Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes babám, csak fogy, nem...

1 hetes babám, csak fogy, nem gyarapszik a súlya itthon már 70grammal kevesebb mint amikor hazahoztuk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
nagyon megijedtem tegnap amikor mérlegre tettem először.

2012. júl. 11. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd el a gyerekorvoshoz!
2012. júl. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyakori mellretétel utánna szaporításként mindig fejj 4-5 percig akkor is ha nem jön semmi belőle de a fejés olyan mintha a baba cicizne beindul a tejtermelés és fokozódik.


ha a baba lusta enni bealszik a cicin - ez is valószínü - akkor a nem kiszívott tejcit fejd le és adjátok neki üvegből . nem lesz cumizavaros ennyitől !


ha nincs tejed és a baba ordít akkor sajnos tápszer de ne hagyj fel a fejéssel. sok folyadékot igyál pihenj és ne idegeskedj .


!! Jó cicizést a picurnak!

2012. júl. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így látatlanban nehéz eldönteni, hogy nincs (elég) tejed, vagy csak a technikátok nem jó.

A baba nyugodt, nem sír ? Az semmiképpen sem jó, hogy csak fogy.

Nálunk ugyanez volt a helyzet, csak ő legalább nem fogyott, viszont nagyon keveset hízott és még ordított is egész nap, mert mindig éhes maradt szegényke.

Kaptunk egy kis tápszert kiegészítésnek, és onnantól mindenki boldog volt.

Még ma menj vele orvoshoz!!!

2012. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 10 dkg-ot fogyott első héten, itthon.

Elkezdtem fejni, cumisüvegből adtam neki, és ha nem volt elég, kiegészítettem tápszerrel. Aztán egyre több tejem lett.


1 hónapos vizsgálaton kiderült, hogy 600 grammot hízott.

2012. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egyébként nyugodt, kiegyensúlyozott, akkor szerintem nincsen baj. Az enyém 3110-zel született, 2970-el hoztuk haza, itthon 2880-ig fogyott vissza. 1 hónaposan már 3600 g volt. Beszélj a védőnővel. Volt már kint nálatok védőnő, gyerekorvos?

Én ilyen pici babát nem vinnék el orvoshoz, inkább az orvost hívnám ki ha szükséges.

2012. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy időre született-e a babád és hogy miből fogyott 70 grammot.

Az én lányom pl 4480-nal született és a kórházban 1 nap alatt ennek 10%-át lefogyta, a nővérek rögtön tápszert adtak, mert túl sokat fogy a baba. Aztán meg havonta több, mint egy kilót hízott, onnantól az orvostól csak azt hallottam, hogy ha nem akar enni, hagyjam rá, van miből leadnia.


Szóval kitartás és szerintem is próbáld minél többet mellre tenni. Ha kell, szoptasd fél óránként. Egy kis áldozattal jár, de utána minden rendben lesz.

2012. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!