Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit csináljak? Nem eszi...

Most mit csináljak? Nem eszi a tápszert!

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos és már vagy másfél hónapja alig eszik tápszert (reggel, este kellene ennie). Mos tmár eljutottunk arra a szintre, hogy kb egy héten, ha 3-4-szer eszik, de akkor is max 90-100 ml-t. Már kipróbáltuk új cumisüvegből, az sem jött be, már vettem neki másmilyen tápszert, azt sem kéri, raktam bele kakaót is, úgy sem issza. Ahogy a cumisüveget meglátja, már tolja el a kezével. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2012. júl. 9. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu! Ugyaníígy voltunk mi is, nagyjából ebben a korban, egyszer sikerült "visszaszoktatni" egy rövid időre, de kb. 10 és fél hós kora óta nem eszi, se kakaóként, se maciskávé, se pohárból, se üvegből. :(

Most lesz egy éves. Bepróbálkozom néha, de elutasítja.

Tejpépet úgy ahogy eszi, azt szoktam neki adni, meg joghurt, túró,krémtúró,sajt, illetve gabonapépet csinálok (tápszerrel készítve), azt is eszegeti (bár nem a kedvence). Ezekkel próbálom pótolni +zöldség, gyümik, husi. Lassan bevezetjük a tejet, remélem azt fogja inni.

Ne keseredj el, próbálj neki tejpépet, gabonapépet, tejtermékeket adni a tápszer helyett.Tudja ő, mi kell neki! :)

Esetleg az ízesített tápszer is megér egy próbát, sajna nekünk az sem jött be.

2012. júl. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáltad már pohárból megitatni vele? A lányom most a vizet csak abból issza.
2012. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tápszert még nem adtam neki pohárból, csak vizet, de olyan kis sete-suta volt, csak rágja a pohár szélét, ami meg benne van, folyik szanaszét.
2012. júl. 9. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:
próbáld meg hidegen. nekünk az jött be. én is fórumon olvastam!(nem hűtő hideg csak szobahőmérséklet)
2012. júl. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!