Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családi háború a névválasztás...

Családi háború a névválasztás miatt. Normális ez? : D

Figyelt kérdés

A 2 unokanővérem együtt voltak várandósok, ami ebben apláne, hogy várható volt, mert ikrek, és eddig is minden majnem egyszerre történt az életükben. Viszont bármelyikőjüket kérdeztük a gyerek nevéről, az volt a válasz, hogy nem mondják el, nehogy a tesója fülébe jusson és 'ellopják' a névötletüket. Aztán mint kiderült, nagy botrány van. Megszülettek a kislányok, és mindketten az Anett nevet kapták. Most egyik anyuka kiabál mindent a másikra, egyik anyós, a másikra.. Kész vicc :D

Tényleg ennyire központi kérdés az, hogy névválasztáskor olyan nevet adjunk, ami még nincs a családban?

Én ismerve őket nem gondolnám, hogy itt 'kicseszésről' van szó, egyszerűen mindkettőnek az a név tetszett..

Ráadásul az egyik kislány Gubás Anett, a másik pedig Ferenczy Anett.

Tényleg ennyire gáz ez?


2012. júl. 17. 08:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha ikrek akkor szerintem nem elképzelhetetlen hogy a több 1000 névből ugyan azt választják , itt nem csak a neveltetés hanem a genetika is nagyon közös :)
2012. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

:)))

Ez írtó jó sztori!!

Szerintem tökjó, hogy egyforma nevet válaszottatak- ha ennyire ikrek, hogy majdnem egyszerre szültek- akkor egyébként is elképzelhető.

Nekem is ikertesóm van- mi ugyan nem együtt szültünk- máskor voltunk kismamák, de nevekben nagyon egyezik az izlésünk.

A Gubás Anett és Ferenczy Anett is nagyon szép név!!

Sőt nagyon sokminden másban is.

Most is előfordul, hogy egforma ruhába öltözünk fel, sőt a gyerekeinket is majdnem ugyanazt adjuk - de már nem lepődünk meg ezen, ha találkozunk. :)) Ja- nem egy városban élünk egyébként.

MÉg egy dolog:

2012. júl. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hát..most beleültettétek a bogarat a fülembe..lehet, hogy én vagyok nagyon naiv. De egyik csajról sem képzeltem volna a 'névlopást'. De ez már odáig fajult, hogy mindkettő azt akarja, hogy a másik anyakönyveztesse át a kislányt. Szóval nem olyan szép a történet.:/
2012. júl. 17. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!