Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges valamilyen módon...

Lehetséges valamilyen módon 16 hós kislányomat hozzászoktatni a hajgumihoz?

Figyelt kérdés
Eddig picike haja volt, így most próbálkoznék a csurizással, de kb 30 mp-ig tűri a hajában. Olyan édes 2 db csurija lenne, jobb lenne ebben a melegben is neki, mert nagyon izzad a feje, csurom víz a haja.
2012. júl. 9. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
még biztos húzza neki sajnos azért nem türi de próbáld meg minden nap összekötni neki és meg fogja szokni . idő kérdése .
2012. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg kell szoknia. Mondd neki, hogy így milyen gyönyörű a frizurája, meg mutass neki kislányokat, hogy nekik is csurijuk van, és milyen szépek, aranyosak vele. Egy idő után megszokja. És inkább nagyobb, puha, rugalmas hajgumit használj, nem baj ha 4x-5x kell áthúzni a haján. Mert ha húzza a haját folyamatosan, akkor viszont nem fogja megtűrni a hajában, nem fogja szeretni.
2012. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Off: mi az a csuri? Melyik országrészben használják?

On: szerintem próbálgasd először a csatot és ha már azt megszokta, mehet a gumi is.

2012. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Off: mi az a csuri? Melyik országrészben használják?


Csurka, csuri, copf. Az ország elég sok területén használják - JNSZ, Hajdú-Bihar, egyéb keleti területek, de BK-ban sem lepődtek meg, mikor ezt a szót használtam.

2012. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Idővel meg fogja szokni.... mondjuk könnyebb lett volna korábban hozzászoktatni.... Nekem most 1,5 éves a lányom és reggel ő hozza a gumit meg a fésűt, hogy "haja-haja" :) neki kb 3 hónapos korától mindig volt az 1 centis hajában is egy picike csatt vagy valami, hogy megszokja. Akkor még nem is tudta kivenni, szóval lényegesen könnyebb volt.

De mindegy, jobb később, mint soha :D

Szerintem mutasd meg neki a tükörben, hogy milyen szép a copfokkal és beszéld meg vele, hogy nem lesz olyan melege, ha a haját összefogod. És mindenképp olyan hajgumit használj, ami nem húzza a haját, ne fogd neki túl szorosra, stb. Azért könnyebb talán a csatot megszokni, mert azt kevésbé érzi, ha jól tetted a hajába.

2012. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös, köszi! <3 én szegedi vagyok, sosem hallottam. :-)
2012. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, igazán nincs mit. :) Főleg ilyen kisebb babáknál használják a csuri szót, mert még nincs akkora hajuk, hogy copfnak lehessen hívni. :)
2012. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk az icipici harapós csatt jött be. Az én lányomnak is irtó kevés haja van, felesleges gumizni, nem is nagyon lehet, de 2 kis harapós csattal tudok két mini copfocskát csinálni. Nem húzza annyira a haját... Persze egy idő után ezt is kiszedi, de 1-1 órát kibírja vele.

Ja, és én azt csináltam, hogy betettem a csattokat, és mikor hozzá akart nyúlni, gyorsan eltereltem a figyelmét, a kezébe adtam valamit, vagy mutattam valami érdekeset, így "elfelejtette" babrálni :)

2012. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Eddig minden sikertelen :(( Se a csat, se a harapós csat nem jön be. Mutogattam tükörben, mutattam h nekem is van, dicsértem ezerrel, csináltam "titokban", csináltam utcán h hátha nézeget és nem figyel, semmi nem jön be. Kéri h rakjam bele, de csak 30 mp-re. Inkább kitépi és szétszedi szöszökre. Pedig tépi a haját, biztos melege van, zavarja hátul is, mert annyira markolássza.
2012. júl. 10. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!