Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha anyós "félreneveli" a...

Ha anyós "félreneveli" a gyereketeket mit tesztek? Ráadásul érzékeny. A kisfiam pedig nyámnyila és hisztis lett miatta!

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért anyós neveli? Te dolgozol, és ő van vele? Mert nekem is anyukám, anyósom majdnem napi szinten látják a fimat, de ennyi idő alatt nem lehet félrenevelni.
2011. jún. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon értem az ilyen szitukat. Bár lehet, hogy csak én vagyok szerencsés. Férjem és az én családom életmódja eléggé különbözik. Persze itt is ott is vannak jó és rossz dolgok egyaránt. Saját életünk során próbálom a két életstílust vegyíteni.

Természetes módon itt is ott is és otthon is más szabályok érvényesek. Persze azért vannak alapvető dolgok. A fiam viszont megfelelően alkalmazkodott ehhez. Néhány alkalommal hangzott csak el tőle, hogy dehát a maminál lehet. Elmagyaráztam neki, hogy igen, ha a mami megengedi ott lehet, itthon nem és a másik mamánál se. Nem azt mondom, hogy elsőre megértette, hogy ez akkor hogyis van, de lassan beletanult.


pl. Hiába mondtam neki a nagyinál, hogy az ágyon nem szabad ugrálni, a mama megengedte neki. ugyan hagy csinálja, úgyis ki akarjuk cserélni. Figyelmeztettem a nagyit is, hogy ez nem lesz így jó, ő megengedte. Volt egy időszak, amikor köszönés után a fiam rohant ugrálni. Otthon és a másik mamánál viszont eszébe se jutott volna. és hát persze oda vissza vannak ilyen dolgok.

2011. jún. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A gyereket a szülők nevelik, a nagyszülők pedig kényeztetik, mióta a világ világ. A mamát nem lehet megváltoztatni. Ha a gyerek hisztis, kényes, akkor neked kell megnevelned. Vagy inkább az apjának.A nagyszülők hadd kényeztessék, az a gyerek életében a "szabadnap". Annyi kell. De kedvesen finoman el lehet mondani ami zavar - bár betartani nemigen fogják. Mennyit van a nagyanyjával? Egész nap, minden nap?Nme baj, még ha elrontja is, ilyen kis korban még úgy is sokkal jobb a gyereknek, mintha a bölcsis nénik rontanák el. Majd ha nagyobb lesz el tudod vinni oviba, ott nem fogják kényeztetni, ne félj!

Rám az anyám se hallgat, megígérnek mindent, aztán fütyülnek rá, korrigálni akarják, amit mi rontunk szerintük :)

Igazából nem baj, ez így van kitalálva. Minden gyereknek jó, ha többféle hatás éri, ezért jó a család, Nem jó, ha valakit csak egyféleképpen nevelnek, tanár vagyok, látom: nagyobb korra az olyan gyerek nagyon elmegy valamelyik irányba. Jobb ha többen vannak körülötte..

3-4 kőbevésett szabályt megpróbálhatsz lefektetni mamáéknak, annál több kizárt. Abban is csak reménykedhetsz :)

(pl. este lefekszünk, édességen kívül mást is eszünk...vagy betartják vagy nem. Igazából ha annyit sikerül betartatni, hogy a gyerek viselkedjen tisztelettel a felnőttek iránt, és fogadjon szót annak, akivel éppen van, ez szerintem bőven elég, de ennyit meg is kell követelni. Ennyi szerintem betartható.

2011. jún. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nyámnyila fiúknak a legjobb orvosság, ha rendszeresen apás programokat csinálnak, csak ketten a fiúk, hetente, vagy hetente kétszer, 2-3 órát. Külön, ahol nincsenek nők,(családból) ott.

foci horgászat szerelés fűnyírás csemperakás állatkert..kétévessel is lehet...uszoda, gilisztaásás a kertben , biciklizés, motorozás, bármi, ..majd apa kitalálja...add ki feladatba! Órarendbe!

