Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes babad mennyi ml szopizik?

4 hetes babad mennyi ml szopizik?

Figyelt kérdés
enyem este furdes utan 60gramot az nem keves?
2012. júl. 9. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

nem! nekem 4hetesen olyan 60-90közt evett 3óránként kb(de igény szerint evett +/-fél óra kb)most 4,5hónaposan általában (bár már ritkán mérem) 90-140közt. este ma pont mértem 80at evett, pedig már egy 8kg-os óriás, csak szopizik. nagyon eltérőek lehetnek az igények ám. egy ismerősöm kisfia 3hónapos és lazán beszippant 180at, már egy jó ideje:) az enyém még sosem evett meg ennyit:)))

szerintem nem kell rendszeresen mérned ha szépen nő a sulya, 1x-1x én is lemérem a mai napig, de nem görcsösen. tudja ő h mennyi kell neki:) növekedési ugrásnál persze nő az igény s azt hiheted h nem elég a tejes, vagy elapadt v akármi, mert rajtad lóg állandóan, de szo nincs erről, csak dolgozza fel magának a mennyiséget. 6hetesen várható nálatok a következő:)kitartás, és nyugi, ha a baba nyugodt, nem sirós nagyon, elalszik jókat szopi után akkor neki tökéletesen elég.

2012. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, nem mérem. És neked is azt ajánlom, hogy ne méregesd, mert csak ideges leszel tőle (kivéve természetesen, ha orvosi utasítás).

Egyébként nem kevés. Ha láthatóan jól érzi magát, jóllakott, akkor biztosan nincs baj. A babák sem egyformák, ahogy a felnőttek sem. És az igényük is mindig változik. Pl. gondolom, te sem eszel mindig ugyanannyit, igaz? :)

2012. júl. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém holnap lesz 4 hetes.

Napközben 25-40 ml, utolsó előtti evés 80-100, utolsó evés 110-140, reggeli első kettő 50-70. Neki főleg ebben a melegben a reggeli meg esti szopik a nagyok.


Amúgy nálunk úgy van, hogyha belefárad, vagy kevés volt a tej az egyik mellemben és megunja hogy nem jön, akkor egy órán belül jelez, hogy éhes, megeszi ami hiányzik és alszik tovább, mintha az elején ette volna meg az adagot.

De szerintem se méregesd, mert pont tegnap néztük össze sógornőméknek hasonló korban az adagot, és ott meg a gyerkőc már rég 80-100-at evett,mégis ugyanannyit hízott mint a miénk.

Ha nem sír hogy éhes, gyarapszik és minden pelusban van valami akkor teljesen elég neki!

2012. júl. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat!!!Pont az a baj hogy sokat sir es nem tudom eldonteni hogy ehes e vagy a hasa faj!!!De azt hiszem a hasa minden eves utan gorcsol es sokaig sir mire vegre elelszik!!!Adok neki pedic Infacolt de azt hiszem nem hasznal!!!
2012. júl. 10. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!