Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Kismamablog 'Álomba Ringató...

A Kismamablog 'Álomba Ringató Praktikáit' megrendelte valaki közületek?

Figyelt kérdés
Érdemes megvenni? Vannak benne jó ötletek?
2009. júl. 11. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megvettem, vannak benne használható ötletek, de én nem ez alapján altatom a lányomat. Inkább abban segített, hogy megértsem mit csinálok rosszul

Összességében megérte!

2009. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Leírnád nekem röviden, hogy te hogyan altatod el, ill. hogyan tanítod, hogy egyedül elaludjon? Én most kezdtem a felvesz-letesz módszert, háát, meglátjuk...addig is gyűjöm az infókat, hogyan lehet minél kíméletesebben. Köszi.
2009. júl. 11. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy kérdezek, de hogy működik ez a felvesz-letesz módszer?
2009. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia, a lényege, hogy még ébren teszed le a babát a kiságyba, így pár nap alatt elvileg megtanulja, hogy hogyan aludjon el egyedül. Az első letevés előtt azt kell elérni, hogy ellazuljon: simogatás, dúdolás, pici ringatás, susogás stb. addig, míg elkezd lecsukódni a szeme. Ekkor le kell tenni a kiságyba, fontos, hogy még ébren legyen, de már félálomban. Csak akkor szabad ismét kivenni ha elkezd sírni - nem kell sírni hagyni! Ilyenkor meg kell nyugtatni addig, míg ismét félálomba kerül és az egész kezdődik előről, amíg végül a kiságyban alszik el.

Na, én ma este kezdtem, két órába telt (!), de elvileg pár nap alatt meghozza a módszer az eredményt. Nagyon bízom benne, mert már baromi fáradt vagyok az esti ébredésektől.

Ja, még azt hozzáteszem, hogy szerintem korfüggő is a dolog, mert próbáltuk a babám 4 hós kora körül, de akkor nem ment. Most 8 hónapos, meglátjuk, már jobb volt, mint a múltkor - akkor vissza sem lehetett tenni az ágyába.

Sok sikert!

2009. júl. 11. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm, a fiam egy éves lesz, és cicin alszik el, persze éjjel is kelünk:( Kipróbálom!
2009. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányom utálja elég régen a kiságyat, így vettem egy baromi nagy matracot és azon alszik. Mellé fekszik valamelyikünk, hozzám bújik és kb 1 óra alatt elalszik a tápszer után. Szóval a sorrend: fürdés, tápszer, fél óra játék az ágyban (matracon), majd fél óra bújás-alvás. Ez után kijövök a szobából és reggel szól, ha felébred, vagy átjön a mi szobánkba. Az alvás mostmár ugyanígy a férjemmel is megy.
2009. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy engem nem érdekel, hogy megtanuljon egyedül elaludni. Majd ha már igazi esti mese lesz azon, vagy az után tuti szundizni fog. Mi élvezzük, hogy szeret alvás előtt hozzánk bújni, egyáltalán nem teher. Most próbáljuk azt, hogy megtanuljon így elaludni nappal is.
2009. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, igen, engem sem érdekelt, én is pont azt szerettem az altatásban, hogy hozzámbújik, mindenki piszkált már, hogy egy 8 hónapos babának egyedül kellene rég elaludnia, én is úgy voltam vele, hogy majd ha itt lesz az ideje, akkor tudni fogjuk mindketten. De 2-3 hete éjszakánként 6-8-szor felkel, és már nagyon nem bírtam, minden egyes büfire ugranom kellett, így most én döntöttem úgy, hogy akkor megpróbálom. Vannak kétségeim, de ha nem hoz megoldást pár nap alatt, akkor hagyom. Bár képzeljétek, tegnap csak egyszer kelt fel enni!! Annyira jó volt, hogy ettől-e, ki tudja, majd ma este kiderül.

Kedves 2. válaszoló, majd írj, hogy nálatok hogy megy! :)

2009. júl. 12. 16:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!