Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves örökmozgó képes 4...

Másfél éves örökmozgó képes 4 órát utazni egy nap vonattal szerintetek?

Figyelt kérdés

Két óra lenne az út oda, 2,5 óra vissza. Közben kb 3 óra a célállomáson. Ismerősökhöz mennénk, de nem tudom, el merjek-e indulni vele, pláne a kánikulában, délben...

Elég régen vonatoztam már, de azt tudom, hogy amerre mi mennénk, csak a vacak fapados vonatok járnak... Plusz a kisfiam még a babakocsiban sem képes fél-1 óránál többet ülni, pedig járni sem tud még, csak mászik ezerrel. A vonaton nem tehetem le mászni, ülni pedig képtelen sokáig.:(

Szerintetek nekivágjak, vagy majd inkább fél-1 év múlva?


2012. júl. 12. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A vonaton gyakran elalszanak a vonat ritmikus mozgásától.


Az én gyerekem is örökmozgó, de én rászólok, ha kell, és akkor nyugton marad.

2012. júl. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyem 20 honapos es ha ebren van soha nem all meg. En nem mernek elindulni vele mert neki aztan mondhatom a magamet o nem nyeli be a dugot. Ha autoval megyunk valahova mindig ugy indulunk, hogy alvas ido legyen. Mire odaerunk mi ugyan totalkarosak vagyunk de o fitt es nem nyivakol. Mindenkinek jobb igy. szerintem ne kinozd. Nem erti meg kicsike jojjenek az ismerosok hozzatok!
2012. júl. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem indulnék el vele így, hogy nem jár. Mert egy járó gyermekkel kicsit könnyebb. Lehet vele a vonaton sétálni, az kifárasztja, utána le lehet ülni kicsit játszani. A lányommal el mernék indulni, múltkor a 3,5 órás autó utat is jól viselte, egyszer álltunk meg. Amúgy elvolt, pedig ott végig ülni kellett. Ő is örökmozgó, de az utazást szereti. :)

Szerintem akkor menjetek, ha màr jár a kisfiad.

2012. júl. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen dilemmában vagyok.Utoljára akkor voltunk a szüleimnél kocsival, mikor a lányom 8 hónapos volt.Akkor jó volt, mert sokat aludt még és csak kajálni kellett megállni.

De már másfél éves, állandóan menne a drágám, egy egy órás utat alig bírt ki a balcsihoz hiszti nélkül.Így mi vagy ma megyünk amikor a délutáni alvás esedékes, vagy holnap hajnalban elindulunk és akkor még biztosan alszik valamennyit a kocsiban a reggeli kakaója előtt.A meleg miatt nekem szimpibb a hajnali út, de még nem tudom, hogy mi lesz.Mindenesetre úgy biztos nem indulnék el vele, hogy sem alvásidőbe nem esik és még dög meleg is van, mert tuti, hogy a 4-5 órából 3 óra ordítás lenne.

2012. júl. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ne menj, én anyumékhoz mentem le vonattal mikor 18 hós volt a lányom, és szörnyű volt, pedig az csak egy órás út volt.

Kicsit aludt az elején, de aztán mikor felébredt ki akart szállni a babakocsiból, és menni akart, de még nem tudott még stabilan, pláne nem a mozgó vonatban, az ölemben sem volt el, csak ha felálltam, és így néztünk ki az ablakon, és mondtam, nem, hogy mit is látunk, a derekam leszakadt, és vagy 5x majdnem elestem, á, borzasztó volt...ja, és úgy elfáradt estére, hiába aludt rendesen anyuáknál du., meg visszafelé is a vonaton, estére tök hiszti volt, ki volt merülve, vagy 2 napig ittuk a levét ennek a nagyszerű kalandnak, pedig én is azt hittem, hogy élvezni fogja, de még kicsik hozzá....:((


Most lesz 2 éves, és most agyalok rajta megint, hogy elment a meleg, nekiugorjunk-e ismét, mert mostmár kicsit jobb, de még most sem tudom elképzelni, hogy végigülje az utat a babakocsiban, vagy mellettem, ami ráadásul állati veszélyes...

2012. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kor rémes ilyen szempontból. Az én 19 hónaposom egy 3 órás autóutat ordított és visított végig legutóbb, mert egy helyben kellett ülni. Hiába álltunk meg többször is, hogy szaladgáljon, megkoronázásképpen még be is hányt a végén a sok erőlködéstől meg hisztitől. EGy darabig biztos nem indulok el vele ilyen hosszú útra.
2012. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megerősítettetek abban, hogy várni kell még ezzel az utazással sajnos. A lányom annak idején simán kibírta, de ő olyan nyugodt baba volt; ahová letettem, ott maradt vigyorogva.:D Hát most Öcsike kárpótol, tökéletes ellentét a két gyerek, nem is tudom, hogy jönnek majd ki egymással később...:)
2012. júl. 13. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Tuti nagyon jó testvérek lesznek, ezen ne aggódj...tudod, az ellentétek vonzzák egymást..:-)
2012. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!