, nem volt büdös csak ecetszag(útáltam)

mosás tökéletesre mossa a pelust

nem találtam megfelelőnek nem volt elég nedvszívó..

nem használtam azt a szettet többé eladtam, második gyereknek most eldobható pelust használunk és rájöttem, hogy beletojok én a környezettudatosságba, kényelmesebb, és nincs vele macera.Kiszámoltuk a kezdő mosható pelus árak, stb és a vízdíj, mososzóda stb mosódió stb árát és az eldobható pelusok árát két évre lebontva, semmivel sem olcsóbb...szóval próbáld ki egy pár darab peluson és utána szerezd be a kezdőcsomagot legalább is szerintem.

2012. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha textilpelenkát akarsz használni, akkor pár dolgot feltétlen meg kell szokni.

1. A használt pelenkát azonnal (illetve lehetö leghamarabb) ki kell picit öbliteni hideg vizzel, illetve ha kakis, akkor elöször azt a WC-be dobni, utána átöbliteni és úgy tenni a mosószeres vizbe egy fedeles vödörbe. (Ebböl következik, hogy a mosógépbe NEM kerül ürülék.)

2. A pelenkákat legkésöbb minden másnap ki kell mosni, legalább 60 fokos programon, természetesen nem abban a vizben, amiben áztak.


Ebböl a két lépésböl következik, hogy a mosógépbe nem kerül több salakanyag, mint ami a normál fehérnemün van. Ha a pelenkákat elöször kiöblited, vödörben a vizet minden alkalommal kicseréled, a a fedelet nem felejted nyitva, akkor nincs szaga.


Mosás után ugyanannyira tiszta, mint minden más ruha, éppen ezért soha meg sem fordult a fejemben, hogy a másik gyereknek ne használhatnám.


Ez természetesen nedvesebb belül, mert nincs bene zselatin, ami lekötné a nedvességet, de ha rendszeresen cseréled, akkor a babának nem nagyon kellemetlen, viszont késöbb az az elönye megvan, hogy amikor szobatisztaságra akarod szoktatni, jobban észreveszi, ha valami baleset történik.


Nekem átlagban naponta 6-8-szor kellett cserélni, nem ázott át, ha rendesen volt ráadva. Éjjelre egy nem volt elég, hanem kellett hozzá erösebben nedvszivó betét, de ezt csak az elsönél használtam, a másodiknál CSAK éjjelre eldobhatósat vettem.


Egy mosással általában ki lehetett mosni, méha maradt foltos, ha amit evett, az befogta, de hipóval, vagy flóraszepttel mindenképpen kijött. Áztatáshoz késöbb a folyékony flóraszepotet használtam, attól kezdve nem volt ilyen gondom.


Remélem, minden kérdésedet megválaszoltam, ha nem, akkor szivesen írok még egyszer.

2012. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Mi fedeles vödröt használtunk. Szag csak akkor volt amikor betettem mosni a pelenkákat, de aztán semmi. Mindig vízben áztak a pelenkák és mosószódát is tettem a vízbe. Néhány pelus foltos maradt, de szerintem ez elkerülhetetlen. Ettől függetlenül tuti tiszta volt, mert 90 fokon mostam. Jobban átázik a mosható, de emiatt hamarabb is fog leszokni a pelusról. Éjszakára eldobhatót kapott, a nyugodt alvás fontosabb. Az én babámat sosem zavarta a mosható pelus. De sokkal nedvesebb a belseje, ezért gyakrabban kell cserélni, viszont emiatt hamarabb is fog leszokni róla. Én még csak egy gyerkőcön használtam, de a következőn is ezt fogom.
2012. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Mi is ezt használunk, mert olyan tanyán élünk, ahol egyáltalán nincs szemétszállítás, így nekünk kell megoldani, hogy ne legyen szemét. Csak ajánlani tudom. Persze nem a régi textilpelenkát használjuk, hanem ezt a patentos bambuszt. A tapasztalatok:


Mikor tisztába tetted a babát, egyből öblítsd ki belőle a kakit folyó víz alatt (sec-pec kijön) Így véletlenül sem kerül a mosógépbe belőle, de hidd el, hogy amúgy sem.


Nálunk nem szokott büdös lenni tőle, én az áztató vödörbe szoktam tenni egy kis ecetet, mert attól puhák maradnak a pelenkák, és fertőtlenít is.


Mindig kijön első mosásra. És nagyon hamar száradnak.


Attól függ a nedvszívó képesség, hogy mennyi betétet teszel bele. A babák általában azért átállnak az éjszakai üzemmódra, és nem kakilnak-pisilnek egyfolytában, én két betétet rakok bele, és bőven elég, egész éjszaka nem kell tisztába tenni.


Egy kicsit valóban nedvesebb, de ez nem baj, nekem a gyermekorvos azt mondta, hogy így sokkal hamarabb lesznek szobatiszták a gyerekek, mert amikor pisilnek/kakilnak, jobban érzik az "eredményt". Úgyhogy ennek kimondottan csak hasznát fogod venni.


Még csak egy babán használom, de eddig nagyon strapabírónak tűnik, úgyhogy szerintem simán fogom tudni a következő babán is használni. A mai feltételek mellett azért nem nehéz valamit "sterilen" tisztára mosni.


Ui.: én mosódióval mosom, mert hogy nálunk szennyvíztisztítás sincs, csak a saját kis szennyvíztisztítónkkal, tehát nem használhatunk durva vegyszereket. Mégis így is tiszta lesz, és a popsi sem piros benne.

