Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg az esti...

Hogy oldjátok meg az esti fürdetést-etetést-altatást egyedül egy újszülöttel és egy 2 évessel? Konkrét praktikák?

Figyelt kérdés

Egy hónap és itt a pici. Férjem sajnos nem tud itthon lenni este. Egyszerre fürdettek, vagy külön? Melyiket altatod előbb? Egy szobában leszünk minden.

A 2 évesem még nem önálló, eljátszik a kádban, de mosdatni, öltöztetni még kell, és a tejét az ágyban is segíteni kell a cumisüvegből meginni, mert felénél általában bealszik...

Leírnátok ti hogy csináljátok?


2012. júl. 9. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőméknél már 3 hónapos a kicsi (pont két év van közöttük), de ő délután fürdet, amíg a nagy alszik. Majd ha már nem kell kiskádazni (3-4 hónap múlva), akkor együtt fürdeti őket este a nagykádban.

Nekem tetszik ez a megoldás.

2012. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bevonod a 2 évest, fürdessétek együtt a picit. Nehéz így tanácsot adni, mert a picitől sok minden függ hogy milyen temperamentum. Én a nagyot sok mindenbe bevonnám, majd ha elaludt a pici, akkor játszanék még vele a konyhában.
2012. júl. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 17 hónap van köztük, az én párom sem volt itthon esténként

a kicsit megfürdettem a babakádban, utána hami és alvás (szerencsére hamar megtanulta magát álomba szenderíteni, a nagy ott volt mellettem a fürdetésnél, majd ha a kicsit már beraktam az ágyába, akkor fürdettem a nagyot a nagy kádban, vacsi, mese, alvás.

Aztán amikor a kicsi már tudott ülni és egy kádba kerültek, akkor a pelenkázót bevittem a fürdőszobába (szerencsére még így is táncolni lehetett az akkori lakásunk fürdőjében, annyi hely volt), először a kicsit vettem ki a kádból, megtörölgettem, felöltöztettem és közben láttam folyamatosan nagyot. A kicsit beültettem a pihenőszékbe, amíg a nagyot lecsutakoltam, felöltöztettem.

2012. júl. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerül, vond be a nagyot, legyen ő is a fürdetésnél, d előbb a kicsit fürdesd, etesd, altasd szerintem. Aztán jöjjön a nagy ideje. Talán több idő, de így úgy érezheti, hogy külön vele is vagy, mint eddig.
2012. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!