Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól van igénye a babának...

Mikortól van igénye a babának fürdés után mesére, tv nézésre?

Figyelt kérdés
Most még fürdés, utána tápszer, berakom a kiságyba és alszik. 11 hónapos. Gondolom később már nehezebb lesz és nem akar egyből aludni.
2012. júl. 10. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Húúúúúúúú! Pont ezen gondolkodtam!!! Csak a mi kicsink 12 hónapos :))

Én arra gondoltam, hogy veszek egy diavetítőt és fürdés előtt/után (??még ezt sem tudom), mesélünk egyet.

2012. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1. megint: nálunk is így van, hogy fürdés->tápszer->alvás.
2012. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Diavetítő jó ötlet. Sajnos elég drága, de szerintem is megéri. Jobb, mint a "bedobok egy dvd-t és nézd fiam egyedül" hozzáállás :)

Csak nem tudom, hogy már igényelné-e, vagy csak én "eröltetném rá". De azt se akarom, hogy az legyen ráerőltetve, hogy egyből aludjon. Nehéz ügy :)

2012. júl. 10. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem tévéztetném fürdés után (bár itt a fórumon többektől olvastam, hogy azon alszk el a kicsi).

A fürdéstől ellazul, utána tejivás, 2-3 mese, összebújás, puszi, alvás (ha igénye van, együtt a nagyágyban, ha nincs, akkor a sajátjában).

Most 2,5 éves a fiam, és pont 1,5 éves kora óta ez a menetrend.

2012. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiam 16 hónapos, fürdés előtt van együtt játszás, mesekönyv nézegetés, fürdés, utána alvás. Nem tudom meddig lesz ez így. Kényszerből már rendes (leesésgátlós) ágyat kell vennünk egy hónap múlva, lehet akkor megváltozik a dolog, mert igényelni fogja, hogy feküdjek mellé, stb., nem tudom, majd elválik. Úgyhogy én úgy gondolom, amíg könnyen elalszik addig nem érdemes próbálkozni.
2012. júl. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kislányom 2 éves, de még nem igényli a mesét:-( Nem ül/fekszik végig, ha olvasom, és tv-be sem érdekli. Már várom, hogy mikor mesélhetek Neki:-)

Fürdés, vacsora és utána a kezembe fekve alszik el. Elaludna egyedül is, az ágyban fekve, de ez nekem is jó.

2012. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nyugi anyucik..várjatok még a mesenézéssel.Az én fiamnál is de sokáig ez volt:fürdés,tejcsi és durmolt is!

Most 26 hónapos és kb fél éve van az hogy fürdés után összebújva megnézünk 2-3 bogyó és babócát és utánna megyünk aludni de akkor is besétál magától a szobájába mert már álmos tehát nem kell neki könyörögni meg 100x elmondani hogy menjünk már aludni!

Szóval sztem nem kell ezt még erőltetni..

2012. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam áprilisban töltötte be a két évet, és talán két hete igényli az esti mesét. Előtte többször próbálkoztam, de mindig megunta, a legutóbbi próbálkozásom azonban akkora sikerrel járt, hogy azóta délután, este és napközben is legalább egyszer fel kell olvasni azt a bizonyos mesekönyvet.

A 3 hónapos kislányom pedig rendszerint az ölemben van közben, így neki ez lesz a természetes.

2012. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!