Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félrenyelés, mit tegyek?

Félrenyelés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom pénteken majdnem megfulladt! Evett nagyon mohón, közbe sírt, én meg felvettem, hogy kijöjjön a kaja, amit nem nyelt le, akkor is sírt, félrement neki vagy nem tudom, de elkezdett fulldokolni, szerintem levegőt se vett, párom ütögette a hátát, de még mindig fulldoklott, aztán eszembe jutott, hogy mit kell csinálni. Arccal lefelé felvettem a karomra és srégre billentettem, hogy lentebb legyen a feje, és ütögettem a hátát! Akkor már vett levegőt, de én azóta bőgök, még most is, nem merem etetni, most is párom etette meg! Veletek volt ilyen? Bele se merek gondolni mi lett volna ha megfullad! Nem tudom túl tenni magam rajta! :(((((((((((((((((((((((((( Párom holnap megy dolgozni, nem tudom mi lesz velem, de a babának ennie kell. Tápszeres a babám mivel nem volt hajlandó szopizni, hiába fejtem elapadt igy cumisüvegből kapja. Szerdán lesz 7 hetes a lányom

2012. júl. 10. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyünk, ha félrenyel a baba?


Legtöbb esetben erős köhögésbe kezd a gyermek és így távozik a félrenyelt étel vagy tárgy. Baj abban az esetben van, ha a gyermek nem tud hangot kiadni, alig hallhatóan vagy némán köhög, bőrszíne hamar szürkéslila lesz(oxigénhiány jele), de még eszméletén van, próbáljuk az alábbi módszerrel eltávolítani a légúti idegentestet. :


Csecsemő esetén fektesse alkarjára, feje lógjon enyhén lefelé, nem durván, de határozottan mérjen öt ütést a hátára. Ezek után fordítsa hátára, és a szegycsont alsó harmadánál, két ujjal határozottan, de nem durván nyomja be a mellkast kb. harmadával, öt ízben. A kisgyermeket fektesse a térdére úgy, hogy hasa a combján legyen, feje enyhén lógjon lefelé, majd mérjen testméretének megfelelő határozott mozdulatokat lapockái közé. Ezt követően alkalmazzon öt hasi nyomást (Heimlich műfogás): a gyermeket hátulról átölelve egyik öklét illessze a hasnak arra a részére, ahol a két bordaív találkozik (gyomorszáj), a másik kezével fogjon rá, határozott mozdulattal befelé, majd felfelé irányuló nyomást gyakoroljon.


Az esetek egy részében már az első ütéseknél sikerül a légúti idegentestet kimozdítani, de sokszor több manőverre is szükség van. Ha az említett manőver négy-öt próbálkozás sem hatásos, addig folytassa, amíg a gyermek eszméletén van.

2012. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Annyira félek az etetéstől, hogy már szédülök, pánikolok közben! :(
2012. júl. 10. 14:11
 3/12 anonim ***** válasza:
szegeny te,majdnem sirtam,akarcsak magamat hallanam-8es fel honapos kislanyom,mai napig elofordul ilyesmi,a legjobb,amit tehetsz,hogy nem fektetve eteted,es a koraszulotteknek valo egy luku cumisuvegbol...
2012. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krisztivan ***** válasza:
100%
Tudom ,furcsa lesz amit írok de semmit nem tettem.A fiam is nagy félrenyelő,még most is(22 hós)hagyom hogy Ő kiköhögje magát.A szervezete pontosan tudja a dolgát,addig köhécsel amíg ki nem jön az a valami.Az elsőnél én is megijedtem és próbáltam ütögetni a hátát meg megfordítani(mint Te is)aztán szegény félóráig szenvedett a"segítségemtől".Rájöttem,hogy hagyom.nyugodtan(és ez fontos)ne pánikoltasd be a babádat is mert annál nehezebbn megy a felköhögése.Persze ha már egyedül nem menne neki akkor a műfogás nagyon jól használható.
2012. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszek megnyugodni, hátha sikerülne! :(
2012. júl. 10. 14:57
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Erről az jutott eszembe, hogy kezdetben én a cumisüvegs estetéstől, első babánál nagon féltem. Nem tudom mi oka volt ennek, de remegett a kezem...már anyukámat hívtam, h jöjjön etesse mmeg.... Anyu jött, megetette, én meg néztem, hogy "na, ennyi?" . Már a 2. etetést simán vállaltam.

Aztán volt olyan, h beütötte a kobakját és lett pukli, na akkor 3 napig állandóan sírhatnékom volt, hogy hogy lehetek iylen dili, hogy megfoghattam volna......és ha 2 másodperccel előbb nézek oda....

Ezeken át kell lendülni, tapasztalat.

2. gyereknél....hahahaahahahahaa.....beütötte a buksit ő is, mondtam oké, van ez így, semmi baj, és felvettem.

Szóval sajnos van hogy 1-2x félrenyelnek, ügyes voltál, h így "kezelted", de éhen nem halhat az a baba, úgyhogy csak bátran!! Nem fog félrenyelni, illetve a tápi elég könynen "kijön".

2012. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És igen, az is fontosa mit az előttem író válaszolt, hogy határozott legyél. Csak ne gondolja félrenyelésre. A babáknak ösztönük van ám a JÓ evésre, hidd csak el!:)
2012. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7 hetesen nem fog megfulladni a tápszertől, inkább csak megijedt! A picik sokszor nem vesznek levegőt, h megijednek.

Mikor olvastam, azt hittem szilárd kajtól fulldoklott, aztán látom, hogy 7 hetes... Ne parázz ennyire, mi lesz veled később???

2012. júl. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
így van ennél sokkal durvább dolgok lesznek. Le fog esni innen-onnan, neki rohan ennek-annak, szilárd kajától fog fuldokolni, stb.
2012. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igyekszek nyugodt maradni, csak az a baj,hogy ráadásul pánik beteg vagyok, így jobban ráparázok a dolgokra!
2012. júl. 10. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!