Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tünetei a tejallergiának...

Mik a tünetei a tejallergiának a babáknál?

Figyelt kérdés

Érdekelne olyan anyuka válasza is aki 1 éveskor előtt bevezette a tehéntejet!

Az én babám 7és fél hónapos már elég régen megkezdtük (4 hónaposan) a hozzátáplálást mert se a tejem nem volt elég meg nagyon szorulásos is volt!Gyakorlatilag mindent eszik nem volt ,még allergiás csak a sztracsatellás tejpépre.


2012. júl. 14. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én pont 1 évesen adtam először a gyerekeimnek tejterméket, natúr joghurttal kezdtem. Aztán 3 nap után abba is hagytam, mert pattanásszerű, csúnya pöttyeik lettek az arcukon és a hasukon. Náluk nem volt más tünet, de a tejallergiának lehetnek még tünetei a hányás, hasmenés is, sőt később légzőszervi problémákat is okozhat a tejallergia.
2012. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én már 6 hónapos kora óta kap natúr joghurtot,gyümölcsöset,maci sajtot sajtkrémet most kezdek neki adni túrosat,de nálunk semmi ilyen nem volt jó de a családban sem!

És ahol nincs pénz tápszere? az az igazság hogy egyre kevesebb tápit fogad el csak reggel iszik meg kb.160ml.

2012. júl. 14. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányomról most bizonyosodott be, hogy tejallergiás. Nem kapott tehéntejet. Viszont az anyatejen keresztül az általam ivott tejből kapta először a tejfehérjét. Az miután felhalmozódott a szervezetében már tüneteket okozott. Nem hízott, sőt fogyni kezdett. Gyakran volt puffadt a hasa.Először tápszert kapott, ebben a tejfehérje finomított változatban volt, így hízogatott. A puffadások és az időszakonkénti híg széklet megmaradt.Mostanra sikerült meggyőzni a háziorvost, hogy valami nincs rendben. Gasztroenterológia, vérvétel. A vérvétel kimutatta a tehéntej allergiát. Míg nem volt diagnózis is csak ritkán kapott egy kis túró rudit, vagy a túrós palacsintából, mert éreztem, hogy nem jó neki.
2012. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: a tápszer tényleg nagyon drága, de mi közgyógyra kapjuk és így ingyen van. Ehhez "hivatalosan" is tejallergiássá kell nyilvánítani őket (gasztroenterológián). Viszont bevallom ha a gatyám menne a tápszerre akkor sem adnék nekik tejet ha egyszer allergiásak rá.
2012. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
persze ez egyértelmű! Köszönöm a válaszokat
2012. júl. 15. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!