Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már nagyon keveset szopizik...

Ha már nagyon keveset szopizik, akkor mennyi tejterméket kell kapnia helyette?

Figyelt kérdés
16 hós és csak reggel, este és még néha éjszaka szopizik, de már alig van vmi a cicimben. Összesen mennyi tejet kéne még meginnia? Vagy tápszert adjak neki? Jó súlyban van, se nem kövér, se nem sovány, eszik mindent, csak nem tudom mennyit kéne.
2012. júl. 11. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre azért nem lehet pontos választ adni, mert nem is tudni mennyi anyatejet iszik meg, plusz az is számít miket eszik már mellette. Mert ha egy baba kiegyensúlyozottan, vegyesen táplálkozik, kap mindenféle zöldséget-gyümölcsöt-húst-tejtermékeket, akkor biztos megvan a kellő vitamin- és fehérjemennyiség.

Lányom 10 hónapos volt, amikortól nem kért már tápszert, anyatejet sem, és a tejes dolgokat sem igazán szerette. Akkor egyes anyukák mondták, hogy de fél liter tejalapú étkezés kötelezően kell. Erre a gyerekdoki csak annyit mondott, hogy vénásan nem lehet beadagolni a gyereknek, ha nem kéri, és ha már eszik húst és tojást, akkor a fontos fehérjeforrás megvan, tehát önmagában nem csak a tej számít.


Ezt most azért írtam le, mert nincs olyan, hogy mennyit kell megennie a tejes dolgokból. Változó, hogy melyik gyerek mennyit kér és miből. Egészséges pedig nem csak a tejen keresztül lehet.


Ha a gyermeked még anyatejet iszik, akkor az jó, ha megkínálod tápszerrel és elfogadja, az is jó. Ha bevezeted neki a sima tejet, akkor már azt is lehet (bár ezt kérdezd meg a gyerekdokidtól ő mikor és hogyan javasolja). Ha közben eszik tejtermékeket, pl. joghurt, sajt, akkor az is jó.

Lényeg, hogy vegyesen táplálkozzon.

2012. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 16 hónaposan már ne tápszert adj neki, főleg ha mindent eszik:)

Az én kisfiam még most is (pár hónappal múlt kettő) reggel és este iszik meg kb 2,5 dl kakaót. (ő simán már nem issza meg a tejet)

Ennyi idős korban napi 500ml tejalapú táplálékot javasolnak a szakemberek, ebben persze benne van a sajt, joghurt, túró is.

2012. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ilyen bőven leírtad. Nagyon szeret enni, vegyesen próbálom táplálni, csak azért izgulok, nehogy ne kapjon elég tejterméket. A tejet már bevezettük 1 évesen, de igazán csak most szerette meg minden formában (kakaó, tejeskávé). a doki azt mondta, minél később vezetem be, annál nagyobb a valszínűsége, hogy allergiás lehet rá.

Eszi mindennap gyümölcsöt, zöldséget, de joghurtot nem mindennap adok neki, néha kap tejszeletet, túró rudit. Sajtot pl állandóan enne, ha megkérdezem, mit kér, azt mondja mindig, hogy sajt.

Eddig nem gondoltam, hogy adok neki tápszert, csak olyan kevés tejet iszik, hogy azért gondoltam, pótolom. De valószínűleg abból is csak keveset inna.

2012. júl. 11. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!