2011. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyermeked örökölte az anyósod érzékeny természetét? Esetleg belépett a dackorszakba? Ha egy gyerek könnyen sír azzal az anyja figyelmét szeretné fölhívni magára. A fiúknál is gyakori, hogy ha csak figyelmet kívánnak egy kis aprósággal is anyuhoz szaladnak puszira, ölelésre, esetleg keserves sírásra fakadnak. Ellenben ha belemerülnek valamibe, akkor egy nagyobb esés sem hatja meg őket. Ha a gyerek félénk lesz az viszont szinte mindig a szülőre vezethető vissza, mert bizony gyakran maga a szülő rombolja le a gyerek önbizalmát (negatív jelzőket aggatva rá pl.: nyámnyila). A legnagyobb hatással a szülő van a gyermekeire. Elsősorban a szülő nevel. Tartósan csak akkor tudja valaki "átnevelni", ha a gyerek többet van a nagyszülővel minta szülővel. Normális esetben a gyermek legkésőbb 6-7 éves korára megtanulja, hogy más az elvárás otthon, más a nagyszülőnél és más az oviban, iskolában is. Addig türelem és otthoni következetesség a nagyszülő bírálata nélkül. Figyelembe kell venni, hogy a gyerek szereti a nagyszülőt, legyen azaz anyuka anyósa, apósa, anyja vagy apja. A gyereknek ők a nagymami, nagypapi s ha a szülő nem is szívleli őket a gyerek életében nagyon fontosak.
2011. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Most ez ilyen korszak. Fogadd el, bátorítsd, dédelgesd. Majd felbátorodik. Sokat kell dícsérni, kalandozni vinni.

Ha nagyon erősen szereted, dédelgeted, előbb-utóbb ő fog kibontakozni az ölelésből, és új kalandra indulni. Ez a mechanizmusa ennek.

2011. jún. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gyakorold vele a szorító ölelést:

Hátulról átkarolod, és átkarolva tartod szorosan. Közben lehet puszilgatni, becézni. De ne engedd el! Tartson tovább az ölelés pár másodpercnél! Ne engedd, tartsd szorosan. Csak amikor fészkelődni kezd, próbál kibontakozni, akkor engedd, de lassan, úgy hogy ő a saját erejéből bontja ki magát. Gyengéden, érzéssel persze, - ahogy érzed benne a feltámadó erőt, úgy engeded lassan át a szabadságnak.ez nem birkózás, hanem háttér- és önbizalomerősítés. Ez egy gyakorlat Csináljátok naponta többször. pl. ötször.

2011. jún. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
38.hetes terhes vagyok,35hetesen megindult a szülés pár nap kórház visszatartották és ugy engedtek haza hogy nincs felkelés,ezért van többet a nagyival aki "mostoha":) Állandóan felveszi ha kicsit pityereg,mióta elindult a fiam soha nem akart ölbe lenni csak mikor tényleg fáradt lett,mostmeg minden kis hülyeség miatt jön hogy vegyem fel mert mami állandóan felveszi,még akkor is ha megérinti egy fű szál:jajj szegényke,bibis ááá!Durva!Nagyon hálás vagyok hogy vigyáz a fiamra de a "visszanevelés" sok hisztivel jár és még fárasztóbb!:(De majd alakul:D
2011. jún. 2. 10:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk fordított a helyzet, a mami szól énrám, hogy hagyjam már egy kicsit sírni a gyereket. Szó nincs nagymamás kényeztetésről, nevelni akar a kedves mama engem és a gyerekeim is.
2011. jún. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem is biztos, hogy ez csak a mama miatt van. A gyerkőcöt az is megviseli, hogy anyának feküdnie kell. Nem érti. Érzi a változást. A gyakori felkéredzkedéssel biztonságot keres. Fél, hogy eltűnsz, mint amikor kórházban voltál. Összezavarodott, változott a világ körülötte és ő még csak így tudja magát kifejezni. Hiányzik neki az aktív anyukája. Biztonságot keres. Ha meglesz a kistesó, még ennél is sokkal többet kell majd dédelgetni, puszilgatni. S ha megrémül egy muslicától akkor meg kell vigasztalni, mert az jelenti neki a biztonságot, hogyha hozzád mindig odamehet, visszamehet. Látszólag ok nélkül is.
2011. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!