Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg van összefüggés a...

Tényleg van összefüggés a mászás elkezdése és a testsúly között?

Figyelt kérdés
A közelmúltban panaszkodtam az idős szomszéd néninek, hogy a babám nyolc és fél hónaposan még nem mászik, csak gurítja magát. Erre ő megkérdezte a súlyát, mondom 7,2 kg (kicsit korababa). Erre ő közölte, hogy legyek türelmes, mert a babák akkor kezdenek mászni, amikor nagyságrendileg elérik a 8 kg-ot, függetlenül az életkortól. Én ezt még sose hallottam eddig. Te vissza tudsz emlékezni arra, hogy amikor elkezdett mászni a babád, akkor milyen idős volt, és elérte-e a 8 kg-ot?
2012. júl. 15. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ezen most jót nevettem.

A fiam napra pontosan született, 2950 grammal. Mászni 6 hónaposan kezdett (2 hét múlva fel is ült), 7,5 hónaposan felállt, pár hét múlva már bútorok mellett oldalazva lépegetett, 1 évesen indult el önállóan, ekkor volt 8 kg.

2012. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs sok köze a súlynak a mászáshoz, de véletlen egybeesés van. Az én lányom 8 kg.os és most próbálkozik a mászással.
2012. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A néni valamit félreérthetett:-)

Kislányom 8 hós kora előtt 1 héttel kezdett mászni, akkor volt kb. 7,2-7,3 kg.

2012. júl. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A kérdés jó, a néni válasza nem. Ugyanis tényleg van a testsúly és a mászás között. Minél "husisabb" egy baba, annál később tanulHAT meg mászni. Az én fiam nem írom, h kövér, de nagyon jó husiban lévő baba volt, kb. 7 hónaposan kezdett mászni. A kisebb , -bár ő is husis de nem annyira- 5 hónaposan.
2012. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A kislányom épp 6 hónapos és 7 kiló, a fiam 6,5 hónapos és 7,5 kiló volt, amikor mászni kezdett.
2012. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 kg, inkább vékonyka,nincs rajta felesleg, 10 hónapos elmúlt és most kezd mászni. Igaz, hogy a duci babák később kezdenek mászni, de a vékonykák között is vannak későnmászó típusúak.
2012. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A néni 7 gyereket nevelt fel, később bölcsődében dolgozott, tehát tapasztalata van bőven. Legfeljebb ami az ő gyerekeinél úgy volt, az nem biztos, hogy megállja a helyét.
2012. júl. 15. 16:41
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszoló! A gyerekorvosotok mit szólt, hogy a te babád 10 hónaposan kezdte a mászást?
2012. júl. 15. 16:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem bizonyíthatóan nincs összefüggés a kettő közt!


Az 1. lányom 7 hónaposan kezdett el mászni,és még 1 évesen sem volt 8 kg!

A 2. lányom 9 hónaposan kezdett el mászni,Ő már fél évesen is többet nyomott 8 kg-nál!

A 3. lányom csak most kezdte a mászást gyakorolni... nevetek is raja sokat :-)

Ma 3 napja hogy betöltötte a 10 hónapot. Szegénykém kúszni gyorsan tud,mászni is gyorsan akar,de eleinte a 2-3. "lépés" után mindig "orra bukott". Ma rájött,ha lassan csinálja,akkor ügyesen el tud menni sokáig,de van,hogy nincs türelme és az 5-6. mászó mozdulat után "orra bukik",ilyenkor kúszva halad tovább.


Egy rokonunk fia pedig igazi kis vasgyúró volt,Ő eleve 4 kg-val született,3 héttel később,mint az 1. lányunk. Amikor az én 1. lányom már kapaszkodva felállt,akkor Ő még csak kettőt-hármat vonszolt magán (próbált kúszni) ha valami játékot szeretett volna elérni,akkor ha jól emlékszem (8 hónaposan) 9 kg körül volt a súlya a kisfiúnak.

2012. júl. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bár a kommentben feltett kérdésed nem nekem szólt,de azért én is válaszolnék rá,talán megnyugtatólag is hat majd Rád!


Én a gyerekorvossal nem konzultáltam ilyenekről soha! A védőnőm az,akiben megbízom,Neki említettem meg pár hete,hogy még nem akar mászni,pedig ott mászunk körülötte a lányokkal,amit mellékesen nagyon élvezett a kicsi,vigyorgott nagyokat,kúszva egy-egy alkalommal követett is. A védőnő nem aggódott,igazából én sem,csak idegesített a dolog egy kicsit-mert hát a kis Sonkám is már 9 hónaposan elkezdte a mászást,igaz,csak a 7. végén fordult egyszer hasra,vagy hátra,utána semmit nem csinált,9 hónaposan egyszer csak mászni kezdett....- A védőnőnk azt válaszolta,hogy látja,hogy szépen tartja magát a leányzó,várjunk türelmesen. Hát,ülni is elég későn kezdett el,még nincs 2 hete,hogy stabilan ül. Ő elég komótosan fejlődik,de már most kapaszkodva térdel,hogy elérjen valamit.... pl most a nagyobbak szobájában az egyik könyvet....

2012. júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!