Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges itthon ázsiai...

Lehetséges itthon ázsiai babát örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, szülni nem szeretnék (több dolog miatt sem), egy babát viszont szívesen örökbe fogadnék, természetesen még nem most, egy kicsit később, pár év múlva. De már most érdekelne, hogy lehetséges-e az, hogy egy ázsiai, illetve igazából koreai babát örökbe tudnék-e fogadni? Érdekelnének a feltételek és minden egyéb, ami hasznos lehet.

Köszönöm! :)


2012. júl. 6. 08:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%

Gondold át, hogy szeretnéd-e, hogy a gyereket a magyar szülők és gyerekek csodabogárként kezeljék, mutogassanak rá, esetleg kiközösítsék, csúfolják, rosszabb esetben bántalmazzák. Koreai babában koreai szülőknél a helye, magyar babáknak magyar szülőknél.

Nekem ez a véleményem. Hiába gondolod, hogy jót teszel az örökbefogadással, valójában nem így van, mert lehet, hogy látszólag jobb körülményeket vagy életet, lehetőségeket tudsz biztosítani, az igazság az, hogy kiszakítod a környezetéből, egy másik kultúrából, és a saját önző céljaidat támogatod vele.

A szeretet pedig ezzel nem fér össze.

2012. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Értelek, de én igazából itt nem mások véleményére vagyok kíváncsi, hanem a kérdéseimre szeretnék választ kapni, hogy lehetséges-e, illetve, hogy mik a feltételek.

Élnek nálunk ázsiaiak, biztos olyan is van, aki egyedül érkezett, de még is elvan és persze, kicsúfolhatják, de ezt a magyar gyerekek egymás közt is megteszik (tapasztalat). De természetesen még többször át fogom gondolni.

Ja és a kérdésekből kihagytam, hogy körülbelül mennyit kell várni egy babára? Gondolom évekbe is telhet, főleg ebben az esetben.

2012. júl. 6. 09:18
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen bármilyen rasszba tartozó babát örökbe lehet fogadni. Első körben kellene egy férj neked, akivel szerető családot tudtok egy gyereknek nyújtani. Másodsorban megfelelő anyagi hátteret kell létrehoznotok. Aztán a hivatalos úton kell elindulnotok, hogy megállapítsák alkalmasak vagytok-e a gyerek örökbefogadására. Aztán leadjátok a "rendelést", és vártok. Mivel hazánkban ritka az ázsiai baba, vagy gyerek, inkább külföldről kellene próbálkoznotok. De ebben az esetben nektek kell külföldre menni, ami baromi sok pénz, és az örökbefogadás is elhúzódhat egy évtizedig akkor is, ha ti nevelitek a gyereket. Ez azért van, mert Mo-n nem támogatják a külföldről történő örökbefogadást.
2012. júl. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem kettő örökbefogadott gyermekem van :-) .


Kívánom ,hogy sikerüljön neked is az örökbefogadás úgy ahogy szeretnéd !

2012. júl. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. júl. 6. 10:46
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
18 évesen én is azt mondtam, hogy én nem szülök :) és most van 2 gyönyörű kislányom :) 32/N
2012. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%
Felelőtlenség lenne, ha 18 évesen, csak úgy a semmiből, kedvtelésből örökbe fogadnál egy gyereket. Az, hogy ilyen kikötéseid vannak, hogy csak ázsiai baba lehet, mert azzal valóban elég feltűnő lennél, csak azt bizonyítja, hogy rettentő gyerekes vagy. Nem is tudom, én ezt a kérdést nem tudom komolyan venni. :D
2012. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Valoszinu,hogy ahoznagyon sok penzed kellene legyen,igy volt ez Angelina Jolie nal is...Gondolom ismered :D ez egyaltalan nem ilyen egyszeru, hogy en most kinait szeretnek,vagy koreait vagy feketet....majd megfogjak vizsgalni az egesz eletedet....ferjedet,anyagi hatteredet,es egy kervenyt nyujthatsz be... meg a meddo nok sem kapnak olyan egyszeruen kisbabat,pedig azok aztan szeretnenek....jaj ezt a akerdes jobb lett volna nem beirjad,most majd kapod az aldast :) sok szerencset azert :)
2012. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
jah es ez manapsag sajnos "divat" lett,vannak ilyen elvetemultek akik ezt divatnak tekintik, hogy nekem van egy koreai gyerekem....es raadasul nem is vagy meddo,de gyereket nem szeretnel,de maset igen... nah hogy is van ez? :O szerintem igy nem lehet gyereket orokbe fogadni..a te hozzaallasoddal!
2012. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem véleményeket kértem, hanem választ a kérdésemre, köszi ;)
2012. júl. 23. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!