Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibekerul kb egy kisbaba...

Mennyibekerul kb egy kisbaba havi szinten tehat mire a pelust es egyebenet megveszi nek az ember?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 18:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

pelenka : 8000-10.000ft

popsitörlő: 2000ft

tápszer ha nem tudod szoptatni (ez a legdrágább),nekunk :20.000ft/hó

ha beteg a gyogyszertár : 5000-10.000ft

ruhák :5000ft

készség fejlesztők ,mondjuk 3havonta : 5000-10.000ft

étel ha mar eszik (joghurt,köles golyó.sok gyümölcs stb )10.000-

hirtelen ennyi jut eszembe

2012. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet leegyszerűsíteni!

Az én babám pl. sajnos csak tápszeres volt, ami ugye drágább, mintha anyatejet kapott volna.

Feszes volt a nyaka, Dévény tornára kellett járnunk,ami havonta 12 ezer!

Szóval nekünk kb. 40 ezer biztos volt egy hónapban!

2012. júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

jó. Tegyük fel, hogy egészséges a gyerek és tudom majd anyatejjel etetni...

de ezekszerint a mosható peluson és a házi törlőkendőn is rengeteget spórolni... :S

2012. júl. 9. 18:50
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát a mosható pelus sem olcsó éppen, főleg az elején hamar kinövi, elég hamar kell új garnitúrát venni.

Szerintem ezek a kiadások, amik "kisbaba korában" vannak eltörpülnek ahhoz képest, ami később lesz, ha már iskolás. Etetni, ruházni, sport, különórák, persze ez sem kötelező, de ha szeret pl úszni akkor miért ne járhatna. Tanszerek egy vagyonba kerülnek.

Nekünk a tápszer pl 5000 ft-ból megvan szerencsére, de a nagyobbnak 20ezer az ovi cakkpakk havonta, pedig állami.

2012. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
ez a mosható pelenka nem állítható? nem csak egy textil darab?? Vagy rosszul emlékszem vagy valamit nme jól tudok... :)
2012. júl. 9. 19:15
 6/16 anonim ***** válasza:

Ma már modernebbek a mosható pelenkák. Nem az a fehér téglalap.

[link]

2012. júl. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
én ugy tudom,nézelődtem (most varom a második babám),hogy egy darab mosható pelenka 3000-5000ft/db-ja(az időről meg nem is beszélve) amit az elején hamar ki nő ,szoval osztottam ,szoroztam és nem jössz ki sokkal olcsóbban ..:S
2012. júl. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát nem, a mosható sem olcsóbb. Ha már a vizet, mosóport is számolod, És eleinte 6-8-10 pelenka is kellhet egy nap, a moshatót gyakrabban is kell cserélni. Ha 2 naponta mosod, akkor legalább 20 db-ot kell venned. Állítható valamennyit, de külön méretet kell venned egy újszülöttnek, aztán 3 hós kora körül, aztán 1 évesen kb.
2012. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

:(

és mi a helyzet a lebomló pelenkákkal? meg ezt a pelust nem együt mossuk a többi szennyessel? -majd a védőnő biztos elmondja ha ott az ideje, de addig is érdeklődöm... :)

2012. júl. 9. 20:14
 10/16 anonim ***** válasza:

Én külön mosnám mindenképp, magas hőfokon.

A lebomló nagyon jó dolog a környezetszennyezés csökkentésére, de árban az sem olcsóbb.

2012. júl. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!