Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy mégsem jó a...

Lehet, hogy mégsem jó a tejalapú tápszer, és attól pöttyösödik?

Figyelt kérdés
Eddig Humana HA Startot, majd a HA2-es tápszert ettük. Most, 6 hósan Beba 2+ vaníliásat. Elkezdett pöttyösödni a pofikája, mint pici babaként az anyatejtől. Illetve a hátán is foltokat vettem észre. Lehet, hogy ettől lehet? Előtte ettünk már nem HA-s tejpépet, a hozzátáplálás is 4 hónapos kora előtt elkezdtük, és sok mindent kapott már, eddig semmitől nem lett semmi. De mostanában kapott először paradicsomosat is. Vajon ettől jött ki? Egyébként senkinél nem volt tejallergia, a mai napig nem tudom, miért írták anno a HAs tápszert, amit egyébként csak napi 1-2x eszünk. Ha nem bírná a tejes cuccokat, akkor mi lenne a tünet?
2009. júl. 11. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:

lehetséges, hogy a kaja ütötte ki. igazából nem nagyon tudsz mást tenni, mint kitotozni, mitől lehetett. Legalábbis nálam volt ilyen egyszer. a doki egyből azt mondta, hogy biztos, hogy tejpéptől lehetett, és írta a HA-s cuccokat. az ő véleménye azóta is az, hogy ne adjak neki tejterméket, lisztet, tojást, semmit, csak HA-s cuccot. hát én nem hallgattam rá, és jól tettem. szép lassan újra egyenként minden ételt visszahoztam neki. nem ha-s tápszert, aztán tejpépet, aztán joghurtokat, aztán mindenféle tejtermékeket, lisztes cuccokat, kenyeret, tojást. és rájöttem, hogy a gyerkőcnek semmi más baja nem volt, mint az, hogy nem sensitive-s öblítőt használtam...

szóval ne csak feltétlenül a kajában gondolkodj. mosópor, öblítő, fürdető, testápoló, üditői, tejpép, hasonlók.

2009. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, semmi más változás nem volt. Esetleg még, hogy most jött rá, hogy ő lassan doktorálhatna a PPPPPPPFFFFFFFFF-ból. Fröcsög a nyála egész nap, nagyon élvezi, hogy időnként bugyborékok is jönnek. Kislányhoz méltatlan viselkedés:-)))) Így folyamatosan a nyálát maszatolja a képén. De a hátán mi lehet? És nálatok hogy néztek ki a kiütések, illetve egyéb tünetek?
2009. júl. 11. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez a helyzet, de már tudom, hogy a paradicsomos ételektől van!!! kb:1 hónapja adtam neki paradicsomos krumplit. kiütéses lett. most megint megpróbáltam a paradicsomos halas krumplit.....hát nem kellett volna!!!

háta tiszta folt a kis pofija is pöttyös:(

ezt sajna hanyagolni kell. De kiütéses lett a nem HA-s pépektől is.......

Sajnos nem tudom mi a tünete a tej allergiának, de engem is érdeket...

7,5 hós

2009. júl. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor szupi! Egyszer próbáltam már a paradicsomos krumplit, de bele sem szagolt, bár nekem sem volt szimpatikus. Inkább hagytam, most elérkezettnek láttam az időt. Meg is ette jó étvággyal, lehet, hogy aztán ettől lett ilyen. Majd meglátjuk. Valaki meg majd csak megszán minket, és megtudjuk, mi a tejallergia tünete! Köszi a választ!
2009. júl. 12. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, akkor én (utolsó voltam) megkérdezem a tejallergiát:) hátha....

3 napja vannak ezek a piros foltok, kiütések a kis hátán, pofiján. de a háta nagyon csúnya:(

Állandóan van valami stresszelni való!:)

2009. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, az ember mindig mindent jól akar csinálni, aztán mégis csinálunk marhaságot is. Most olvastam a kérdésed, abból az egy válaszból nem lettünk okosabbak, nálunk a véget nem érő kakilás nem jellemző. Akkor én most megkérdezem, mi az ekcéma tünete:-)))) Egyszer majd csak rájövünk a titok nyitjára. Bár inkább azon kutakodom, hogy nehogy az legyen!!! Nektek is jobbulást!
2009. júl. 12. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Babámon 1x lett egy folt, aminek recés volt a közepe. doki szerint ekcéma, de nem is múlt el a krémre. ez a helyi állat doki 2 hónapig nem vette észre milyen betegsége van neki. majdnem kórház lett a vége. szerencsére elvittük magán dokihoz, ő egyből rájött mi a baj. szóval remélhetőleg nem ekcémája volt...

elegem van, minden napra jut valami stressz.....

2009. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!