Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, amin képes lennél...

Van olyan, amin képes lennél vitába szállni más anyukákkal?

Figyelt kérdés
Na nem itt anonim módon, hanem szemtől-szemben. És természetesen nem arra gondolok, hogy a másik kezdi, sem arra, hogy a gyerekek közt konfliktus adódik :)
2012. júl. 16. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Mire gondolsz konkrétan? Mert erre így ahogy feltetted a kérdést nem lehet válaszolni!
2012. júl. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Általában szóban két dolgot teszek ha nem értek valakivel egyet: - finoman, de kifejtem a véleményem

- vagy ráhagyom, csöndben maradok


de: képmutató módon egyetérteni vele nem fogok, hiába szemtől-szembe vagyunk.


Valamivel visszafogottabban, ezt nem tagadom, de ki állok (ki fogok állni) a véleményem mellett érvekkel.


pl. előfordult ez a mosható pelus kérdésben is, záporoztak a "tipikus" ellenérvek: "de ha a vízfogyasztást, stb. vesszük, nem is olcsóbb, nem is környezetkímélőbb..." Ha azt látom az ilyen illetőn, hogy csak hangoztatni akarja, hogy milyen "okos", akkor élőszóban ráhagyom (itt nem :)). Ha viszont azt látom rajta, hogy érdeklődne, csak ezek a jogos kételyei, akkor már kezdem is neki magyarázni, hogy miért téved. (nem kioktatóan, csak érvekkel)

2012. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

A "mennyit legyen a gyerek a nagyszülővel" témában. Utálom, amimkor én vagyok a szaranya, mert a gyerekem a nagyszülővel van. Mintha ez nekik valami kínzás lenne, amit a saját önzőségem miatt kényszerítek rájuk. Röhej.

De nagy vitákba (már) nem megyek be. Elfogadom, hogy valaki úgy gondolja, hogy a gyerek 3 éves koráig az a jó neki ha 0-24-ben az anyjával van (a legjobb barátnőm is így csinálja, nem volt emiatt konfliktusunk). Elmondom a véleményem, ha szar napom van kicsit határozottabban, de ennyi.

2012. júl. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves első! Ha konkrétan gondolnék valamire, akkor válaszoltam volna magamnak. Ha úgy gondolod, hogy nem lehet rá válaszolni, akkor hagyd figyelmen kívül egész nyugodtan! :)

Nem tudom, mi benne az érthetetlen, de akkor megpróbálom megvilágítani. Van BÁRMI olyan téma, viselkedés, stb., ami miatt leállnál egy másik anyukával vitatkozni? Tehát megérné-e a saját álláspontodat elmondani, akár vitatkozni rajta, mert annyira zavar a másiké, vagy nagyon biztosan tudod, hogy sokkal jobb, ahogy te csinálod esetleg. Hát jobban nem tudom körülírni...:)

2012. júl. 16. 17:35
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Veszekedni nem szoktam, csak vitázni, szóval elmondom a véleményem. Mindig azzal jönnek, hogy a gyereknek szüksége lenne a nagymamájára. Mivel nem ismerik az illetőt, én meg igen, csak annyit mondok, hogy nem minden esetben igaz ez az állítás. Morognak, hogy eltiltom a gyereket, pedig igazából a nagymamája nem akarta látni soha. Persze ezt magyarázhatom, mikor maga a nagymama mondja fűnek-fának azt, hogy el van tiltva. Simán hazudik, és mocskol más előtt. Valahol még örülök is neki, hogy igazából tojik rá az unokára.
2012. júl. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

5-ös: igen, az érem másik oldala :-) Ez természetesen így helyes, nem bízzuk a gyereket megbízhatatlan emberre. Én sem bízom anyósomra; pontosabban én adtam volna neki egy esélyt, de a férjem nem.


Valamiért úgyis meg fognak szólni, ezért sem szeretek már idegenekkel ilyen dolgokról beszélgetni.

2012. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
6. os, én sem, de mindig kérdik, hogy a nagymama mit szólt hozzá? (mikor tudják, hogy nem beszélünk évek óta) mellesleg nálam is a férjem volt, aki mondta, hogy ne erőltessük, mert az anyja skizofrén, és félti a gyerekeit ettől. Szóval ő sem erőltetné a dolgot, nem is lenne baj, csak az emberek akarnak minket összeboronálni, mint családot.
2012. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vitára gondoltam, az nálam nem egyenlő a veszekedéssel.
2012. júl. 16. 17:52
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
igen.Már itt az oldalon is naponta feljön a kérdés :ÉRDEMES e 3. gyereket bevállalni?Már a szótól is rosszul vagyok hogy érdemes.Mintha haszonállatok lennének.Néhányan úgy vélik jó biznisz .(általában azok akiknek egy gyerekük sincs)Újabban vissza szólok amikor jönnek a beszólások hogy könnyű a nagycsaládosnak az iskolakezdés stb...
2012. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, szoktam vitázni ami nálam nem egyenlő a veszekedéssel. Vita=logikus érvekkel próbálni bizonyítani az elméletünket/igazunkat; Veszekedés=érvek nélkül egymás pocskondiázása, legalábbis az én "szótáramban". És pl. már ez is egy vita. :D


De visszatérve... Általában a hordozás-nem hordozás témával kapcsolatban keveredek vitába, mert sokan feltételeznek rossz dolgot erről. Bár a valóságban sokkal visszafogottabb vagyok, mint pl. itt.

2012. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!