Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mikor váltsak...

Timszy25 kérdése:

Szerintetek mikor váltsak pelenka méretet?

Figyelt kérdés

6 hetes a kisfiam és 5,2 kiló.Most a 2-es Liberot használjuk ami 3-6 kg-ig van viszont a 3-as 5-8 kg-ig.

Van itthon 3-as pampers amit ajándékba kaptunk az viszont még nagyon nagy rá.Szerintetek mikor váltsak méretet?

Köszi a válaszokat.


2012. júl. 17. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kilóban ezt nehéz meghatározni. Én akkor váltottam méretet, amikor már többször kifolyt a pisi vagy a derékrészt kicsinek éreztem a lányomnál, de ez mind függ a baba alakjától is (pl. mekkora a pocija) vagy mondjuk mennyire mozgékony (és ezáltal elmozdul-e rajta a pelus).
2012. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha túl lépi a 6kg-ot. Legalábbis én így csináltam.
2012. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Akkor válts méretet, amikor úgy látod a babádon, hogy kicsi az, amit hord. Ne pontosan a pelenkán írtakat vedd figyelembe, mert az csak kilóra van, de ha már egy baba hosszabb az átlagnál, vagy pont azon a területen van több fogni való rajta, akkor már más a helyzet.

Amúgy én úgy tapasztalom, hogy a Libero pelus egy picivel kisebb, mint a Pampers.

2012. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 wartburg353s ***** válasza:
Szerintem akkor, amikor úgy veszed észre, hogy a baba kinőtte a 2-est. Nekem az a tapasztalatom, hogy inkább a baba derékbősége számít, mint a kiló, ami rá van írva a csomagolásra. Az én fiacskám elég tömzsi volt mindig, ezért olyan pelenkát kellett használnunk, ami kiló alapján még nagy lett volna, mert csak az érte be kényelmesen derékban.
2012. júl. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy nem válaszolok! De mivel első babánkat várjuk, így butaságot nem akarok írni. Viszont a kapott válaszaid nekünk is hasznosak lesznek. :)

Köszi a kérdést!

2012. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 gabriella83 ***** válasza:
hu az en lanyom mar 13 hetes es most csereltem 3masra. Igaz pottomke volt, most 5,5 kilo. a 3mas meg kicsit nagy de a kettesben mar munkasdekoltazsa volt :)
2012. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
En is akkor váltottam, amikor már szorított a combocskánál, vágta a gumi.
2012. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló:)Hát elég mozgékony a kisfiam elég sokszor elmozdul rajta a pelus meg a pocija se kicsi:)A piai még sose folyt ki nekünk viszont a köldökéig épp hogy felér a pelus.Attól félek hogy a 3-as meg nagyon nagy lesz neki.Egyébként azért kérdezem mert most kell vennünk pelust és nem tudom hogy mekkorát vegyünk.
2012. júl. 17. 15:38
 9/14 anonim ***** válasza:

Én mindig egy kilóval hamarabb váltottam a kisfiamnál, mint ami a csomagon szerepel. Tehát most 10 kg, de már az 5-öst használjuk (11 kg-tól). Ennek az oka, hogy rengeteget pisil, a háta közepéig kakis, ha nagyon belehúz :D, (ezért jó, ha magasabb a dereka a pelusnak) és vaskos a combja. Középen majdnem teljesen összeér a tépőzár, tehát pociban nem kellene még a nagyobb méret, de a határozott combocskák miatt muszáj.:)))

A lányom nagyon vékony volt, neki pedig mindig 1 kg-mal később kellett váltani, ő 7 kg volt, amikor a 3-6-ig méretet lecseréltük nagyobbra.... Ő volt a spórolósabb, hiszen minél nagyobb a méret, annál kevesebb a darabszám a csomagban. Ja és persze a méretezés márkánként elég határozottan eltér! A Libero, Müller sajt márkás, Huggies pl alapból kisebb, míg a Tesco színes, Pampers alapból nagyobb tapasztalataim szerint. (Szóval a Liberóból kisfiamnak már nem az ötös kellene, hanem majdnem a 6-os!)

2012. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Ha a köldökéig épp hogy felér, akkor én már a 3-ast venném. A tépőzárral úgyis tudod variálni, lehet beljebb húzni a pocakján. Viszont ha vékony a combja, (ezt nem tudom) akkor egy csomaggal még vegyél a 2-esből, mert a mozgékonysága miatt ha nem illeszkedik megfelelően, akkor oldalt kifolyhat a cucc...
2012. júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!