Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érdemes egy babát...

Mikortól érdemes egy babát önálló evéshez szoktatni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 13 hónapos, elkezdhetem?
2012. júl. 16. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
igen adhatsz a kezébe villát kanalat nyugodtan probálkozhat
2012. júl. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, de ne ijedj meg, ha csak egy év múlva eszik tisztán a kanállal.
2012. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 13 hónapos. Most már minden étkezésnél van egy kanál a kezében. Egyenlőre csak turkálja az ételt, nem teszi még a szájába, de már annak is örülök, hogy érdeklődik a dolog iránt.
2012. júl. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én 1 évtől már elkezdtem. eleinte csak az olyan állagút, ami nem folyik, de nem is pereg. közel 2 éves kora óta eszik már levest is egyedül, kicsi segítséggel.
2012. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan. Ületesd oda a családi asztalhoz, amikor ti is esztek, hadd lássa, hogyan kell csinálni. Eleinte lehet, hogy segíteni kell neki, de hamar belejön majd.
2012. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos a fiam, kb egy hete kezdtük az önállósodást ilyen téren. Illetve kekszet, apróbb dolgokat eddig is evett egyedül, de most már a levest kivéve szinte mindent megold magának, több-kevesebb sikerrel.:) A kedvencem, amikor a joghurtot kanalaz, de fordítva tartja a kanalat, és a mélyedés helyett a kanál tetejéről eszegeti le.:) Végül is így is elfogy, nagyon élvezi a sikert! Azzal nincs gond, hogy a szájához vigye, és bekapja az ételt, inkább az okoz problémát, hogy amikor már kezd jóllakni, elkezd kísérletezni: hogyan mutat a sült krumpli az asztalon, a van-e hangja a húsdarabnak, amikor nagyot repül és leesik az etetőszék alá... :D Na olyankor befejeztük, és megyünk kezet (arcot, könyököt, lábat...) mosni, az még az egyedül evésnél is izgalmasabb kaland! :D
2012. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!