Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg én vagyok a nem normális?

Tényleg én vagyok a nem normális?

Figyelt kérdés
Van egy 12 hetes kisfiam, hamarabb született 3 héttel. Érzékeny baba nagyon, megviseli az eső, a szeles idő, ha sokat fogdossák, piszkálják. Anyósom egy időben állandóan ölbe húzogta, olyan hangosan beszél hozzá, mintha süket lenne (mert szerinte nem hallanak még jól a babák), így utána mindig hatalmas ordítás volt. Persze én kínlódtam szegény babómmal, hogy megnyugtassam. Ő úgy gondolja, hogy ha ő megjelenik, mindegy, hogy mit csinál a kisfiam (játszik éppen vagy már fent van régóta és tenném le), akkor ő elveszi onnan ahol van és jön a kiképzés szegénykémnek. Mondtam már neki, hogy ha elvan a pici hagyni kell és nem kell olyan ürüggyel felvenni, hogy hátha kakálni akar vagy mert csuklik stb, mert nagyon nyűgös utána a gyerek. Most arra szokott rá, hogy nem veszi ölbe, hanem rángatja a gyerek lábát és fogdossa, amitől szintén ordít utána. Szépen mondtuk neki, hogy fejezze már be, üljön oda hozzá és úgyis lehet vele foglalkozni. De nem fogja fel. A tegnapi nap volt az utolsó csepp, mert nem bírja ezt a változékony időt a baba, ráadásul nem akar szopni sem, ezért éhes volt és sírt. Anyós megjelent és az ölemben lévő síró gyerek lábát elkezdte megint fogdosni és húzogatni. Azt mondta, hogy nem bírja megállni. Ráadásul a szüleim is voltak itt hétvégén és akkor már olyan kész volt szegény gyerek a nem alvástól és nem evéstől, hogy akkor is nyűgi volt. Megkértem a szüleimet, hogy most csak finoman foglalkozzanak vele, ne állják már körbe és beszéljenek hozzá egyszerre hárman a tesómmal, mert nyugtalan szegénykém. Jött is a keserves sírás, látták, milyen nehezen nyugodott meg. Erre ma azt mondja anyum, hogy azt mondta apukám, hogy egy fél évig nem jön ki, mert én szólta, hogy ne babrálják már nagyon a picit. Most én vagyok a h...e vagy más értetlen?!
2012. júl. 10. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Más értetlen.
2012. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jogos volt, hogy szóltál ők könnyen piszkálják, fogdossák. gondolnak egyet hazamennek neked meg ott marad a nyűgös gyerek, te is nyűgös vagy és csinálj vele amit akarsz, bírsz. nekik nincs gondjuk vele, nem kelnek hozzá éjjel. bírom, hogy nem értik meg hogy te nem akkor eszel, fürdesz, mész wc-re mikor akarsz, hanem ha véletlenül van fél perced és akkor is rohansz.
2012. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális vagy, nyugodj meg.:)

Te kínlódsz a piciddel egész álló nap, nekik kellene tekintettel lenniük rád, hogy akkor nem nehezítik meg még jobban a dolgodat. Meg egyébként is, ha valamit nem szeret a gyerek, akkor amúgy sem kéne nyaggatni.

Én mindig normális hangnemben megbeszéltem a hozzátartozókkal, hogy mi mit hogy szoktunk, ők pedig megértették, úgyhogy nálunk nem volt ezzel gond.

Nálatok viszont nem értik meg. De ebben nem te vagy a hibás.

2012. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk is ez a helyzet. Az én kisfiam is korábban jött 2 héttel, és Ő is szuperérzékeny. Az első 2 hónapot végig ordította, hasfájós volt, most meg a foga jön, a frontot is nagyon durván megérzi:(

Anyósom is ilyen. Nem érti, hogy nem kell hangosan beszélni a gyerekkel, és nem kell agyonnyúzni, és 20embernek körülvenni, és 20-an beszélni hozzá, mert csak sírás lesz a vége.

A múltkor is elvittük hozzá, átjött a nagy rokonság is, és mindneki húzta, vonta szegényt, majd üvöltött, és adták nekem, hogy oldjam meg. Anyós még hozzátete, hogy "jó volna már az emberekhez szoktatnom, mert biztos az a baja, hogy csak velem. Ennyi idősen a gyereknek MEG KELL SZOKJA, HOGY ANYA NINCS MINDIG VELE" ezt mondta, az akkor még nem egészen 4 hónapos fiamnak.

A múltkor is itt volt, épp lerakni készültem, mert már vagy 2 órája nyúzta szegényt. Azt mondja, adjam már még oda neki egy kicsit, hogy megpuszilássza lefekvés előtt. Mondom ok.

Erre elkezd neki játékokat mutogatni, meg odaviszi a tükörhöz, és dumál neki, stb., szóval erősen fel kelti az érdeklődését, hogy még véletlen se aludjon a gyerek.

Mondtam is neki, hogy ha el kezd vele játszani, biztos nem is fog aludni.

Erre a válasza: "akkor nem kellett volna odaadnod"!!!!!!!!!!

Szóval van ilyen....

2012. júl. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Huh, ha te vagy a hülye, akkor én nem tudom mi vagyok, mert nálunk idáig el sem jutottunk volna. SZerintem te tök türelmes vagy. Nálam , elsőre, ha látom, hogy olyat tesznek vele, ami nem esik jól neki, elvágom még a lehetőségét is, még ha ez azzal is jár, hogy az illető (legyen az én anyám , az anyósom, vagy akárki más) megsértődik és hetekig felénk sem néz. Letojom magasról. A legfontosabb a gyermekem jóléte. SZerintem még türelmesebb is voltál, mint kellett volna. Én már olvasáskor ideges lettem. Elsőre megkérném, hogy ne húzogassa a lábát. Ha mégis csinálja, elveszem és tuti megmondom neki, hogy most akkor ki a gyerek, ő vagy a babám? Mit nem lehet azon érteni, hogy NEM!? De én ilyen vagyok... te udvariasabb vagy. De ne hagyd továbbra sem hogy szekírozzák szegényt. A babádat te ismered a legjobban. AMi nem jó neki, az nem jó, akárkitől is kapja. Aki ezen megsértődik, tegye! Majd ha látni akarja, akkor összeszedi magát és megtanul viselkedni, ha meg nem, akkor legalább nyugalom lesz szegény gyereknek!
2012. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
12:01-hez hasonlóan én se vagyok türelmes,nekem is próbálták nyüstölni,de a harmadik szépen kérés után kitessékeltem őket,hogy most már elég volt,4 hetes gyereknek nincs erre szüksége.Megsértődtek,1 kerek hétig birták,majd jöttek ismét,immár norműlisan,nem nyúzva a gyereket.
2012. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!