Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem szokott aggasztani...

Titeket nem szokott aggasztani a gondolat, hogy milyen világba született a gyermeketek, és milyen lesz később, ha nagyobb lesz, mennyi veszély leselkedik majd rá? Annyi rossz ember van!

Figyelt kérdés
Engem nagyon sokszor foglalkoztat a gondolat, főleg, ha olyan hírt hallok, hogy valaki eltűnt, megölték, stb. Annyi szörnyűséget hallani, és sokszor elgondolkodom, hogy hogy tudom megóvni mindentől a gyermekem, főleg ha már nagyobb lesz, és meglesz a saját élete, amikor nem lehetek folyton a nyomában. Mondjuk én ugyanígy aggódom a húgaimért, akik kiskamaszok. Ti is szoktatok töprengeni ezen? Mit lehet tenni, hogy biztonságban tudjuk a gyerekünket? Hiszen a baj bármikor bárhol megtörténhet.
2012. júl. 12. 13:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg terhes voltam, gyakran felmerültek bennem ilyen aggasztó gondolatok. De arra jutottam, hogy minek gyötörjem magamat az aggódással? A jóra kell koncentrálni, az aggódással csak magadat mérgezed. Tedd meg, amit tudsz: járasd őt jó óvodába, iskolába, figyelj oda rá nagyobb korában is, a lehetőségekhez mérten óvd meg őt. De mindenre nem lehet felkészülni, mi van, ha egyszer csak rázuhan egy repülőgép, vagy belecsap egy villám, vagy félrenyel egy falatot és megfullad? Nem lehet mindenre felkészülni, és amire nem lehet felkészülni, amiatt fölösleges aggodalmaskodni. Tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy jó ember váljon belőle, jó döntéseket hozzon és jó környezetben nőjön fel - főleg szociálisan. A többit bízd Istenre, vagy az életre, vagy akire tetszik.
2012. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!