Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van ahol ezt írják van ahol...

Van ahol ezt írják van ahol azt a zöldség, gyümölcs babaétel kezdési idejére. Lesz babámnak baja, ha előbb kap valamit?

Figyelt kérdés
Például a brokkoli már bolti üvegben 4 hónapos kortól van, de táblázatban K betűshöz sorolják és 8-9 hónaptól ajánlják. A babakönyvem pedig 5-6 hónapostól mutatja. A cseresznyét későbbre ajánlják, de van olyan táblázat, amely már 6 hónapos kortól mutatja. Narancsra is van ami 6 hónapot mutat van ami későbbi időpontot, mert citrusféle. Ja és mi van az eperrel, tegnap láttam egy 6 hónapos kortól adható epres joghurtot, pedig a táblázat ezt 12 hónapos kortól írja.
2012. júl. 11. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Én a brokkolit az elsők között adtam, nagyon szerette a lányom, nem is volt tőle baja. A borsót szintén, és sosem passzíroztam, csak botmixerrel jó krémesre dolgoztam.

Az epernek a magja allergizál. Ha meghámozod az epret, elvileg adható a babának, és Te is eheted így, akkor sem lesz semmi baja tőle (ha még szoptatod). A bébiételben a magja nincs benne, ezért is adható hamarabb. Én csak 1 éves kora után adtam, pont akkor ért a kertben.

Elég zavaró ez a sok táblázat, mindegyik mást ír.

2012. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%

Soha nem törődtem ezekkel a tanácsokkal. Epret is kapott a lányom,és nem lett tőle semmi baja.

Mindenből először keveset kapott,ha nem volt baja tőle,akkor adtam neki annyit,amit megevett.

2012. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első babámnál még figyelgettem, mit mikor lehet adni - csináltam is egy rossz evő gyereket. Megfogadtam, hogy soha többet nem érdekel semmiféle ajánlás, józan paraszti ésszel, ösztöneimet és a baba jelzéseit követve fogom etetni a gyerekeimet.

A második babám már szuper jó evő lett, baja se lett semmitől, pedig dobtam a francba a hülye táblázatokat.

Egyébként ezzel a táblázatosdival már csak azért sem értek egyet, mert a babák már pocakban találkoznak millió dologgal, amit az anyukájuk megeszik, majd szoptatás során szintén. Vagyis már eleve hozzá is vannak szokva családjuk étkezési szokásaihoz.

2012. júl. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!