2012. máj. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Három gyermeket moshatóztam, volt, hogy kettőt egyszerre. Most jön a negyedik és Ő is mosható pelenkában lesz.


-Soha nem öblögettem használat után a pelenkákat. A papír betétet használtam, ami felfogta a kakit, és azt kidobtam a WC-be. A papír betétből érdemes olyat használni, amit még ki lehet mosni, ha nem kerül bele kaki.

Ezek a fajták nem szakadnak szét használat közben. És nem a legdrágább a legjobb.

Hetente 2x mosom a pelusokat. Van hogy nincs tele mondjuk a törülközőkkel a 7 kg-os gépem, akkor én bizony szemrebbenés nélkül mellédobom a pelenkákat is. A végén minden teljesen tiszta és illatos.


-A pelenkák áztató vizébe tegyél ecetet (1 dl-t 10 l-hez)és néhány csepp teafa, vagy levendula illóolajat, amelyik jobban bejön. Egyáltalán nem fogsz semmilyen szagot sem érezni az illóolajon kívül.


-Nekem még egy darab foltos pelenkám sem volt soha, pedig T*mi kr**tály mosóporon és eceten kívül semmi egyebet soha nem használtam a mosásukhoz.


-Igen, jobban átázik. De ez egyik gyerekemet sem zavarta soha. Vannak szárazon tartó anyagok mint pl.: a bébiplüss, vagy a vékony légáteresztő micropolár. Sok pelenkának ilyen anyagból van a belső rétege. HA ilyet választasz ezzel sem lesz gondod.

Éjszakára a bambusz betétez ajánlom, aminek a nedvszívó képessége jóval nagyobb mint a sima pamuté, csak sajnos drágább is. De ha csak éjjelre használsz ilyet, akkor nem kell belőle sok.


-Az én gyerekeim nem panaszkodtak. A barátnőm nagyobbik fia 2,5 éves volt amikor a barátnőm váltott, és nem volt semmi gond. Ha egy ortopéd orvost kérdezel, azt fogja mondani, hogy még jobb is a gyereknek, mert szépen terpesztartásban van a lába, ami jót tesz a csípőjének.


-Már miért lenne gond. A ruhácskákat is hordta mind a három gyermekem, és kaptam másoktól is használt ruhákat. Pedig sokszor megesik, hogy kifolyik a pisi a pelusból, néha még a kaki is. De azért még nem dobom a kukába a ruháikat, hanem kimosom. Tiszta lesz.

Most lehet, hogy gusztustalan leszek, de a menzesznél, ha esetleg átázol, akkor kidobod a ruhád? Mert én nem. Azt is kimosom, és nyugodtan hordom még utána, mert tiszta. Pont ez a mosás lényege.

2012. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

- Irtózok a gondolattól, hogy ugyanabban a mosógépben mossam a ruhákat, amibe előtte salakanyag volt. Volt belőle baleset, hogy a mosógépben maradt belőle? NEM VOLT GOND, MINDIG TISZTÁK, ILLATOSAK. BÁR ÉN IGYEKSZEM EGY EGÉSZ ADAGNYI PELUST ÖSSZEGYŰJTENI ÉS AKKOR MOSOK


- Mennyire van büdös a fürdőben, amíg a vödörben áznak a pelenkák? ZÁRT MŰANYAG DOBOZBAN TÁROLOM ŐKET SZÁRAZON, NEM ÁZTATOM. NEM BÜDÖS. (ESETLEG NYITÁSKOR, DE NEM VÉSZES)


- Mennyire sikerül egy mosással kimosni a végeredményt? SIKERÜL. ELŐMOSÁSOS, 60 FOKOS PROGRAMMAL (40 VALAHÁNY PELUSBÓL VAN KB. 2 DB, AMIN VAN VALAMILYEN MAKACS FOLT, DE EZEKET LESZÁMÍTVA TISZTÁK)


- Átázás kapcsán, jobban átázik, mint egy eldobható pelenka? Éjszaka hogy bírja a strapát? NEKÜNK PLUSZ 1 PELUCSERÉT JELENT AZ ELDOBHATÓHOZ KÉPEST


- Mennyire kényelmes a babának? Nem nedvesebb a belseje, mint egy hagyományosnak? HASZNÁLUNK "SZÁRAZONTARTÓ" (AMI GYAKORLATILAG EGY VÉKONY POLÁR ANYAG) BETÉTET ÉS ÍGY VALÓBAN SZÁRAZ. UGYANANNYIRA KÉNYELMES


- Akik több babán használtátok ugyanazt a szettet, nem jelentett gondot, hogy az új baba ugyanabban van, amit a tesó már jó ideig szennyezett? ÉN LE FOGOM CSERÉLNI A KISTESÓNÁL, DE CSAK AZÉRT MERT OLYAN JÓ NÉZNI A VADIÚJ PELUSOKAT. (EZ EGY OLYAN DOLOG, MINT A KÖNYVEKNÉL A FRISSEN NYOMDÁBÓL JÖTTNEK OLYAN JÓ ILLATA VAN, SZÉP, STB, DE A RÉGIT IS LEHET OLVASNI :))

2012. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
biztos valaki sokkal jobban hozzáértő pontozta le a válaszokat, igaz?... a színvonal... hmmm valami fantasztikus
2012. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem miért fáj valakiknek az hogy mi moshatót használunk/tunk és nem eldobhatót.
2012. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld :) Azt hiszem sikerült az ellenérzéseimet megszüntetni, köszönöm!
2012. máj. 3. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!