Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasonló érzékeny ( hisztis? )...

Hasonló érzékeny ( hisztis? ) gyerkőc?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 és fél hónapos. Kicsinek bárki felvehette. Amikor elkezdett nyiladozni az értelme anyás/apás lett. Ezzel nem is volt semmi gond. Mindkét nagyszülője gyakran látogatják de egyszerűen nem marad el velük. 10 esetből 9-szer fel sem tudják venni, megölelni, mert úgy ordít, mint aki nyúznak.

A másik "problémám", hogy odáig fajult a dolog, hogy már wc-re sem tudok elmenni, nemhogy enni, mert ahogy ellépek mellőle ( mindegy, hogy hordozóban, kiságyban, játszószőnyegen van ) vagy csak nem rá figyelek azonnal üvölt. És ha nem megyek rögtön hozzá belehergeli magát annyira, hogy nehéz megnyugtatni. Pedig egész nap együtt vagyunk, játszunk, sétálunk olyankor semmi gond. Mostanra teljesen kimerültem :( Mostanra már sem időm, sem energiám sem a lakásra, sem a páromra :(


2009. júl. 11. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt a baj, hogy egesz nap vele vagy. El lett kapatva. Tudom, nehez, de meg kell tanitani, hogy elfoglalja magat. Ajanlom figyelmedbe Deakne B. Katalin: Anya, tanits engem! c. konyvet, nekem sokat segitett.
2009. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, pontosan az a baj, hogy egész nap csak veled van. Nem akarlak elkeseríteni, de később ez még sokkal rosszabb lesz.


A nagyszülők fogják és vigyék el egy kicsit mellőled. Sétálni, vagy ha közel laknak hozzájuk. Vigyék el minél többször, hogy hagy szokja meg, hogy más is van vele.


Biztos, hogy ordítani fog, de ez a legjobb megoldás.

2009. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én is azt mondom, hogy most javíts a helyzeten, mert később sokkal nehezebb lesz. ez most még nem hiszti, de mikor belenő abba a korszakba, hogy hisztis, akaratos, tép, karmol, harap, akkor nehéz lesz már leszoktatni erről a "függőségről". tedd a szobában biztos helyre, akár a földre, játszószönyegre, járókába, ahol játszani szokott. mondd el neki, hogy neked most főznöd kell, játszon szépen egyedül. és menj ki. ha sír, akkor is hagyd. 5-10 perc sírástól semmi baja nem lesz. ha nagyon vészesen ordít, menj be, vigasztald meg, és újra menj ki! hidd el, hogy megéri a 3-4 nap sírás, mert önállóbb lesz utána. muszáj megtanulnia egyedül eljátszani néha.

Légy erős, és ne rohanj be hozzá az első sírásnál!

2009. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy látszik nekem is van anyai megérzésem... :) Sajnos én/mi is ettől féltünk. Annyival kiegészíteném, hogy heti 1-2 napot házon kívül töltünk nagymaminál, más rokonoknál de ott sem jobb a helyzet. Megnézem a könyvet.

És jöhet a drasztikus megoldás, remélem segít..

Köszönöm Nektek!

2009. júl. 11. 13:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 13:46-os elgondolkodtatott amit írtál, mert az esti lefektetést korábban elrontottuk és hasonló képpen szoktattuk bele az ágyába. Működött! Köszi!
2009. júl. 11. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!